Džinss mūsdienās ir populārs audums. Tiek ražotas gan džinsu bikses, jaciņas, kombinezoni.
Džinss mūsdienās ir populārs audums. Tiek ražotas gan džinsu bikses, jaciņas, kombinezoni.
Džinsas ieviesa Jacob Davis un Levi Strauss 1873. gadā un džinss ir populārs audums vēl līdz šodienas 2017. gadam. Džinss ir nosaukts par godu Itālijas pilsētai Genoa, pilsētā, kurā tika ražots kokvilnas velvets.
Džinsu bikses sākumā bija strādnieku apģērbs. Pēc tam džinss bija kā anarhijas simbols un tikai pēc tam nāca modē un kļuva populārs.
Jacob Davis un Levi Strauss apvienojās komandā un izveidoja kaut ko tādu, ko mēs šodien saucam par džinsu.
Tu noteikti nēsā džinsas, bet vai esi kādreiz aizdomājies kā viņas tika ražotas? Nē? Nu tad lasi tālāk. Tagad tev ir iespēja to uzzināt.
Džinss ir rāzots no tāda auduma ko sauc par angļu valodā ''denim''. Tas ir ļoti izturīgs audums un tulkojumā nozīmē ''izturīga kokvilna''. Franču valodā to dēvē par ''Serge de Nimes'' Nimes ir Francijas pilsēta. Tā radās šis nosaukums ''denim''. Francija mēģināja atdarināt Itālijas džinsu, bet neizdevās.
Džinss tuvplānā jeb zem mikroskopa izskatās rievots audums. Džnsas tika krāsotas ar indigo krāsu un baltu krāsu. Pareizi sakrāsojot audumu var iegūt zilu, džinsu krāsu. Džinsu audums ir ļoti izturīgs, tas ir iemesls kāpēc guva tik lielu popularitāti.
Indigo krāsu izmanto džinsu krāsošanai. To iegūst un izmanto Indijā jau kopš seniem laikiem. No Indijas šo krāsu importēja uz Ēģipti, Grieķiju un Romu. Indijā šo krāsu iegūst no Indigofera auga. Viduslaikos tā bija luksusa prece.
Taču 19 gs. beigās indigo krāsu varēja iegūt sintētiski, tāpēc tā kļuva daudz lētāka.