Ādas jaciņas ir populārs un arī elegants apģērba gabals.
Ādas jaciņu vēsture.4
53
1
Agrajos 90tajos gados ādas jakas nēsāja militāristi un miltāristi piloti. Pēc otrā pasaules kara ādas jakas sauca par "bomber jackets". Viņas bija populāras ar to, ka bija siltas. Toreiz domāja, ka ādas jakas pasargā no jebkādiem apstākļiem, temperatūrām, vētrām. Lai nodrošinātu papildus siltumu, nereti ielika iekšā aitas vilnu.
Ādas jakas nēsāja arī krievu boļševiki. Krievu komisāriem ādas jaka kļuva par uniformu pēc Krievijas pilsoņu kara. Vēl vēlāk to sāka ģērbt Cheka ( krievu drošības organizācija) dalībnieki.
Pēc 20 gadsimta ādas jaciņas jau sasniedza savu popularitāti. Šodien tās jau ir pieskaitāmas pie casual look. Mūsdienās ādas jaciņu lielākās ražotājvalstis ir Indija, Pakistāna, Kanāda un ASV, izmantojot ādu no gaļas industrijas.
Arī par vegāniem ir padomāts, ražo jaciņas arī no sintētiskiem materiāliem jeb produktiem pret kuriem vegāniem nav iebildumu.
Šodien to ģērbj arī dažādu subkultūru pārstāvji. Goti, metālisti, panki, rokeri un motociklisti. Viņi nav iedomājami bez ādas jaciņām.