Šodien kosmētika sievietēm un vīriešiem ir daudz savādāka nekā bija senajā Ēģiptē vai renesanses laikmetā.
Kāda bija kosmētika senatnē?2
111
0
Ēģiptē cilvēki lietoja aromātiskās eļļas un ziedes, lai notīrītu un mīsktinātu ādu un likvidētu nepatīkamos aromātus no ķermeņa. Kosmētika bija neatņemama Ēģiptes higiēnas sastāvdaļa. Viņi lietoja dažādas eļļas - timiāna, kumelīšu un vēl dažādas, lai aizsargātos no karstuma un sausā vēja
Ēģiptē cilvēki lietoja aromātiskās eļļas un ziedes, lai notīrītu un mīsktinātu ādu un
Ēģiptes sievietes izgatavoja vielas no vara un svina rūdas. Kā arī malahītu (zaļa pasta ar vara minerāliem) lai krāsotu seju. Izmantoja arī dažādu krāsu kaļķu - rūdas, svina, pelnu, lai krāsotu seju.
Reklāma
Ķīniešiem nāca modē nagu apstrādāšana ar želatīnu, bišu vasku un olu. Karaliskās klases lietoja zeltu un sudrabu.
Taču zemākajām klasēm bija aizliegts pārklāt nagus gaišā tonī.
Vēlāk ķīniešiem nāca modē krāsot seju ar rīsu pūderi. Kā arī neatņemama sastāvdaļa izskatā bija uzacu skūšana.. No dabīgiem materiāliem tika iegūta henna, ar kuru krāsoja matus.
Daudz vēlāk Elizabetes I laikmetā, viņa nokrāsoja sarkanus matus un tas nāca modē.
Eiropā tikai aristokrāti varēja uzklāt kosmētiku.
Ap 19 un 20 gadsimtu pūderis tika izagatavots no pamatmateriāla - cinka oksīda. Pēc tam tika atklāts, ka tas ir toksisks un izraisa tādas saslimšanas kā muskuļu paralīze un izraisīja pat nāvi.
Reklāma
Vispār kosmētikai senatnē tika piedēvēts maģisks spēks. 1779. gadā Anglijas likumdošanā bija rakstīts, ja sieviete, kurai bija uzklāts vaigu sārtums, kāda ziede vai augstpapēžu kurpes un viņa svaladzinās vīrieti, tiks sodīta kā ragana burvestību izmantošanā.
Kā tad kosmētika nonākusi līdz šodienai? Nekas daudz nav mainījies no manis augstāk minētā. Piemēram, romiešu tonālajā krēmā ir 40% tauku un 40% alvas oksīda. Tas daudz neatšķirās no šodienas receptēm. Kā es jau minēju, ka kosmētikai tika piedēvēts burvestību spēks. Tika uzskatīts, ka senatnē kosmētikai ir cieša saistība ar alķīmiju. Receptes tika turētas slepenībā.