Vai tev mājās ir kaķis? Tad tev derētu izlasīt šo!
Ne tikai cilvēkiem, bet arī kaķiem var būt cukura diabēts8
Mūsdienās šī slimība sāk piemklēt arvien lielāku daļu mājdzīvnieku, kā liecina interneta resursi, apmēram no 400 kaķiem 1 ir diabēts, tomēr, es domāju, ka mājdzīvnieki, kas slimo ar diabētu, ir krietni vien vairāk..
Parasti pirmie simptomi ir liela apetīte uz ēdienu, aptaukošanās...pēc pāris mēnešiem seko liels svara zudums, apātija, dzīvnieciņš sevi vairs nekopj un nevēlas spēlēties, viņš uzņem daudz šķidruma un bieži iet uz kastīti. Pirmais solis šajā gadījumā ir doties pie vetārsta un noteikt cukura līmeni asinīs un ja tomēr izrādās, ka tas ir cukura diabēts, ārsts noteiks ārstēšanās programmu mīlulim, parasti tā ir insulīna terapija ar specializēto pārtiku. Diemžēl pārtikas ziņā lielas izvēles nav. Pārtika ir diezgan dārga, arī insulīns nav lēts, bet ar vienu iepakojuma insulīna kaķim var pietikt līdz pat 3 mēnešiem.
(attēlā redzamajam kaķim jau ir iestājusies neiropātija - kad kāju pēda tiek likta pie grīdas, tas nozīmē, ka kaķis slimo ar diabētu jau ļoti ilgi un nav ārstēts, šī ir viena no pēdējām stadijām)
Vislielākā atbildība saimniekam ir insulīna došana mīlulim, jo visbiežāk tas ir jādod divas reizes dienā - rītā un vakarā, tāpēc nākas pielāgoties savam mājdzīvniekam. Insulīna došanas procedura sākotnēji ir diezgan biedējoša, jo nākas špricēt savam mīlim skaustā, reizēm var nejauši pārdurt kaķa ādu vai pat netrāpīt vai arī sadurties pats, bet ar laiku pierod. Var būt arī situācija, kad insulīna deva ir pārāk liela..tāpēc kaķis vismaz vienu reizi divās nedēļās ir jānes pie ārsta, lai noteiku terapijas efektivitāti. Ja cukura līmenis asinīs ir pārāk zems, kaķis krīt hipoglikēmiskajā komā - lai palīdzētu savam mājdzīvniekam, ir nepieciešams pie smaganas likt medu....tādējādi paaugstinās cukurs asinīs un dzīvnieks pamostas no komas. Ja kaķis ir nogulējis vairāk nekā 12 stundas komā, var iestāties nāve.
Lai izvairītos no šīs slimības, nepārbarojiet savus kaķus un nekādā gadījumā nevajadzētu aizrauties ar pārtikas došanu, kas paredzēta cilvēkam ..
Kā jau iepriekš minēju, daudzi saimnieki, atklājot, ka viņa mīlulis ir slims ar cukura diabētu, izvēlas eitanāziju, bet ticiet man, labāk šajā gadījumā ir pacensties palīdzēt savam mājdzīvniekam, jo eitanāzija vienmēr ir alternatīva ... bet redzēt savu mīluli veselu un laimīgu ir īsts prieks!