local-stats-pixel fb-conv-api

PČ florbolā.9

16 1

Šovakar pasaules čempionātu florbolā ar pārliecinošu panākumu uzsāka Latvijas valstsvienība, kas ar 8:3 apspēlēja ASV izlasi.

Spēles sākums pret potenciāli vājākajiem oponentiem mūsu florbolistiem nebija pārāk veiksmīgs un pirmo trīs ar pusi minūšu laikā Guntis Bundzenieks bija spiests kapitulēt divreiz – 0:2. Pamazām mūsējie iespēlējās un pēc pāris minūtēm Mihails Kostusevs guva pirmos vārtus arī mūsējiem, bet tikai 34 sekundes pēc tā Oskars Fīrmanis panāca jau neizšķirtu – 2:2. Pirmā perioda vidū Latvija arī pirmoreiz izvirzījās vadībā – pēc Jāņa Peiča otrās piespēles mačā, Morics Krūmiņš panāca 3:2.

Nedaudz vēlāk jau pieminētais Peičs saņēma divu minūšu noraidījumu, ko amerikāņi nepilnas minūtes laikā arī izmantoja, izlīdzinot rezultātu – 3:3. Taču viņu prieki bija īsti, jo pēc 67 sekundēm ar precīzu metienu izcēlās Artis Klēģers, atkal izvirzot Latviju vadībā un ļaujot mūsējiem pirmo trešdaļu noslēgt savā labā – 4:3.

Otrā perioda sākums nebija tik rezultatīvs kā pirmā trešdaļa. Aktīvāk uzbruka Latvijas florbolisti un spēles 25.minūtē tas vainagojās ar Andra Rajecka pirmajiem vārtiem valstsvienībā – 5:3. Ilgāku laiku mūsējiem savu pārsvaru neizdevās izmantot, taču trešdaļas beigas atkal pagāja latviešu zīmē – vispirms precīzi meta Artis Raitums, bet 46 sekundes vēlāk vairākumā 7:3 panāca Mārtiņš Druvaskalns.

Spēle gan beigu galā noslēdzās ar rezultātu 8:3 Latvijas labā. Šajā spēlē realizējās tas, kas bija uz papīra. Latvija rangā ir 5.vietā, ASV 16. Uzvara izcīnīta.

Latvija – ASV 8:3 (4:3, 3:0, 1:0)
Vārti: 1:16 0:1 Fišers (Hostetlers), 3:26 0:2 Forars (Lanclingers), 6:49 1:2 Kostusevs (Peičs), 7:23 2:2 Fīrmanis (Blinds), 11:10 3:2 Krūmiņš (Peičs), 14:26 3:3 Andersons (Cimermans), 15:33 4:3 Klēģers (Krūmiņš), 25:05 5:3 Rajeckis (Jansons), 38:07 6:3 Raitums (Blinds), 38:53 7:3 Druvaskalns (Blinds), 58:15 8:3 Kostusevs (Raitums).

Nākamās spēles grupu turnīrā gaidāmas ar vājāko komandu Japānu un grupas favorīti Čehiju, kas Latvijai būs principiāls pretinieks.