Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
1
126

Labrīt dārgie spocēni ,jo īpašie tie,kuriem intersē hokejs, KHL un Rīgas Dinamo. Vakar tika aizvadīta pēdējā 8. sezonas spēle ,jo kā zināms rīdzinieki šogad play-off neiekļūs. Izlēmu veikt nelielu šīs sezonas analīzi ,kura tad varbūt arī pateiks priekšā galvenos iemeslus kāpēc neizdevās tikt play -off , turklāt cerības zaudējot jau labu laiku pirms sezonas beigām.

1. Sausā statistika.

Rīgas Dinamo sezonu noslēdza rietumu konferences 12. vietā ar 75 punktiem. Dinamo sezonas gaitā izcīnija 17 uzvaras pamatlaikā , 8 uzvaras pēcspēles soda metienos vai papildlaikā. Vārtu attiecība komandai šosezon arī negatīva : -22 (129 - 151) Šāda statistika vien jau liecina,ka kautkas nebija īsti labi. Salīdzinājumam 8. vietu rietumos ieguvusī Bratislavas Slovan ir guvusi par 4 uzvarām vairāk (21) un kopā guvusi 89 punktus. Arī vārtu attiecība Slovan ir pozitīva : + (154-148) . Savukārt, austrumu konferences 8. vietas ieguvēji Ņizņekamskas Ņeftehimik ir guvuši 85 puntkus 20 uzvaras un iekrājuši negatīvu vārtu attiecību : -5 (130-135)

Kāpēc salīdzināju ar abu konfereņču 8.vietām? Jo tas taču, bija pamatmērķis ,iekļūt play-off, tātad iegūt ,kā minimums 8. vietu rietumu konferencē. Kā redzams ,līdz tam pietrūka pietiekami daudz.

2.Treneri

Rīgas Dinamo sezona treneru ieskatā var dalīt trīs daļās. Sezonu uzsāka kolektīvs ar KHL vidē labi pazīstamo somu Kari Heikilu ,kura lielākais panākums ir fināls ar Jaroslavļas Lokomotiv. Pēcak aizsākās otrais posms, kad Rīga jau balansēja tuvāk palikšanai ārpus astotnieka un Heikilas krēsls kļuva arvien šķībāks,kā rezerves variantu piekomandējot vēlvienu somu Raimo Helminenu viņam par asistentu. Trešais treneru posms noritēja jau sezonas izskaņā,kad abi somi tika atlaisti un galvenā trenera vietu ieņēma komandas ģenerālmenedžeris Normunds Sējējs. Šāda neskaidrība ar treneriem arī norāda zināmas problēmas- sliktu komunikāciju,komandas iekšienē , nespēju izvēlēties piemērotāko treneri pieejamajiem spēlētājiem un neveiksmīgu stratēģiju - jau pirms sezonas tika runāts,ka ar mabudžeta klubiem Heikile nav spēcīgs ,tāpat,ja komanda vēlās ko sasnaiegt nākamsezon bija domās par nākotni jāpiesaista kāds cits treneris,nevis jādod Sējējam marinēt komandu līdz sezonas beigām.

3.Sastāvs

Rīgas Dinamo kreklā šosezon kaut 1 maču aizvadījuši 2 vārtsargi , 11 aizsargi un 22 uzbrucēji (jārēķina gan,ka vairāki no šiem spēlētājiem ir ņemti no HK Rīgas un nospēlējuši tikai pāris mačus vai pat tikai pāris minūtes)

Leģionāru ziņā pirms sezonas sastāvs bija ar dalītām domām. 2 leģionāri vārtsargi Jakubs Sedlāčeks un Joakims Eriksons tika vērtēti kā labs tandēms. Arī sezonas gaitā pierādījās ,ka viņi nav slikti,taču kautkas pietrūka un interesanti,ka Heikiles posmā vairāk tika spēlēt Eriksons,savukārt, pie Sējēja jau Sedlāčeks ,kurš tad arī sezonu noslēdza ar labāku statistiku un lielāku uzvaru skaitu.

