Čau, Spociņ!
Šajā rakstā būs 30 veidi, kā likt sev sportot.
Čau, Spociņ!
Šajā rakstā būs 30 veidi, kā likt sev sportot.
1.Uzvelc sporta drēbes.
Saģērbies savā treniņa outfitā un tu aiziesi skriet, jo citādi jutīsies tiešām stulbi tās velkot nost.
2.Pajautā sev: "Vai es nožēlošu to, ka neaiziešu uz treniņu?"
Un kad tu aiziej uz treniņu, tu zini, ka neapstāsies pie pirmajām grūtībām.
3.Mazgā matus tikai pēc treniņa.
Ilgi ar sauso šampūnu tu nevarēsi izdzīvot.
4.Izvēlies mazus fitnesa klubus.
Ja tev ir grūti iet uz trenažieru zāli, tad izvēlies mazos klubus, uz kuru nodarbībām vari pieteikties katru reizi individuāli un kuros ir citādākas nodarbības. Jā, tas varbūt sanāks dārgāk, bet tu tiešām gribēsi iet uz interesantām nodarbībām, turklāt tev nebūs obligāti jāmaksā katru mēnesi noteikta summa.
5.Kļūsti atkarīgs no endorfīnu labās sajūtas, kas rodas pēc treniņa.
Endorfīni vēl pāris stundas pēc treniņa liks tev smaidīt.
6.Pieraksti savas labās sajūtas pēc treniņa.
Nākamā reizē, kad gribēsies slinkot, pāslasi savus pierakstus un piespied sevi iet trenēties. Tu atcerēsies to labo sajūtu, kuru sniedz trenēšanās un būs vieglāk sevi pielauzt iet sportot.
7.Iztēlojies, ka tevi vēro fanu pulks.
Reizēm trenēties palīdz tas, ka iztēlojies, ka par tevi fano milzīgs pūlis un tu esi profesionāls sportists. Tas noderēs reizēs, kad jāizspiež no sevis maksimums, kaut liekas, ka vairs nav spēka.
8.Atceries, kāpēc tu sāki sportot.
Atceries savu motivāciju, kāpēc sāki sportot. (Ja gribi, lai drēbes tev izskatās labāk, ir tikai jāturpina, jo atgriezties atpakaļ ir pavisam viegli.)
9.Motivē sevi ar dažādiem atgādinājumiem.
Ja tev ir perfektā svara skaitlis, tad uzliec to sev kā atgādinājumu dienas plānotājā, pie ledusskapja, pie spoguļa u.tml. Vari pat uztaisīt īpašu iedvesmas dēli ar visu treniņa plānu.
10.Ieplāno treniņus iepriekš.
Lai būtu vieglāk trenēties, izplāno savu treniņa grafiku un seko tam. Kad izveidosi savu rutīnu, būs vieglāk tai sekot.
11.Piedalies grupu vingrojumos.
Grupu vingrojumiem piemīt īpaša noskaņa un spēks, kas palīdz darīt vairāk un iet atkal. Tu turpināsi darīt, pat tad, kad jutīsies izsmelts.
12.Uzliec sev mikro-mērķus.
Ir svarīgi uzlikt sev kādu konkrētu mērķi, piemēram, skriet 5 minūtes, tad pierunāt sevi uz vēl 5. Uztaisīt 10 pietupienus, tad atkal 10. Pa mazam gabaliņam ir daudz vieglāk izdarīt vairāk un izspiest no sevi maksimumu.
13.Izveido ilgtermiņa mērķus un izaicinājumus.
Internetā vari atrast ļoti daudzas un dažādas ilgtermiņa treniņprogrammas, bet vienmēr vari arī izveidot savu personīgo kopā ar savu treneri. Izplāno, ko darīsi turpmākās 2 nedēļas, 6 nedēļas u.tml. Vieglāk arī būs, ja reizē ar treniņu programmu, izveidosi arī ēšanas grafiku.
14.Paņem līdzi kādu, kurš atbalstīs un uzkurinās.
Kad ej uz trenažieru zāli, paņem līdzi kādu, kurš tevi uzkurinās un sapurinās. Turklāt tas pievērsīs arī apkārtējo uzmanību un tev nāksies izpildīt tos 50 pietupienus, jo negribēsies izgāzties.
