Hieroglifu tetovējumi mūsdienās gūst arvien lielāku un lielāku popularitāti visā pasaulē. Šī īpašā tetovējuma stila pievilcības atslēga ir gan hieroglifa skaistumā, gan tā daudzveidībā. Ar vienkārša un stilīga simbola palīdzību ir iespējams nodot (piesaistīt) praktiski jebkuru vēstījumu.
Katrs ķīniešu hieroglifs vai logogramma apzīmē noteiktu vārdu vai izteicienu. Eksistē vismaz 50 000 šādu zīmju, kuras tāpat sauc arī par hanzi simboliem, kas ir ķīniešu rakstības sistēmas pamatā. Pašlaik ikdienā ķīnieši izmanto apmēram tikai 6000 šādas zīmes – saziņas un rakstības vienkāršībai.
Hanzi zīmes, iespējams vecākās rakstības zīmes pasaulē, kā apgalvo ķīniešu vēsturnieki, izgudroja 2600. gadā pirms mūsu ēras leģendārā imperatora Huangdi vēsturnieks un tiesas sekretārs Cangjie. Visticamākais, ka viņš vienkārši apvienoja kopā visus galvenos simbolus, kas bija izkaisīti pa visu seno Ķīnu, un standartizēja tos, lai izveidotu īstu rakstības sistēmu. Arī tūkstošus gadus vēlāk mūsdienu ķīniešu hieroglifi izskatās tādi paši, kā tie senie simboli. Ķīniešu hieroglifus raksta stabiņos un lasa no augšas uz leju, no labās puses uz kreiso.
Starp simboliem, kas ir saglabājušies no senlaikiem, mēs varam atrast tādus, kas apzīmē vienkāršas lietas, kā piemēram, koks, kalns, saule, kājas, roka. Tomēr šādas piktogrammas, kas apzīmē tiešu konkrētu lietu, ir mazāk par 5% no visiem simboliem un tos praktiski vairs neizmanto. Parastie simboli tika apvienoti savā starpā, izveidojot jaunus sarežģītus simbolus, kas apzīmē arī abstraktus jēdzienus.
Lielākā daļa hieroglifu, apmēram 90%, ir pikto-fonētiskie savienojumi, kuru nozīme tiek noteikta ar asociācijām, kas rodas atskaņojot šos simbolus balsī. Tādā veidā hieroglifi ir vizualizēta sarunvaloda.
Hieroglifi tetovējumos nozīmē tieši to, ko hieroglifa īpašnieks ir vēlējies pateikt, tikai skaistākā formā. Kaut arī vēl tagad daudzi pētnieki nodarbojas ar seno sarežģīto hieroglifu atšifrēšanu, cerēt, ka īpaši senie burvju hieroglifi pasargās no ļaunas acs vai atnesīs veiksmi, nez vai ir pareizi – hieroglifi tomēr nav ne kabalas zīmes, ne rūnu raksti, nekādas rituālas funkcijas šiem simboliem nav.
Diemžēl daudzi cilvēki ar „ķīniešu tetovējumiem” pat īsti nemaz nezin, ko katrs hieroglifs nozīmē. Tāpat hieroglifi nav paredzēti stilizēšanai – kāda līnija garāka, kāds mazs lieks ķeksītis līnijas galā, un skat, tev jau ir „sauso brokastu” reklāma!
Kaut arī hieroglifi nav maģiskas zīmes, tomēr tiem ir nozīme. Un ja jūs vienalga esat nolēmuši ļauties seno zīmju tetovējumam, atcerieties, ka tetovējums ar savu nozīmi neapšaubāmi atstāj iespaidu uz tā nēsātāju. Tādēļ, pirms izvēlēties īsto hieroglifu, piecreiz padomājiet, vai izvēlaties īsto simbolu.