Bruņojies ar šiem ieročiem un vienmēr būsi par solīti priekšā citiem.
Psiholoģiski triki, kuri tev ir jāizmēģina II21
Tu vēlies, lai kāds cilvēks tavā labā kaut ko izdara, taču nevēlies uzreiz viņam par to jautāt. Un tas ir pareizs gājiens. Palūdz sākumā no šī cilvēka kaut ko vienkāršu un elementāru. Tas liks otram domāt, ka viņš tev patīk. Un tici man - cilvēkiem patīk domāt, ka viņi kādam patīk. Lai gan bieži vien tev ir dziļi vienalga par otru un tev viņu vajag tikai kādam konkrētam uzdevumam.
Ja tu esi uztraucies, piemēram, no uzstāšanās publikas priekšā vai cita iemesla dēļ, pakošļā košļājamo gumiju. Mūsu smadzenes ir viegli piemānīt un tās "domās", ka "kaut kas tiek ēsts un tadēļ jau nekāds apraudējums nav iespējams", un stresa sajūta mazināsies.
Cilvēkiem ir tendence labāk atcerēties kāda notikuma sākumu vai beigas, bet vidusdaļa parasti ir "kā pa miglu". Tādēļ, ja dodies uz darba interviju, pacenties būt rindas sākumā vai beigās.
Kad cilvēku grupiņā panesās labs joks un visi smejas, tad cilvēki instinktīvi pagriežas ar seju pret to cilvēku, pret kuru jūt vislielāko tuvību. Tas ir neslikts veids kā pamanīt, kurš ar ko guļ vai kuram pret kuru ir slēptas simpātijas.
Centies pirmajos randiņos savu iecerēto aizvest uz kādām atrakcijām vai izveidot piedzīvojumu, kas liks abiem smadzenēs izdalīties kārtīgam adrenalīna daudzumam. Kopīga pieredze, kas apdraud dzīvību (pat ja reāli tā nav), satuvina nepazīstamus daudz ātrāk un ciešāk.
Ja vēlies būt pārliecināts, ka otrs cilvēks tavā labā kaut ko izdarīs, jautā viņam par to, kad viņš ir noguris. Šādā gadījumā otrs visticamāk atbildēs, ka izpildīs tavu lūgu nākamajā dienā vai tad, ka nebūs noguris vairs. Un tā patiešām būs, jo cilvēki parasti jūtas vainīgi, ja neizpilda solījumu.
Viens no labākajiem veidiem kā atstāt iespaidu uz otru ir likt viņam saprast, ka tu jūties vai esi izjutis to pašu ko otrs. Lai to panāktu, pārfrāzē citos vārdos otra teikto un pasaki to viņam pretī. Tāpat otra sacīto vari pārvērst jautājumā un uzdot viņam, lai iegūto to pašu atbildi. Tas padziļinās jūsu draudzību, jo otrs jutīs, ka nav vienaldzīgs tev.
Ja tev ir jāveic kāds uzdevums, kuru tu ļoti negribi darīt, tad pārliecini sevi, ka tu to darīsi tikai 5 minūtes. Pēc 5 minūtēm tu visticamāk būsi jau pieradis pie tā un neatliks nekas cits kā uzdevumu pabeigt.
Lai panāktu savu mērķi, koncentrējies un iztēlojies to, ko tev vajadzēs izdarīt, lai šo mērķi panāktu, bet nevis uz to, ko tu beigās iegūsi. Tādējādi arī gandarījums par mērķa sasniegšanu būs lielāks.
Vēl viens triks trauksmes un baiļu mazināšanai. Ja tu baidies, piemēram, no tās pašas uzstāšanās publikas priekšā, tad lēnām pirms tam pārlaid skatienu pāri visai telpai. Trauksme rodas, kad tev rodas neizskaidrojamas bailes no kaut kā dzīvību apdraudoša. Šādā veidā, noskenējot to draudīgo telpu ar cilvēkiem tajā, tu nomierināsies, jo redzēsi, ka nekāds fizisks apdraudējums nepastāv. Līdz ar to arī rokas un balss trīcēs mazāk, kā arī tava uzstāšanās būs pārliecinošāka.