Par aizsargiem pirms sezonas daudz jautajumu nebija. Samēra pieredzējuši latviešu aizsargi ar Krišjāni Rēdlihu un Kristapu Sotnieku priekšgalā tiem pievienojot Tomašu Kundrātēk un Stīenu Seigo,kurš ņemot vēra viņa parametrus tika ņēmts ar cerību,ka būs līdzīgs iepriekš Dinamo spēlējušajiem Čejam Genovejam un Metam Robinsonam. Kas no tā sanāca? Kundrāteks faniem neizprotamu iemeslu (visbiežāk tiek minēta vēlme ietaupīt) tiek atlaists un nonāk Bratislavā,kur arī kļūst par vienu no līderiem un labi parāda sevi Čehijas izlasē Eirotūrē ,Seigo kļūst par otru rezultatīvāko aizsargu komandā ar 19 puntkiem tikai punktu atpaliekot no sezonas gaitā kapteiņa uzšuvi ieguvušā Sotnieka, taču izceļoties ar sliktako lietderības koeficentu : -16

Uzbrucēji. Pirms sezonas plāns bija skaidrs - labi jānospēlē ierastajiem līderiem Dārziņam ,Indrašim,Miķelim Rēdliham ,beidzot potencialu jāparāda Meijam un Džeriņam un cerības,ka atvērsies vēl kāds, piemēram, Saulietis, Kulda. Leģionāru ziņa daudzi Dinamo izsmēja par amerikāņa TIma Sestito piesaisti ,jo viņš vairāk kā 100 spēlēs NHL nebija guvis nevienus vārtus. Ar divējādām izjūtām daudzi vērtēja gan somu agrāko spīdekli Villi Leino un ilgadēju Vācijas izlases vilcēju Fēliksu Šucu. Vēlāk komandai pievienojās arī krievu leģionārs Filips Toļuzakovs un latviešu spēlētāji Vitālijs Pavlovs (pēc diskvalifikācijas par dopinga lietošanu izciešanas) un pēc ilgstoša savainojuma izārstēšanas jau iepriekš minētais Māris Bičevskis. Kas no tā visa iznāca? Leino vienlaicīgi ar Kundrāteku tika atlaists, pirms tam iepriekš arī Šucs ,kurš pēc tam nonāca pie Pētera Skudras un Kaspara Daugaviņa Ņižņijnovgorodas Torpedo ,taču arī no turienes tika atlaists. Latviešu uzbrucēji nospēlēja tā,ka skatoties tikai uz puntkiem ir savā līmenī,taču vairākiem,tajā skaitā sezonas sākuma kapteinim Dārziņam varēja redzēt,ka ,jo tuvāk sezonas beigas jo mazāk "deg acis" Negaidīti par komandas līderi vārtu guvumos ar 19 vārtiem kļuva pirms sezonas apsmietais Sestito, kurš turklāt, komandas atmiņās paliks arī kā viens no retajiem,kas nebaidījās izvicināt dūres un vienā no spēlēm guva arī hat-trick (3 vārti vienā mačā) ,kas Rīgas Dinamo nav visai bieža parādība. Vēlak komandā pienākušais krievu leģionārs Toļuzakovs sev dotajā laikā sevi parādīja,kā spēlētaju,ar lielu centību un tieksmi uz vārtiem ,labu metienu,taču meistarība pietrūka ,kā arī slimības, kas varbūt neatļava parādīt pilnībā savu potenciālu. Jaatzīmē,ka sezonas gaita no komandas tika atlaists Roberts Bukarts,kurš pēc tam pārcēlās uz Čehijas Ekstralīgu tur ātri kļūstot par komandas līderi, bet Dinamo pirmoreiz kāds tika iesaistīts no fārmkluba HK Liepāja. Uz augšu pacelts tika Bruno Zabis,pēdejo divu gadu LHV rezultatīākais spēlētājs,kurš debitēja ar divām piespēlēm divās spēlēs ,taču pēcak neko dižu vairs nerādīja. Sezonas gaitā atklājās Saulieša talants izpildīt soda metienus un savas akcijas noteikti pacēla Edgars Kulda aizvadot vairākus spilgtus mačus, arī Gunārs Skvorcovs noteikti parādīja,ka ir viens no tiem ,kuriem ir "iekšā" bū kam vairāk ,kā tikai 4. maiņas spēlētājam.

Apskatot, šādu spēlētāju rotāciju un ņēmot vērā to,ka sezonas beigās nerēķinot vārtsargus bija mači ,kuros Dinamo sastāvā bija tikai 1 leģionārs- Seigo ,arī atklājās galvenais iemesls kāpēc neizdevās iekļūt play- off. Neveiksmīgi sabalansēta komanda ar spēcīgu līderu,kas var izvilkt maču vienatnē trūkumu. Daudz noteikti arī ietekmēja savdabīgais kalendārs, dēļ kura sezonas pirmā puse bija praktiski viens liels izbraukums un otrajā pusē otrādi.Tāpat neveiksmīgo sezonu raisīja arī regulārie spēlētāju savainojumi. Taču šajā visā ir arī kāda pozitīva iezīme. Pie spēles laika tika arī vairaki gados jaunie spēlētāji ,piemēram, Gatis Sprukts,Kirils Galoha, Kristaps Zīle, Frenks Razgals u.c. jaunie ,kuriem ļoti ,iespējams, pie labāka sastāva un rezultātiem šāda iespēja netiktu dota. Kā negatīvo gribētos minēt to,ka nevienā spēlē netika dota iespēja komandas 3. vārtsargam Nilam Grīnfogelam vai kādam no HK Rīgu pārstāvošajiem vārtsargiem.

