11

 212  0

Tuvojas eksāmenu un izlaidumu laiks, 12. klašu skolēniem tuvojas pēdējais brīdis izvēlēties karjeras virzienus. Tiem, kuri apdomā dokumentu iesniegšanu arī IT studijām, īsumā pastāstīšu par to, kas tur īsti sagaida un kas no tā visa būs noderīgs.

Bakalaura akadēmiskās studijas ilgst 3..4 gadus. Sākumā būs gana daudz augstākās matemātikas, taču tas ir pārdzīvojams. Pirmajos semestros ar matemātiku mēģina atbirdināt tos, kas nevar vai negrib iespringt - lai krīt ārā un lieki neēd budžetu. Parasti nostrādā - pie pirmās-otrās sesijas atrodas tādi, kas ņem akadēmiskos gadus mācību parādu vai nemācīšanās dēļ, un tā arī nekad neatsāk. Tā ir studiju garlaicīgā daļa, kas paredzēta smadzeņu trenēšanai bez tūlītēja redzultāta. Kā skriet krosu - garlaicīgi un pagrūti, bet noderīgi.

Komentāri 11

0/2000

Varētu iziet kaut kādus kursus un iet srādāt par testētāju. Pacietība man ir milzīga.   

Runājot par IT izglītošanos. Vai kaut kur internetā ir vieta kur varētu mācīties programmēšanu ar C un C++ valodām? Nesen tiku pie Arduino uno, ir idejas, ko ar to varētu iesākt, bet nav nepieciešamo prasmju un zināšanu.

 2  0 atbildēt

  

 2  0 atbildēt

Forši.

 2  0 atbildēt

kvadrātsakne no 4 = +/-2. Abus kāpinot kvadrātā, sanāk 4. Pamatskolas beigu viela - negribēju likt kaut kādu sviestu no E=mc^2 saimes vai rindas/kārtulas, kuras tāpat te praktiski nevienam neinteresētu.

.bat - run as admin? nu nevarētu būt tā, ka neiet vispār, tad visi nākamajā dienā nestu pirkto vindozi atpakaļ uz veikalu - jābūt vorkaraundam. :) C++ ir ļoti labs, pamatīgs iesākums. Tur ir gan zema līmeņa lietas (char masīvi), gan klases, gan listi un vēl citas lietas. Protams, vēlāk nāksies mācīties arī citas valodas, bet kā pirmā valoda - ļoti izzinoša un daudz kur figurē.

ja grūti - var Javascript mācīties vai pitonu. Tagad serverpusē js (node.js) ļoti populārs palicis.

 2  0 atbildēt
Štrunts par matemātiku. To var pārciest. Es atbiru 3. mēnesī, bet ne matemātikas dēļ, bet gan programmēšanas dēļ. Ja nav pilnīgi nekādu priekšzināšanu programmēšanā un nav programmētāja domāšanas tad ir čau. Fiziski pietrūkst laika visam.
 0  0 atbildēt

kura kursa esi žņaudzējč

 0  0 atbildēt

  

 0  0 atbildēt