local-stats-pixel

Soči 2014 -Kā tas būs?2

 12  0

Olimpiādes galvaspilsētas celtniecībai tērēs 12.000.000.000 dolāru

Šajās dienās Maskavu apmeklēja Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) delegācija. Sporta ierēdņu uzdevums bija „sagatavot augsni" priekš SOK prezidenta Žaka Rogē un Krievijas prezidenta Vladimira Putina tikšanās, kas paredzēta septembra beigās. Prezidentu tikšanās laikā tiks pārrunāta gatavošanās sporta spēlēm Sočos.

Rogē precizēja, ka viņš vairāk klausīsies, nekā runās. Un tas ir saprotams, jo planētas galvenajam olimpietim jānoskaidro, kādā veidā Krievija tiks galā ar grandiozo olimpiādes būvi. Galu galā „Soči-2014" investīciju budžets ir 12 miljardi dolāru! Bet līdz spēļu startam atlikuši tikai četri gadi.

Pa to laiku izdevums „КП", pateicoties Soču Pieteikumu komitejas palīdzībai, radās iespēja vēl pirms 2014. gada sarīkot lasītājiem virtuālu ekskursiju uz Olimpiādi-2014 Sočos. Tomēr termins „Soču olimpiāde" nav gluži pareizs tādēļ, ka Olimpiskais ciemats atradīsies 25 kilometrus no Soču centra, Adleras apkārtnē. Celtnieki uzbūvēs 11 supermodernus sporta stadionus. Daļa no tiem izvietosies piekrastes klasterī - Olimpiskā ciemata tiešā tuvumā. Piekrastē notiks sacensības hokejā, daiļslidošanā, kērlingā. Pirmoreiz ledus sacensībām paredzētie objekti tiks sagrupēti vienā Olimpiskajā parkā un izvietoti dažu minūšu gājiena attālumā viens no otra. Šeit notiks spēļu atklāšanas un noslēguma ceremonija un svinīgās apbalvošanas.

Bet 42 kilometru attālumā no Adleras, Krasnaja Poļana ciematā, atradīsies Kalnu klastera celtnes. Tur sacentīsies slēpotāji, biatlonisti, kamaniņu braucēji, bobslejisti, snovbordisti un kalnu slēpotāji.

Tiesa, daudzi sporta objekti Krievijas iedzīvotājiem būs pieejami ilgi pirms olimpisko spēļu sākšanās. Tā, piemēram, kalnu slēpošanas kūrorts „Роза Хутор" tiks nodots ekspluatācijā jau nākamā gada ceturtajā kvartālā. Savukārt 2009. gada beigās tur plānots rīkot Pasaules kausa izcīņas etapu kalnu slēpošanā.

Spoki.lv logo
Spoki.lv

Komentāri 2

0/2000

Putins nav Krievijas prezidents

 0  0 atbildēt

Vispār jau atlikuši 3 gadi. Kkādu vecu rakstu paņēmi un vnk copy/paste bez pārlasīšanas?

 0  0 atbildēt