Šis ir mans pirmais raksts
Cilvēka miesas būve var būt dažāda. Neviens cilvēks nav identiski vienāds ar kādu citu, tomēr, ir dažas iezīmes pēc, kurām var noteikt piederību vienam vai otram tipam. Katram tipam ir piederību nosaka pēc – kopējām ķermeņa proporcijām, respektīvi, cilvēki mēdz būt augumā gari, īsi, resnāki, tievāki u. c. Šos tipi ir mezomorfs, endomorfs un ektomorfs.
1. Mezomorfs. Pie mezomorfa tipa iedala cilvēkus ar tādu miesas būvi, kurai ir plati pleci, ķermenim ir procentuāli liela muskuļu masa, lieli, smagnēji kauli, ar labu fizisku attīstību, viegli padodas treniņi ar svariem, ātri palielinās muskuļu masa. Mezomorfiem nav problēmas ar lieko svaru, bet tie nav arī kalsni. Mezomorfi ir vispiemērotākie gandrīz visos sporta veidos, arī fitnesā viņi ir līderi. Protams pie noteikuma, ka tiek ievērots pareizs režīms. Mezomorfi var darīt gandrīz jebko, un tiem tik un tā augs muskuļi. Bet darot visu pareizi viņi progresē ātrāk. Mezomorfa pārstāvji savā treniņā var iekļaut gan bāzes vingrinājumus, gan izolējošos vingrinājumus, muskuļu izskata, kvalitātes pieslīpēšanai.
2. Endomorfs. Pie endomorfa tipa iedala cilvēkus, kuriem ir problēmas ar lieko svaru. Endomorfi ir tukli, ātri aptaukojās. Tiem nav grūtības ar muskuļu masas uzaudzēšanu, bet ir grūtības ar liekā svara nodzīšanu. Endomorfu uzbūvi izmainīt ir grūti, tiem vispirms ir jācenšas nodzīt lieko svaru, un tikai tad jāķeras pie muskuļu audzēšanas. Endomorfiem treniņiem parasti ir jābūt garākiem nekā mezomorfiem vai ektomorfiem. Tas izskaidrojams ar to, ka endomorfiem vairāk laiks jāvelta tauku nodzīšanai un kopējo proporciju mainīšanai. To treniņu programmā vēlams iekļaut izturības vingrinājumus, kas prasa lielu piepūli un svīšanu.
3. Ektomorfs. Pie ektomorfā tipa iedala cilvēkus kas ir kalsni. Tie var būt gara auguma, kaulaini, tieviņi, salīdzinoši ar iepriekšējo tipu pārstāvjiem mazu procentuālo muskuļu masu. Tādus cilvēkus mēdz saukt par „caurbirām”. Viņi var ēst pilnīgi visu, bet kā nekļūst resni, tā nekļūst. Ir cilvēki, kas apskauž šos, bet nav vērts. Ektomorfiem sagādā grūtības iegūt proporcionālu ķermeņa miesas būvi, jo tiem ir ātra vielmaiņa, muskuļu masas uzaudzēšana sagādā lielas grūtības. Vienīgais pluss ir tas, ka ektomorfi reti aptaukojās. Šī tipa pārstāvjiem ieteicams būtu taupīt enerģiju treniņos, respektīvi, viņu treniņiem jābūt īsiem, bet intensīviem, kvalitatīviem. Pamata vingrinājumiem jābūt bāzes vingrinājumiem. Tas nozīmē – aizmirstiet par visiem tik mīļā vingrinājuma priekš bicepsa izpildīšanu, kādu laiku, jums tas nebūs vajadzīgs. Veicot tādus bāzes vingrinājumus kā spēka vilkmi mugurai, pievilkšanos pie stieņa ar vai bez atsvara, jūsu roku muskuļi augs daudz labāk. Uzturā jālieto pārtika, kas bagāta ar olbaltumvielām un ogļhidrātiem, kā arī nepiesātinātajām taukskābēm Alfa un Omega, kā arī jāievēro aptuveni 8 stundu un vairāk, naktsmiers diennaktī.
v\:* {behavior:url(#default#VML);} o\:* {behavior:url(#default#VML);} w\:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4 table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;}