15.Izbaudi ēdienu.
Ja tev garšo ēst, tad vingrošanai ir jābūt neatņemamai tavas dzīves sastāvdaļai, lai būtu labā fiziskā formā. Tu jūtīsies labāk, ja zināsi, ka vari atļauties ēst to, kas tev garšo, un nevainot sevi par to vēlāk.
16.Izvēlies skaistus skriešanas maršrutus un daro to bilžu dēļ.
Skaisti skati iedarbosies emocionāli pacilājoši, turklāt varēsi sev atļaut apstāties, lai papildinātu savu Instagram galeriju.
17.Klausies audio grāmatas.
Kad dodies skriet, klausies audio grāmatas. Tev būs motivācija nākamajā dienā turpināt iesākto, lai zinātu, kas notiks tālāk stāstā.
18.Izmēģini dažādas spēles un aplikācijas, kas palīdzēs tev trenēties.
Ja esi jauno tehnoloģiju frīks, tad tev patiks sportot kopā ar jaunajām tehnoloģijām.
Ļoti populāra ir aplikācija Zombies, run!, kas liks tev dzirdēt zombijus pakausī un kolekcionēt dažādas lietas tavam aprīkojumam, bet mājās vari sportot ar WiiFit, kas piedāvā dažādas programmas.
19.Nodarbojies ar interesantiem sporta veidiem.
Izvēlies sporta veidus, kas tevi tiešām aizrauj. Tā tu pat nepamanīsi, ka trenējies, turklāt papildus treniņiem tev būs nepieciešamā motivācija, jo gribēsi vēl labāk darboties tajā, kas tevi aizrauj. Pamēģini, piemērām, klinšu kāpšanu, jāšanu, peldēšanu, dejas.
20.Domā par to, kā satrieksi tos, kas šaubījās par tevi.
Pat ja tas ir bijušais, kurš tevi reizēm sauca par apalīti vai izteica kādu dzēlīgu joku. Trenējies, lai iegūtu savu jauno, perfekto dibenu, par kuru viņš turpmāk varēs tikai sapņot.
21.Vingro kopā ar bērniem.
Ja tev ir bērni, tad vingro kopā ar viņiem. Vai vismaz paturi viņus prātā, kad esi sporta zālē, un motivē sevi ar to, ka tagad tev būs vairāk spēka un enerģijas, lai turētu viņiem līdzi.
22.Sacenties!
Sacensības gars iedod papildus enerģijas lādiņu, tāpēc vienmēr ir noderīgi sportot kopā ar kādu.
23.Dari to medaļas dēļ.
Ja tev patīk spīdīgas, materiālas lietas, tad dari to medaļas dēļ. Tas būs ļoti mirdzošs pierādījums taviem sasniegumiem.
24.Apsoli sev, ka nekad nebūsi pēdējais, kas šķērso finiša līniju.
Motivācija, kas liks tev turpināt un neapstāties. Bet, ja arī esi pēdējais, tad vismaz tu zini, ka noskrēji visu un nepadevies!
25.Izmanto to kā satikšanos ar draugiem.
Labs veids, kā sevi piespiest aiziet uz sporta zāli, ir sarunāt tajā tikties ar draugiem. Tas visnotaļ būs jautrs un foršs treniņš!
26.Ievilini sevi garākās distancēs.
Izvēlies tālāku galapunktu un tev nāksies skriet atpakaļ uz mājām garāku gabalu.
27.Ļauj sev domāt, ka tikai aiziesi iesildīties.
Kad beidzot būsi iesildījies, tu nemanāmi izdarīsi arī visus pārējos vingrojumus.
28.Seko līdzi saviem sasniegumiem.
Izmanto īpašas krāsas flomasteru, lai iezīmētu dienas, kurās esi izdarījis visu pēc plāna un izdomā sev kādas balvas ne tikai par to, ka izpildi savus mērķus, bet arī par to, ka seko plānam un visu izpildi.
29.Domā par to, cik stiprāks kļūsti.
Atceries, ko varēji izdarīt pirms mēneša un ko vari tagad. Tavs ķermanis mainās daudz ātrāk nekā tev liekas.
30.Tici saviem spēkiem!
Ieklausies savā iekšējā balsī, kas tev saka, ka tu to vari!