Tā kā nu jau kādu laiku papildinu spokiem.lv rakstu klāstu ar dažādiem tekstiem, kas skar sporta tēmu, pie manis griežas arī daudzi jaunieši un jaunietes ar dažādiem jautājumiem. Viens no populārākajiem ir "Kādas firmas uztura bagātinātājus vari ieteikt?" Lai ieviestu skaidrību šajā jautājumā, uztapināšu nelielu domrakstu par šo tēmu.
Vispirms pati galvenā šī raksta atziņa – var visi TOP firmu ražojumi ir gana labi, lai tos lietotu. Izvēle par labu vienam vai otram tiek izdarīta tīri subjektīvu iemeslu dēļ (kādam patīk konkrētas firmas konkrēta UB garša, citam – cena, citam – reklāmas seja). Tāpēc pa lielam iespringt nav vērts. Katrs izvēlas savu produktu. Protams, ar pirmo proteīna burku jums tas nez vai izdosies un, visdrīzāk, sanāks palietot arī kko reti riebīgu.
Tajā pašā laikā uzreiz daudziem ir jautājums, kas izriet no pirmās rindkopas – Kas ir TOP UB ražotāji? Teikšu kā ir, labāk ir lūkoties ASV virzienā. Kāpēc? Tāpēc, ka fitness kā industrija ir attīstīts tieši šajā valstī un no visa sporta uztura bagātinātāju tirgus, ASV daļa ir ap 90%. Protams, ka šajā gadījumā arī nevajag domāt, ka viss, kas nāk no ASV ir labs, bet Eiropā ir švakinieki. Arī eiropieši var sataisīt kvalitatīvu produktu (tāpat kā ASV ir atklātas "piparu bodītes") un to arī dara, taču mazā tirgus dēļ viņu produkti ir dārgāki par amerikāņu ražojumiem.
Tālāk es pats sastādīju nosacītu reitingu ar, manuprāt, labākajiem UB ražotājiem. Viss kas rakstīts ir balstīts uz manu pieredzi un subjektīvo vērtējumu. Līdz ar to, UB ražotājfirmas, ar kuru produktiem neesmu saskāries ciešāk, pārāk plaši netiks aprakstītas, vien pieminētas. Firmas nav saranžētas kkādā secībā.