local-stats-pixel

Skaistums un ziema - padomi kā izturēt un pārdzīvot bargo ziemu1

Šis gads ar savu īpaši salto laiku ir kā pārbaudījums visiem, vai esam gatavi saglabāt savu skaistumu neskartu pēc iespējas ilgāk. emotion

Smagākās sekas ne vien skaistumam, bet arī cilvēka veselībai rada apsaldējumi. emotion

Saskaņā ar nacionālās ziņu aģentūras LETA publicēto informāciju: janvārī ķermeņa apsaldējumus guvuši 150 cilvēki, decembrī - 67 cilvēki.

APSALDĒJUMS var rasties ne tikai tad, kad ārējā ir zemāka par 0°, bet arī +4°, +8° un pat augstākā t°, it īpaši tad, ja aukstums iedarbojas ilgstoši. APSALDĒJUMA rašanos veicina mitrums un vējš, kā arī asinsrites traucējumi, ko izraisa spiedošs apģērbs un apavi.

Visbiežāk apsaldējumam pakļauti kāju un roku pirksti, seja, ausis.

Lai saglabātu pozitīvu noskaņojumu arī ziemas laikā un pasargātu sevi no aukstuma ietekmes, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi profilaksei iesaka:

valkājiet siltus, mitruma necaurlaidīgus apavus (tādus, kas nav cieši pieguloši) un zeķes no vilnas vai kokvilnas.

galvā lieciet cepuri un ap kaklu šalli.

valkājiet dūraiņus, jo tie silda labāk nekā pirkstaini cimdi.

izvēlieties mitrumu necaurlaidīgas un siltumu saglabājošas virsdrēbes.

velciet vairākas apģērba kārtas, kas nav cieši pieguļošas ķermenim. Turklāt, ja kļūst karsti, varēsiet ērti novilkt lieko apģērbu.

Šie un citi mediķu ieteikumi ir jāņem vērā ikvienam, atrodoties apstākļos, kuri var radīt apdraudējumu Jūsu veselībai un dzīvībai.

Lai vai kā es vēlos Jums atgādināt par dažiem vispārīgiem ieteikumiem arī no skaistumkopšanas speciālistu puses par ādas un mata veselību ziemā.

Ziema un skaistums ir divi savstarpēji nesavienojami jēdzieni, ja runa ir par veselīgu cilvēka garu un, protams, ārējo izskatu aukstajā laikā.

Itin bieži, iestājoties ziemas aukstajam periodam, gandrīz ikviens uzdod šādus jautājumus:

Kāpēc āda ir tik sausa?

Kā kopt sausu sejas ādu?

Ko darīt, lai roku āda nebūtu tik sausa?

Kāpēc mati kļūst tik trausli?

Ziema ir skaista, ja to vizualizējam kā pūkainu, patīkamu un sniegbaltu laiku. Taču tā nes sev līdzi arī mitrumu, salu, aukstumu un arī saltu vēju. Tas ietekmē pašsajūtu, un galvenokārt tādēļ ziema atstāj nepatīkamas pēdas mūsu ārējā izskatā.

Līdzīgi kā vasarā saule rada ādas kairinājumu un āda pieprasa īpašas rūpes. Tāpat notiek arī ziemā un salā.

Kad mums ir silti, paaugstinās ķermeņa temperatūra, asinis tiek vairāk pumpētas uz ādas virskārtu ar mērķi atdzesēties. Mums ir karsti, un vizuāli to pierāda ādas sārtums.

Savukārt ādas krāsa kļūst krietni bālāka, ja mums sāk palikt vēsi vai ir auksti.

Sejas āda

Sejas ādā esošie asinsvadi aukstā laikā sašaurinās un āda saņem mazāk barības vielu, tādēļ tā kļūst sausāka, sakairināta, zūd arī tās tvirtums un nereti sākas lobīšanās.

Papildus mitruma izdalīšanos no mūsu sejas ādas rada arī apkures sezonas sākšanās – gaiss telpās kļūst izteikti sausāks, un tas, protams, sausina sejas ādu.

Lai aizsargātu ādu, ir nepieciešamas papildus rūpes par to.

Pareizas sejas ādas kopšanas priekšnoteikums ir apzināties, kāds ir Jūsu sejas ādas tips. Taču neatkarīgi no sejas ādas tipa ir daži priekšnoteikumi, kas jāievēro ziemas laikā:

- īpaša sejas ādas kopšana nepieciešama tad Jūs ikdienā ilgstoši atrodaties ārā vai nodarbojoties ar ziemas sporta veidiem. Tad āda jāpasargā, izmantojot īpašus, ziemas sezonai paredzētus sejas ādas kopšanas līdzekļus, kas pasargā ādu no vēja un sala.

- ikdienas kopšanā jāatceras, ka ziemā ieteicams mitrinošu krēmu lietot uz nakti, bet barojošu – no rīta. Turklāt – no rīta krēms jāuzklāj vismaz stundu pirms došanās ārā, lai ādu nepasaldētu.

- ādas kopšanas līdzekļi, kas satur alkoholu, nav ieteicami jebkuram ādas tipam, jo tie sausina ādu.

