Sveiki spocēni!
Nolēmu pievienot arī otru daļu rakstam "vieni no 10 labākajiem sportistiem, kas jebkad ir dzīvojuši! 2"
Ja būs pietiekami liela atsaucība tad būs arī 3. daļa
Ceru, ka patiks un interesantu lasīšanu!
Vieni no 10 labākajiem sportistiem, kas jebkad ir dzīvoju13
73
7
Kobe Bīns Braients (angļu: Kobe Bean Bryant; dzimis 1978. gada 23. augustā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā, ASV) ir profesionāls amerikāņu basketbolists, spēlē uzbrūkoša aizsarga pozīcijā, ASV basketbola izlases dalībnieks. Pašlaik (2011) pārstāv NBA klubu Losandželosas "Lakers", kurā aizvadījis visu savu profesionāļa karjeru. 1996. gada NBA draftā viņu izraudzījās Šarlotas "Hornets" ar kopējo 13. kārtas numuru pirmajā kārtā. K. Braients ir viens no ievērojamākajiem pašlaik aktīvajiem basketbolistiem: viņš ir pieckārtējs NBA čempions (2000., 2001., 2002., 2009. un 2010. gadā), finālspēļu MVP (2009., 2010.), visas sezonas MVP (2007.-2008. gada sezonā). Piedalījies 2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, kur ar ASV basketbola izlasi izcīnīja zelta medaļu. Bēnība: Dzimis 1978. gadā Filadelfijā, 3 bērnu ģimenē. Ar basketbolu K. Braients sāka nodarboties jau 3 gadu vecumā, galvenokārt, tāpēc, ka viņa tēvs Džo Braients bija profesionāls basketbolists, spēlējis vairākos NBA klubos (šobrīd treneris). Māte ir Pamela Koksa Braienta. Vārds Kobe tika dots par godu populāram japāņu gaļas ēdienam. Kad K. Braientam bija 6 gadi ģimene pārcēlās uz Itāliju, kur viņa tēvs vairākas sezonas spēlēja basketbolu vietējās līgās. K. Braients mācījās vietējā vidusskolā Lovermerionā un spēlēja šīs skolas komandā vidusskolu basketbolā. Vienu vidusskolas gadu viņa treneris bija tēvs. ASV vidusskolu basketbolā K. Braients bija izcila zvaigzne, tādēļ nebija liels pārsteigums, ka viņš pieteicās draftam jau 17 gadu vecumā, izlaižot studijas augstskolā. Bērnības gados K. Braients gribēja kļūt par profesionālu futbolistu. 1991. gadā kopā ar ģimeni atgiezās ASV un apmetās Filadelfijas priekšpilsētā.
Maikls Freds Felpss (angļu: Michael Fred Phelps; dzimis 1985. gada 30. jūlijā Baltimorā, ASV) ir amerikāņu peldētājs. Pašlaik viņam pieder septiņi pasaules rekordi, no kuriem divus viņš sasniedzis ASV peldēšanas komandas rindās dažādās stafetēs. Viņš ir seškārtējais 2004. gada Olimpiskais čempions, un, ieskaitot Pekinas Olimpiskajās spēlēs iegūtās zelta medaļas, kļuvis par sportistu, kurš ieguvis visvairāk zelta medaļu mūsdienu olimpisko spēļu vēsturē. Pekinā viņš izcīnīja astoņas zelta medaļas, pārspējot peldētāja Marka Špica rekordu par visvairāk izcīnītajām medaļām vienas Olimpiādes laikā.
