Pīrsingi laba lieta,vai tomēr slikta lieta? :/ Lejā ir video,kā pīrsingu ieliek nabā :/
Pīrsings:
Pīrsings ir ķermeņa caurduršanas māksla, ar vārdu 'pīrsings' saprotam gan rotu, kura tiek ievērta izdurtajos caurumos uz sejas vai ķermeņa, vai pat pašu caurduršanas procesu.
Vārds 'pīrsings' cēlies no angļu valodas vārda 'pierce', kas latviski nozīmē - izdurt. Pīrsinga duršanai nav vecuma ierobežojuma.
Pīrsingu aizliegts veikt cilvēkiem ar asins nesarecēšanu, kā arī epilepsijas un cukura diabēta slimniekiem.
Sajūtas procedūras laikā ir atkarīgas no katra cilvēka individuālā sāpju sliekšņa un izvēlētās ķermeņa daļas. Procedūru veic ar speciālu pīrsinga adatu un katetru, caur kuru tiek ievadīta izvēlētā rotaslieta.
Pīrsingu kopšana:
Cilvēkam jāsaprot, ja nāc caurdurt kādu vietu ķermenī, tad tas nozīmē, ka pēc tam sekos dzīšanas periods, kura laikā brūce ir ļoti rūpīgi jākopj, lai neveidotos iekaisums.
Vislabākais tīrīšanas līdzeklis ir fizioloģiskais šķīdums. Var arī lietot sālsūdens šķīdumu, kura pagatavošana ir sekojoša – izšķaidīt ¼ tējkarotes sāls uz 200-300g silta ūdens (aptuveni 1 tējas krūze). Šķīdumu nepieciešams uzspiest uz jaunās pīrsinga vietas un turēt 5-10min. Ja pīrsings ir sarežģītā vietā, tad var lietot papīra dvieli un likt to kā kompresi. Izvairieties lietot vati vai jebkādus materiālus, kas var atstāt šķiedras. Pēc kompreses kārtīgi noslaukiet, jo mitrumā veidojas labvēlīga vide baktērijām. Tīrīt 1-2 reizes dienā divas nedēļas, pēc divām nedēļām tīrīt 2-3 reizes nedēļā. Var smērēt Bepanthen Plus ziedi - plānā kārtiņā, kas paātrinās dzīšanu.
Pīrsingu sadzīšanas ilgums –
pīrsinga brūce nabā dzīst no 4 mēnešiem līdz pat 1 gadam, līdzīgi arī auss skrimslī.
Uzacīs – 6-8 nedēļas,
lūpās – 2-3 mēnešus,
mēlē – 4 nedēļas,
degunā – 8-10 nedēļas, bet
deguna starpsieniņā – 6-8 mēnešus.
Atkarībā no pīrsinga lokalizācijas vietas, ir iespējamas dažādas komplikācijas - urīnceļu infekcijas (pīrsings ārējos dzimumorgānos); piena dziedzeru iekaisumi (pīrsings krūts dziedzera galos), auss skrimšļa iekaisumi, mēles pietūkums, zobu bojājumi u.c.
Ja pīrsinga vieta ir apsārtusi vai uzpampusi, tad gatavojot sālsūdeni var pielikt klāt kumelīšu tējas paciņu. Kumelīšu tēja ir dabīgs pret pampuma un ādu nomierinošs līdzeklis.
Ko nedarīt:
Pīrsingu nedrīkst bakstīt, izņemt un lieku reizi aiztikt, jo tas kairina svaigo rētu un paildzina dzīšanu.
Neaiztieciet ar netīrām rokām.
Nelietojiet spēcīgus antiseptiķus, spirtus un krēmus, ūdeņraža pārskābi vai koncentrētu klinģerīšu tinktūru, jo lielākajā daļā gadījumu tie būs par stipru (var lietot pirmās 3 dienas), pēc tam ar sālsūdeni.
Izvairieties pīrsinga vietu mērcēt vannā un peldvietās, kā arī nevajadzētu iet pirtī. Mazgāties ieteicams dušā. Pirmajās nedēļās nav vēlams solārijs un tieši saules stari.
Interesanti:
Metālu ietekme uz cilvēka ķermeni, ja taisa pīrsingu saskaņā ar akupunktūras punktiem:
Zelts stimulē attiecīgo orgānu funkcionālo aktivitāti.
Sudrabs – tieši pretēji – nomāc orgānu darbību.
Varš, bronza, misiņš arī iedarbojas nomācoši, bet ir nekaitīgāki par sudrabu.
Titāns, volframs, molibdēns, nihroms jeb nerūsējošais tērauds ir neitrāli, tāpēc, ievietoti caurdurtajā vietā, tie ir organismam labvēlīgāki.
Ķermeņa pīrsings, tāpat kā senos laikos, vēl joprojām tiek lietots kā pašizpausmes līdzeklis, atšķirības zīme un moderns aksesuārs.
Vēlme izdaiļot ķermeni ar pīrsingu kļūst arvien populārāka. Fantāzijai ar realitāti vairs nav robežu, jo pīrsingu var veikt jebkurā ādas laukumiņā (dermālie pīrsingi).