Gredzeni kā rotaslietas ir ļoti populāri. Un ne tikai sieviešu vidū. Tiem salīdzinājumā ar citām rotām visbiežāk tiek piedēvētas maģiskas īpašības. Pasakās un teikās ir burvju gredzeni, kurus uzvelkot rodas īpašas spējas.
Kopš seniem laikiem gredzeni tikuši dāvināti kā alga par labu darbu, draudzības apliecinājumu, vecāku veltījumu bērnam un, protams, kā mīlestības simbols. Ēģiptiešiem bija izplatīti skarabeju gredzeni, kas bija pasaules simbols. Senajā Romā gredzens bija pases vietā- pēc tā noteica, kam pieder vergs vai sieviete. Viduslaikos gredzenus valkāja visu kārtu pārstāvji- atšķīrās tikai materiāls, kas arī norādīja uz nēsātāja vietu sabiedrībā.
Mūsdienās katrs pats izvēlas uz kura pirksta nēsāt gredzenu. Kāpēc un ko tas varētu nozīmēt?
Uz kura pirksta nēsāt gredzenu?73
Gredzens uz mazā pirkstiņa liecina par mākslinieciskām dotībām, atšķirīgu domāšanu un talantu. Romā gredzens uz šā pirksta bija zīme, ka gredzena nēsātājs ir brīvs no attiecībām.
Rietumu tradīcijās zeltnesis ir ģimenes stāvokļa rādītājs- tas paredzēts laulības gredzenam. Tas pārņemts no no ēģiptiešiem, kuri ticēja, ka šis pirksts ir savienots ar sirdi. Tas ir arī emociju, mīlestības un cēluma pirksts.
Visgarākais ir vidējais pirksts- skaistuma un harmonijas simbols. Tas simbolizē arī mērķtiecību un vēlmi būt uzmanības centrā. Mēdz uzskatīt, ka gredzens uz vidējā pirksta vēsta par nēsātāja pašcieņu un apmierinātību ar sevi.Anglosakši uz šā pirksta nēsājuši laulības gredzenu.
Gredzens uz rādītājpirksta jau izsenis nozīmēja varu, ambīcijas, lepnumu un stipru gribu. Daudzi karavadoņi, valdnieki, priesteri un valstu vadītāji nēsājuši gredzenu tieši uz rādītājpirksta. Bieži uz šā pirksta tiek nēsāts zīmoggredzens, kas arī ir sava veida varas simbols. Grieķiem šis bijis laulības gredzena pirksts.
Senajiem grieķiem un romiešiem īkšķis bija falla simbols, tāpēc līdz pat mūsdienām saglabājies uzskats, ka tie, kuri nēsā gredzenu uz īkšķa, grib lielu uzmanību un viņiem piemīt vēlme pašrealizēties un pašapliecināties( īpaši tas attiecas uz vīriešiem). Tā kā īkšķis atrodas atstatus no pārējiem pirkstiem, tas simbolizē arī neatkarīgu raksturu un loģiku. Indijā uz īkšķa nēsāja laulības gredzenu.