Reklāma
Maikls Džonsons (angļu: Michael Duane Johnson; dzimis 1967. gada 13. septembrī Dalasā, Teksasas štatā, ASV) ir bijušais amerikāņu vieglatlēts, kas startēja sprintā. Startējis trijās Olimpiādēs (1992, 1996, 2000), izcīnījis četras olimpiskās zelta medaļas. M. Džonsons ir vienīgais vieglatlēts, kas spējis vienās Olimpiskajās spēlēs (1996. gadā Atlantā) izcīnīt uzvaru gan 200 m, gan 400 m distancēs. Pasaules čempionātos viņš ir izcīnījis 8 zelta medaļas. Ir uzstādījis vairākus pasaules rekordus, tai skaitā viņa personīgais rekords 200 metru distancē pasaules rekorda godā noturējās 12 gadus (1996 — 2008), bet 400 m distancē un 4 x 400 m stafetē M. Džonsons joprojām ir pasaules rekordists.
Jānis Lūsis (dzimis 1939. gada 19. maijā Jelgavā) ir bijušais latviešu šķēpa metējs, kurš visu savu sportista karjeru (no 1957. līdz 1976. gadam) pārstāvēja PSRS. 1964. gada Olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas medaļu, bet pēc 4 gadiem Mehiko viņš kļuva par Olimpisko čempionu. 1972. gada Olimpiskajās spēlēs Minhenē viņš izcīnīja sudraba medaļu. J. Lūsis vēl joprojām ir vienīgais latvietis, kam izdevies izcīnīt visu trīs kalumu Olimpiskās medaļas. Viņš startēja arī 1976. gada Olimpiskajās spēlēs Monreālā, bet palika astotais un nolēma beigt karjeru. Izcīnījis arī 4 Eiropas, 12 PSRS un 1 Latvijas čempiona titulu. Divas reizes labojis pasaules rekordu šķēpa mešanā — 1968. gadā tas bija 91,68 metri, bet 1972. gadā 93,80 metrus tāls. 1987. gadā IAAF viņu atzina par visu laiku izcilāko šķēpa metēju pasaulē. Pēc aktīvās sportista karjeras beigām darbojies kā treneris un sporta funkcionārs. Vairākkārt mēģinājis iesaistīties politikā, piedalījies vairākās vēlēšanās no sociāldemokrātiski orientētu partiju sarakstiem. J. Lūsis ir precējies ar šķēpa metēju Elvīru Ozoliņu (1960. gada Olimpiskā čempione). Arī viņu dēls Voldemārs Lūsis ir bijis šķēpmetējs, piedalījies divās Olimpiskajās spēlēs.
Kā solīts sameklēju arī airētāju ;) Matthew Pinsent (Dzimis 1970. gada. 10 oktobrī) Viņš ir angļu airētājs. Pisents ir dzimis Holt, Norfolk, viņa tēvs bija draudzes mācītāja palīgs saint Andrew baznīcā. Viņš mācijās Aysgarth skolā ziemeļu Jorkšire pirms viņš sāka airēt Eton coledžā. Savu karjēru viņš sāka Junioru pasaules airētāju čempionātā 1987. gadā. Tur pat viņš piedalījās arī 1988. gadā uzvarot pāru sacensībās ar Timu Fosteru. Savas karjēras laikā viņš ir izcīnijis 10 zelta medaļas un 2 bronza medaļas pasaules čempionātos kā arī četras reizes izcīnijis olimpisko zeltu.
