Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
0
87

Sensenos laikos pabeidzu savas gaitas RTU, tāpēc nu jau kādu laiku nemācos RTU bet planšete kārdina tāpēc pamēģināšu iejusties studenta ādā un izveidot izdzīvošanas stratēģiju.

Pieņemsim, ka esam no kredītiem brīvi - mamma un paps mums ir uzdāvinājis telefonu un datoru, bet omīte uz 14. dzimšanas dienu divriteni.


Tātad sākas mēnesis atlikušas 30 dienas- vecajā sieriņā zem spilvena stāv 100 euro.

Lai viss būtu godīgi- mūsu iedomātā studenta ledusskapis ir tukšs, bet pagajušajos ziemassvētkos tas esot tā piemāvies un tādas ziepes savārijis, ka tagad ir ģimenes melnā avs, tapēc par omes pagrabu, vai mammas ledusskapi ir jāaizmirst.

Studenta pamatvajadzības var... Autors: rihardiņš Kā izdzīvot ar 100 Euro mēnesī? (RTU)
1.

Studenta pamatvajadzības var tikt iedalītas 6 kategorijās:

1)Jumts virs galvas, gulta kur atplīst un laikam arī galds pie kura mācīties

2) Dienišķā makaronu deva

3) transports uz skolu

4) Sauksim to par socializēšanos

5) Internets- sejugrāmata draugi un čivinātava

6) Telefončiks- dāmām tak vajag uzzvanīt kā ta bez tā.

Pirmā vajadzība ir jumts... Autors: rihardiņš Kā izdzīvot ar 100 Euro mēnesī? (RTU)
2.

Pirmā vajadzība ir jumts virs galvas un to var apmierināt 4 veidos: Parazitētājs, Darbonis, Bear Grylls, un Neorģinālais.

Parazitētāja (-s): Noskatam kādu dāmu vai kungu sākam sarunu .... nu jūs jau zināt un aptuveni pēc 2 nedeļām varam dzīvot pa haļavu- pirmā vajadzība apmieirnāta izdoti 0 euro+ ļoti iespējams ka arī paēst pa velti sanāks, tomēr jāpiezīmē ka lai veiksmīgi pielietotu šādu stratēģiju jābūt netikai menedžmenta, psiholoģijas un donžuānometrijas māsteram bet jāprot medutiņu liet ausīs tā ka šļakstās uz visām pusēm un jārēķinās ka idille beigsies un laicīgi jāmeklē mākamais upuris uz ko parazitēt.

Darbonis(-ne): Skatamies ss.lv kur meklē nakts sargus/kurinātajus. Ejam uz intervijām dabūnam 2-3 darbus- darbu izvēlamies nelielās stroikās - nu tā lai naktī miers un var nedaudz nosnausties, nopelnīto naudu tērējam Redbull un visu nakti spēlējam WOW LOL vai Smite- par dzīves vietu izdevumi 0 eur. (Īsteniba pazinu vienu čali, kas šitā darīja, bet tolaik MU bija topā).

Bear Grylls: Izdzīvošanas eksperts ko tur daudz stāstīt viņš dodas uz mahimu nopērk pa 2 -5 eur telti un apmetas uz dzīvi tur pat pie skolas- ārā laiciņš ir jauks putniņi čivina un ne-tikai mājvieta ir teju pa velti, bet arī tiek iegūts hippija/hipstera statuss un par transportu uz skolu nav jāmaksā.

Neorģinālais: Pēdējā kategorija/ stratēģija absalūti neorģināla un galīgi nestilīga- iet un meklēt kojas. Ja tiek izvēlēts šis scenārijs tad noskan Čačing un ~50 eur ir jau iztērēti bet iegūts internets un silta gultas vieta uz mēnesi.

Takā uz mēnesi atlikuscaroni... Autors: rihardiņš Kā izdzīvot ar 100 Euro mēnesī? (RTU)
3.

Takā uz mēnesi atlikuši vien 50 eur, bet lai iegādātos rīgas ultra modernā sabiedriskā transporta biļeti jāšķiras no vairāk kā 30% no skanošā sakam treknu Nē Austiņam un velkam no malkas šķūņa ārā savu divriteni ko ome uzdāvināja 14 dzimšanas dienā. Divritenis ir zelts tas netikai ietaupīs transporta izmaksas, bet arī tiks iegūts tonuss no fiziskām aktivitātēm. Pēc transporta jautājuma atrisināšanas veljoprojām studenta sieriņā stāv 50 naudiņas.

Sakari ir svarīga lieta un tur nu neko nesashēmosi tapēc gribi vai nē par telefona rēķinu vēl ~3 euro būs jāatstāj.

Šībrīža secinājumi:

Puse nauda iztērēta bet 4/6 no vajadzībām apmierinātas ļoti pozitīvi.

Nākoscaronā vajadzība ir... Autors: rihardiņš Kā izdzīvot ar 100 Euro mēnesī? (RTU)
4.

Nākošā vajadzība ir socializēties- Ballītes, alutiņš, meitenes.

Daudzi nezin, bet Latvijā arī ir studentu korporācijas, apvienības un organizācijas, kurās notiek ballītes, dažādi pasākumi un laika kavēšana. Lielākoties jaunākajiem biedriem šajās organizācijās viss ir par velti- jā arī paika un dzērieni, tapēc ja vari sevi pierādīt un tiec uzņemts korporācijā tad visticamāk visa mēneša garumā par to, kur iesi, ko darīsi un kā izklaidēsies vari nesatraukties darīt būs ko. Pie tam sabiedrība būs inteliģenta un ar labu humora izjūtu.

jau 5/ 6 vajadzībām izpildītas bet vel veseli 47 eur sieriņā stāv.

0
87
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [0]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes