19

 653  3

Kā izdzīvot par 100 eiro ir veidi dažādi,

Bet pamatā ir jārīkojas diezgan taupīgi.

Ir jāaizmirst uz mēnesi, ka aliņus var dzert,

Un daiļas meitenes pie plikām vietām ķert,

Jo enerģija jātaupa un modrs ir jātur gars,

Lai paliktu pēc mēneša vēl dzīvošanai spars.

Pirms tam vēl savu pašapziņu vēlams celt,

Lai apzinies, kamdēļ šo nastu vajag velt;

Ir dzīvot tīkamāk par diviem simtiem kā par simtu,

Bet, tad jau spoku kaislības par konkursiņu rimtu?

Un būtu mani vārdi spokos kaisīti par tīro velti,

Par konkursbalvu cīnoties un manās rīmēs smelti.

**********

Nopietni runājot, varu dažus labus padomus dot tiem, kam patiesībā visus galus jāsavelk kopā pašiem. Mana raksta mērķa auditorija ir trūcīgākie studenti, kas dzīvo mācības iestāžu kopmītnēs un var iztikt bez sabiedriskā transporta.

Tie, kas var par istabas īri maksāt 200 un vairāk eiro mēnesī, nekādi trūkumcietēji nav un gan jau viņu pārtikušie vecāki nodrošinās vēl ar citām ekstrām un uzdzīvošanas līdzekļiem. Personiski tādus arī es zinu.

Mana padoma būtība ir Izdzīvošanas kalkulators, kas nepieciešams katram, lai būtu pilnīgs pārskats par visu izlietoto naudu un visu izdevumu lietderību un nepieciešamību.

Iepazīstoties nedaudz ar šīsdienas studentu izdevumiem, konstatēju, ka apmaksājot kopmītni, ar to saistītos komunālos pakalpojumus, internetu, nepieciešamos tualetes piederumus, lai varētu rādīties sabiedrībā, pārtikas produktiem mēnesī atliktu apmēram 40 eiro.

Iestarpinājums: PLUSUS VARI NELIKT, SOCIĀLAJOS TĪKLOS VARI NEIETEIKT!

iZLASI UN IZDZĪVO PATS!

Komentāri 19

0/2000

Izdzīvošanas profesionālis !

 22  0 atbildēt

Īstenībā jau studenta problēma vairāk parasti ir laika, nevis naudas trūkums

Kā ieraudzīju Hortex paciņu titulbildē, ta metos lasīt- studiju laiku atmiņas par saldētajiem horteksiem.Populārāks gan bija havajiešu maisījums, jo no tā ātri vareja dabūt gatavu zupu- ātrāk par visiem pārējiem ēdieniem, pelmeņus ieskaitot. Roltonus, protams, vēl ātrāk, bet roltoni ir kuņģa slepkavības veids nevis ēdiens.

 9  0 atbildēt

Mums bija ap 90 euro mēnesī. Pietika gan pārtikai, gan 40%, gan spēļu zālēm. Naudu pa vairākiem likām kopā, nebija problēmu.   

 5  0 atbildēt

iedvu plusu par pantiņu

 4  0 atbildēt

Galvenais, lai būtu tabula,kur viss pārskatāms un automātiski saskaita un kontrolē izdevumus. Šajā tabulā katrs var ielikt savus produktus un daudzumus. Šādā tabulā var uzskaitīt arī citus izdevumus.  

 3  0 atbildēt

  

 3  0 atbildēt

Šitā taupot drīz varēšu aizbraukt uz siltajām zemēm   

 3  0 atbildēt

paldies, dažas receptes pamēģināšu. Bet ne taupības režīma dēļ, par laimi..

 2  0 atbildēt

10 olas uz nedēļu. 2. Dienā vairs olu nav Tas ir koncentrācijas nometnes barojums   

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

Labs raksts, bet no savas pieredzes. Mācoties RTU (RPI), man Tava diēta bija jāievēro pirmā kursa pirmajā semestrī. Tad atradu darbu materiālu pretestības katetrā ( pēc tam kompozītu materiālu mehānikas labarotorijā), paralēli pieteicos dažādos palīgdarbos, nopelnīju paaugstināto stipendiju, rezultātā saņēmu algu (stipendiju u.t.t) katru nedēļu. pilnīgi visam pietika.

Pabeidzot augstskolu mani ienākumi kritās uz pusi. Tātad , viss ir atkarīgs no paša, ja ir vēlme un uzņēmība, tad vari nopelnīt, ņemot vērā, ka augstskolās tagad ir daudz brīvāks režīms nekā mūsu laikos.   

 2  0 atbildēt
Ja virs grāpja pakar vistas stilbiņu no tā ēnas sanāk zupai buljons
 0  0 atbildēt