Reklāma
Sergejs Bubka dzimis 1963. gada 4. decembrī Vorošilovgradā, Ukrainas PSR, PSRS. ir bijušais ukraiņu vieglatlēts, startējis kārtslēkšanas sacensībās. S. Bubka profesionāli ar kārtslēkšanu nodarbojās un startēja sacensībās laika posmā no 1981. līdz 2001. gadam. Līdz 1991. gadam pārstāvēja PSRS. Viņš ir pašreizējais Pasaules rekorda īpašnieks gan stadionā (6,14 m), gan telpās (6,15 m). Kopumā uzstādījis 35 Pasaules rekordus (17 stadionā un 18 tespās). Vienīgais vīrietis pasaulē, kas spējis pārvarēt 6,10 m augstumā novietotu latiņu, tāpat bijis pirmais, kas pārvarējis 6,00 m atzīmi, kopumā 6 metru atzīmi ir pārvarējis 45 sacensībās. 1988. gada Seulas Vasaras Olimpisko spēļu čempions, seškārtējs Pasaules čempions (1983, 1987, 1991, 1993, 1995, 1997). PSRS Nopelniem bagātais sporta meistars (1983). Vairākkārt ticis atzīts par labāko vieglatlētu pasaulē. Kopš 2005. gada ir Ukrainas Olimpiskās komitejas priekšsēdētājs, tāpat ir SOK loceklis. Biogrāfija:S. Bubka bija veiksmīgs vieglatlēts jau bērnībā, kad vēl nodarbojās ar 100 metru sprintu un tāllēkšanu, taču par pasaulslavenu sportistu viņš kļuva tikai tad, kad pievērsās kārtslēkšanai. 1983. gadā viņš uzvarēja pirmajā Pasaules čempionātā Helsinkos, kad vēl pirms čempionātā nebija guvis vispasaules uzmanību. Nākošajā gadā viņš uzstādīja savu pirmo Pasaules rekordu — viņš pārvarēja 5,75 m augstumā novietoto latiņu. Līdz PSRS sabrukumam 1991. gadā viņš pārstāvēja Padomju Savienību. Par saviem Pasaules rekorda labojumiem, kas parasti tika laboti tikai par dažiem centimetriem, S. Bubka saņēma vairākus PSRS apbalvojumus un naudas prēmijas.
Maikls Džeralds "Maiks" Taisons (angļu: Michael Gerard "Mike" Tyson; dzimis 1966. gada 30. jūnijā Bruklinā, Ņujorkā, ASV) ir profesionāls amerikāņu bokseris. Viņš bija neapstrīdams čempions smagajā svarā, viņam pieder rekords kā jaunākajam bokserim, kas ir bijis smagsvaru čempions WBC, WBA un IBF versijās. WBC titulu viņš ieguva 20 gadu, 4 mēnešu un 22 dienu vecumā. Karjeras laikā viņš kļuva slavens, pateicoties savam niknajam un iebiedējošajam boksēšanās stilam, kā arī pateicoties savai strīdīgajai uzvedībai cīņas ringā un ārpus tā. M. Taisons kļuva par pirmo smagsvara bokseri, kurš ir bijis čempions vienlaicīgi WBC, WBA un IBF versijās. Tāpat viņš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem smagsvara bokseriem. Maiks Taisons savas pirmās 19 cīņas uzvarēja ar nokautu. Kopumā aizvadījis 58 cīņas, no kurām 50 ir svinējis uzvaru. 2003. gadā viņš tika nosaukts par 16. visu laiku labāko sitēju žurnāla Ring Magazine 100 visu laiku labāko sitēju sarakstā.
Eldriks Tonts "Taigers" Vudss (angļu: Eldrick Tont "Tiger" Woods; dzimis 1975. gada 30. decembrī) ir profesionāls amerikāņu golferis. Viņš tiek uzskatīts par vienu no visu laiku izcilākajiem golferiem. Bijis pasaules ranga līderis. T. Vudss ar nopelnītiem 90,5 miljoniem ASV dolāru ir visvairāk nopelnījušais profesionālais sportists pasaulē. Viņš ir uzvarējis 14 augstākā līmeņa golfa turnīros, kas ir otrs labākais sasniegums starp vīriešiem (Džeks Niklauss ir uzvarējis 18 turnīros), kā arī 71 PGA sērijas sascensībās, kas ir trešais visu laiku labākais rezultāts. Viņš kļuva par profesionāli 1996. gadā. T. Vudss ir uzstādījis vairākus rekordus, tostarp visilgāko nepārtraukto atrašanos pasaules labākā golfera statusā.