Taču ir vēl kāds kosmetoloģisks veids kā aizsargāt savu sejas ādu! Šis padoms noderēs ikvienai sievietei! Arī tad, ja Jūs neesat lielas dekoratīvās kosmētikas cienītājas, ziemas sezona ir īstais laiks, kad tonālais krēms palīdzēs aizsargāt Jūsu sejas ādu, ja vien tas nav veidots uz ūdens bāzes.

Seja ir dvēseles spogulis. Rokas ir mūsu vizītkarte! emotion

Tādēļ tāpat kā rūpējamies par savu sejas ādu, tikpat lielas rūpes ir jāvelta arī roku ādai un nagiem.

Roku āda aukstumā cieš tikpat bieži kā sejas āda. Roku āda ziemā jākopj tikpat intensīvi un apdomīgi. Sala rezultātā āda zaudē mitrumu, kļūst sausa. Roku ādas mitrināšanai ziemas laikā jāizvēlās barojošie krēmi. Barojošus krēmus var lietot vairākas reizes dienā, tiklīdz ir sajūta, ka āda kļūst sausa un parādās nepatīkamas, velkošas sajūtas.

Tā kā rokas higiēnisku apsvērumu dēļ bieži tiek pakļautas saskarei ar ūdeni, tad krēmus, parasti, uzliek pēc roku mazgāšanas, kad rokas ir rūpīgi nosusinātas.

Ja rokas sala dēļ ir ļoti stipri cietušas un tās var sasprēgāt līdz pat asinīm. Tad roku ādai nepieciešama īpašas rūpes. Šajā gadījumā var izmantot ārstnieciskus un īpaši barojošus krēmus, kurus iesmērē uz nakti, virsū uzvelkot kokvilnas cimdiņus.

Viennozīmīgi pirmais glābiņš roku ādai aukstā laikā ir cimdi. emotion

Cimdi jāizvēlas no kokvilnas vai vilnas materiāla, tie aizsargās rokas sala un ļaus saglabāt arī siltumu.

Līdzīgi kā cimdi aizsargā rokas, to pašu dara cepures, aizsargājot matus!

Ja gaisa temperatūra ir mīnus pieci grādi, laukā ir bezvējš un nesnieg sniegs, bez cepures vēl var iztikt, taču mīnus desmit vai vairāk grādu aukstumā tā ir vajadzīga obligāti. Tas ir tādēļ, ka ja cilvēks nevalkā cepuri pie gaisa temperatūras -10, tad caur galvas ādu viņš zaudē 50% ķermeņa siltuma, bet pie -20, pat 70%.

Lielā aukstumā sašaurinās asinsvadi galvas ādā, tauku dziedzeri samazina savu darbību par 10% un matiem netiek piegādātas nepieciešamās barības vielas.

Diemžēl atrodoties biroja telpās, dzīvoklī vai jebkurās citās telpās, kur tiek izmantota centrālā apkure, sausuma dēļ cieš nevien sejas āda, bet arī mati. Mati pastiprināti zaudē mitrumu, kļūst trausli, ātri lūzt, šķeļas matu gali, mati zaudē spīdumu, elektrizējas un kļūst grūtāk veidojami.

Mati ir cilvēka skaistāka rota!

Ja tiek lietoti pareizi izvēlēti matu kopšanas un ieveidošanas līdzekļi un instrumenti, tad arī ziemas laikā saglabāt skaistu, koptu un veselīgu matu sakārtojumu, neliegs pat cepures valkāšana. Tāpēc izvēlēties nēsāt cepuri vai siltu kapuci ir pirmais solis, lai mati saglabātu veselīgu spīdumu un ir izturīgi.

Labsajūtu un siltumu vislabāk nodrošina cepures no dabīgajiem materiāliem: kokvilnas, vilnas vai ādas – tās gan silda, gan nodrošina gaisa cirkulāciju, tādēļ galva nesasvīdīs un mati nesataukosies, pat ja ar cepuri galvā nāksies kādu laiku pavadīt siltumā, piemēram, sabiedriskajā transportā.

Kļūdains ir uzskats, ka matu žāvēšana ir ļoti slikta, jo tā sausina matus. Tikai daļēji es šim viedoklim piekrītu, jo fēna radītā (īpaši, karstā) gaisa plūsma rada matiem termiskus bojājumus. Taču iet ārpus telpām, kad mati nav pilnībā izžuvuši un ir mitri ir neprāts. Tie tiešā veidā tiks pakļauti sala nelabvēlīgajai ietekmei.

Ziema ir skaista savā saltumā un baltumā!

Mūsu āda un mati ir skaisti – kad tiem ir veselīgs mirdzums, tiem netrūkst nedz mitrums, nedz vitamīnu! Rūpes par tiem, vienmēr atmaksājas. Tādēļ rūpēsimies par savu ārējo skaistumu ikdienas!

Un atcerieties, ka ziema ir bagāta ar aktīvās atpūtas iespējām! Tikšanās ar draugiem uz kalna, pozitīvaiss noskaņojums pārgājienos, prieks un laime, tas ir pamats veiksmīgai dzīvei, tai skaitā, labam ādas un matu izskatam.

Ar košumu,

Laura emotion

32 0 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 1

0/2000

emotionMan  ir risinājums,jāsēž spokos.

0 0 atbildēt