Kopsummā sezonu analīzēt nav grūti,tā ir neizdevusies,kuras galvenais iemesls ir vadības nekompetence, neveiksmīga spēlētāju un treneru selekcija ,kas sekmējās ar problēmām gūt vārtus, atsevišķiem spēlētājiem motivācijas problēmām. Tiesa jāatcerās,ka lai cik neizteksmīga bija sezona kopumā arī tajā netrūka labu,skatāmu spēļu ,kā labākais piemērs noteikti ir fantastiskā izglābšanās no 0:5 pret Helsinku Jokerit (uzreiz gan jaatcerās,ka tas pats Jokerit Rīgai pāri pārbrauca ar 7:0). Gaidīsim vispirms pasaules pasaules čempionātu un novēlēsim,lai Latvijas izlase tur parāda labu sniegumu un tiem Dinamiešiem ,kuri iekļūs izlasē, čempionāts ir ievērojami labāks kā šī KHL sezona un pēc tam jau gaidīsim jaunumos par to vai un kādā formā Dinamo būs nākamsezon.

Par lielu hokeju!

 Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
1.
Tims Sestito Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
2.

Tims Sestito

Jākubs Sedlāčeks Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
3.

Jākubs Sedlāčeks

Tomāscarons Kundrāteks Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
4.

Tomāšs Kundrāteks

Stīvens Seigo Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
5.

Stīvens Seigo

Lauris Dārziņscaron Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
6.

Lauris Dārziņš

Ville Leino Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
7.

Ville Leino

Edgars Kulda Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
8.

Edgars Kulda

Kristaps Sotnieks Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
9.

Kristaps Sotnieks

Miks Indrascaronis Autors: Latvian Revenger Rīgas Dinamo  8. sezonas analīze
10.

Miks Indrašis

1
126
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [5]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 19.02.16 08:31
0
0

atbildot uz TheFirst komentāru " varēji nerakstīt rakstu, vienkārši iera... " Neesmu bandwagooner vai glory hunter,kas no komandas par kuru fano,jūt līdzi nogriežās pēc neveiksmīgām spēlēm vai sezonām. Man ,protams, 1. vieta vienmēr būs izlase, taču gribās arī,lai Dinamo gūst kādus panākumus un arī gribās izprast kāpēc nesanāca,kāpēc tik slikta sezona ,nevis tikai pliki dirst virsū..Turklāt ,pat šitik sliktā sezonā bija pozitīas lietas- skaistas uzvaras pār Jokerit ,Avto un Jugru, jaunie tika pie pieredzes, iespēja novērtēt ,ko var LHV kadrs iekš KHL utt. Nevajag visu krāsot tik riebīgos toņos.

taisnība avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  taisnība 19.02.16 12:19
0
0

atbildot uz MelnaisE komentāru " Neesmu bandwagooner vai glory hunter,kas no k... " da nē, viss jau ok. atceros tikai tos laikus, kad vēl par hokeju Latvijā fanoju - laiki, kad Dinamo sastāvs bija uz kaut ko spējīgs, nevis tikai smirdēt laukumā. tagad vienīgie cīnītāji, kas Dinamo ir, ir Indrašis, Dārziņš, Sedlačeks, nedaudz arī Rēdlihs. es par Dinamo fanoju tad, kad bija Trotters, Holts, Šurovijs, it īpaši, kad vēl Hossa bija - mans elks vēljoprojām. tagad pie vadības ir Sējējs un anyway - vienīgā reize, kad skatos Dinamo ir tad, kad pa televizoru visos kanālos iet meksikāņu ziepenes un nekas normāls.

Tumsonīgais avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas joksMedaļa Dienas doma
  Tumsonīgais 19.02.16 14:17
0
0

sezonas astotās sezonas. Labs virsraksts.

Latvian Revenger avatars
Medaļa ViktorsMedaļa Gada SPOKS 2017Medaļa Favorīts
  Latvian Revenger 19.02.16 15:27
0
0

atbildot uz Tumsonīgais komentāru " sezonas astotās sezonas. Labs virsrakst... " izlaboju..nebiju pamanījis šo kļūdiņu

taisnība avatars
Medaļa Gada RAKSTS 2016Medaļa NostradamsMedaļa Ziņnesis
  taisnība 19.02.16 08:28
0
1

varēji nerakstīt rakstu, vienkārši ierakstīt: `sezona smirdēj` pa gabal``.