Reklāma
Muhameds Ali (angļu: Muhammad Ali; dzimis Kasiuss Klejs (Cassius Marcellus Clay Jr.) 1942. gada 17. janvārī Luisvilā, ASV) ir bijušais amerikāņu bokseris, trīskārtējs Pasaules smagsvara čempions. Ali tiek uzskatīts ne tikai par vienu no izcilākajiem bokseriem vēsturē, bet arī par vienu no atpazīstamākajiem cilvēkiem. 1960. gada Romas Olimpiādē viņš izcīnīja zelta medaļu pussmagajā svara kategorijā . Aizvadījis 61 cīņu, 56 no tām Alī uzvarēja, bet piecreiz zaudēja cīņu. 1964. gadā viņš oficiāli kļuva par musulmani un nomainija savu vārdu uz Muhameds Ali. Viņš bija arī labos draugos ar ASV musulmaņu garīgo līderi Malkolmu X. Pēc savas boksa karjeras atklājās, ka Ali ir Pārkinsona slimība. Viņš ir arī Lailas Ali tēvs.
Neko daudz par Sennu nezināju, bet tagad es arī domāju, ja Senna būtu izdzīvojis tad Šumahers nebūtu septiņkārtejs čempions! Airtons Senna da Silva (portugāļu: Ayrton Senna da Silva; 1960. gada 21. marts — 1994. gada 1. maijs) bija trīskārtējais Formula 1 pasaules čempions. Viņu šobrīd daudzi uzskata par visu laiku labāko F1 pilotu. Airtons piedzima Sanpaulu, Brazīlijā. Viņam ātri radās interese par braukšanu. Četru gadu vecumā viņš uzsāka braukšanu ar kartingu. Airtons F1 sacīkstēs piedalījās braucot četrās komandās: salīdzinoši vājajā Toleman (1984), nedaudz spēcīgākajā Lotus (1985-1987), dominējošajā McLaren (1988-1993) un ātrajā Williams (1994). Jau Toleman laikos viņš izrādīja fantastisku brauktspēju un vairākas reizes kāpa uz goda pjedestāla. Kad viņš pārcēlās uz Lotus, viņš izcīnīja savu pirmo uzvaru. Savā pēdējā Lotus sezonā viņš izcīnīja trešo vietu. McLaren viņš jau savā pirmajā sezonā izcīnīja titulu, tad vienu sezonu bija otrais, un tad vēl divas reizes izcīnīja titulus. Vēlāk viņš nolēma pārvākties uz Williams un tur spēja nobraukt tikai trīs sacīkstes. 1994. gada Sanmarīno Grand Prix jau bija divi cietušie: Rubenšs Barikello (smaga avārija piektdienas treniņbraucienos) un Rolands Racenbergers (izlidojis no trases kādā līkumā, gājis bojā). Senna pats paziņoja, ka ja viņš to spētu ietekmēt, viņš sacīkstē nepiedalītos. 1994. gada 1. maijā, sacīkstes 7. aplī, Tamburello līkumā Airtons Senna milzīgā ātrumā stūres rata defekta dēļ ietriecās betona sienā un nomira pēc vairākām stundām (viņa smadzenes gāja bojā trieciena brīdī, bet sirds apstājās plkst. 18:37 pēc vietējā laika, iepriekšējās divās reizēs ārsti atjaunoja sirdsdarbību). Viņu nogalināja balstiekārtas stienis, kas ietriecās Sennas smadzenēs. Viņa kombinezona piedurknē tika atrasts Austrijas karogs, ko viņš uzvaras gadījumā būtu vicinājis par godu mirušajam Racenbergeram. Ja Racenbergers būtu miris trasē, sacīkste nenotiktu pēc FIA noteikumiem. Tas izraisīja konspirācijas teorijas, ka Williams un FIA gribēja nogalināt Sennu, un, ka Racenbergers patiesībā nomira jau trasē. Lai gan ir versija, ka arī Senna nomira jau turpat trasē un viņa nogādāšana slimnnīcā bija bezjēdzīga tā paša iemesla dēļ - ja par Airtona nāvi uzzinātu turpat trasē, sacīkste neturpinātos, dēļ kā FIA ciestu nopietnus materiālos zaudējumus. Sacīkste tika atjaunota un tajā uzvarēja Mihaēls Šūmahers.