Sveiki!
Pienācis laiks raksta par neparastām sacīkstēm 3. daļai. Ceram, ka patiks.
Lai labi lasās!
Sveiki!
Pienācis laiks raksta par neparastām sacīkstēm 3. daļai. Ceram, ka patiks.
Lai labi lasās!
Sacensības uz bērnu velosipēdiem
Sanfrancisko (ASV) katru gadu notiek bērnu velosipēdu sacensības. Sacīkstes tiek sauktas arī par BYOBW - Bring Your Own Big Wheel. Tradicionāli sacensības notiek Lombardas ielā. Iela ir diezgan stāvā kalnā ar trīsdesmit grādu slīpumu un dažiem straujiem pagriezieniem. Smieklīgi dalībnieku tērpi un daudz komisku situāciju maršrutā padara šīs sacensības par ļoti interesantām un skatāmām.
Lielbritānijas zāles pļāvēju sacensības, Apvienotā Karaliste.
Kur īram var rasties oriģināla ideja? Protams, krogā! Tā tas arī notika. 1973. gadā Džims Gevins nolēma uzrīkot zāles pļāvēju sacensības. Šodien šīs sacensības jau ir izplatījušās visā pasaulē. Sacenšās ar šo dārza aprīkojumu arī Somijā. Lielbritānijā tiek rīkots pat zāles pļāvēju Grand Prix. Tas ietver sevī vairākus posmus, kas notiek dažādās vietās un dažādos laikos. Šīm sacīkstēm ir arī starptautisks čempionāts. Pašās pirmajās šādās sacensībās piedalījās uzreiz 80 dalībnieki. Visa ciemata iedzīvotāji nolēma sacensties savā starpā. Gevina ideja ieguva popularitāti, jo zāles pļāvēju sacensības ir sava veida izaicinājums pasaules sportam, kas arvien vairāk kļūst par šovbiznesu. Jāatzīmē, ka šīm sacensībām nav komerciāla rakstura. Visa savāktā nauda iet uz labdarību. Sacensības ir kļuvušas tik populāras, ka tajās ar pagodinājumu piedalās arī dažādas slavenības.
Top Fuel sacensības, ASV, Kalifornija
Nav svarīgi, ka automašīnām, kas piedalās sacīkstēs, ir diezgan savāda izskats. Galvenais šeit ir ātrums. Distances garums ir ceturtdaļa jūdzes jeb 402,3 metri. Un trasē vienā braucienā atrodas divi dalībnieki. Lai fiksētu dalībnieku rezultātus, tiek pielietota jutīga elektronika. Galu galā, visas automašīnas ir ļoti ātras, un rezultātu starpība mērāma sekundes simtdaļās. Viena no sacensību īpatnībām ir arī tas, ka automašīnām tiek izmantota diezgan neparasta degviela. Tā sastāv no 10% metanola un 90% nitrometāna. Arī ārēji šīs automašīnas ir grūti sajaukt ar kādu citu automobili. Sacensību automobiļi ir gari un šauri. Starp visām mašīnām tieši šīs tiek uzskatītas par visātrākajām. Finišā šīs automašīnas sasniedz pat 500 km/h lielu ātrumu. Jāatzīmē, ka arī automašīnu bremzēšanas ceļš ir iespaidīgs. Starta posmā no astoņām sprauslām izdalās gāze, kuras temperatūra ir 260 grādi pēc Celsija. Ātrums, tā pat kā temeratūra, distances laikā palielinās 4 reizes. Tikai šeit visa sacensība ilgst ne vairāk kā 4 sekundes. Aizvada tās parasti tumšākā laika posmā, lai automobiļu izspļautā uguns izskatās iespaidīgāk.
Great Dorset Steam Fair, Lielbritānija, Dorseta
Šīs sacīkstes norisinās augusta beigās - septembra sākumā. Bet biļetes uz tām var iegādāties jau pavasarī. Galu galā, šīs neparastas sacensības 40 pastāvēšanas gadu laikā spēja pārtapt no parastas izklaides par pasaulē lielākajām tvaika mašīnu sacīkstēm. Organizatori aprakstot šīs sacīkstes min divus ciparus - 550 barelu alus un 200 tonnu ogļu. Šo sacensību sponsoru saraksts ir diezgan iespaidīgs, pat Nacionālā mantojuma fonds ņēmis šīs sacensības savā paspārnē. Sacīkšu laikā pilsētā tiek izīrēts krogs "Royal Oak". Protams, ar to nepietiek, lai visiem 25 tūkstošiem skatītāju, kuri nākuši, lai paskatītos uz šiem “Tvaika monstriem”, pietiktu vietas krogā. Bet tomēr, 1968. gadā, kad sacensības aizsākās, savācās tikai divi tūkstoši skatītāju. Šodien sacīkstes Dorsetā ir cienījams pasākums ar 2 miljonu mārciņu lielu budžetu un 300 darbiniekiem. Nedaudz dīvaini, bet pašas sacensības neparedz dzelzceļa izmantošanu tajās. Lielākajai daļai šo veco tvaika lokomotīvju ir uzstādīti riteņi no tik pat seniem traktoriem.