Earvin Magic Johnson Jr. dzimis 1959. gada 14. augustā Lansigā, Mičiginas štatā, ASV ir bijušais amerikāņu basketbolists, spēlēja saspēles vadītāja un spēka uzbrucēja pozīcijās, ir pārstāvējis ASV basketbola valstsvienību. Savas profesionāļa karjeras laikā spēlēja NBA kluba Losangeles "Lakers" sastāvā, kas viņu 1979. gada NBA draftā izraudzījās ar kopējo 1. kārtas numuru. Kopā ar "Lakers" ir izcīnījis piecus NBA čempiontitulus (1980, 1982, 1985, 1987, 1988). Pirms spēlēšanas NBA viņš startēja NCAA turnīrā.
Johnson 1991. gadā beidza karjeru HIV atklāšanas, taču atgriezās NBA, lai startētu 1992. gada NBA Visu zvaigžņu spēlē. Viņš atgriezās līga 1996. gadā, lai startētu 32 spēlēs pirms aiziešanas no profesionālā basketbola uz visiem laikiem.
2007. gadā ESPN viņu atzina par labāko saspēles vadītāju visā līgas vēsturē.
Pēc karjeras beigām Johnson sāka propagandēt drošu seksu un atbalstīt cīņu pret AIDS. 1996. gadā tika nosaukts par vienu no 50 izcilākajiem NBA spēlētājiem visā līgas vēsturē. 2002. gadā tika uzņemts Basketbola slavas zālē.
Kopā ar ASV izlasi ir izcīnījis zelta medaļu 1992. gada Olimipiskajās spēlēs.
Biogrāfija:
Earvin Johnson jaunākais uzauga Lansigā, Mičiganas štatā. Langisā viņš apmeklēja Everetas vidusskolu. 15 gadu vecumā viņu pirmoreiz nosauca par "Magic" kad viņš Everetas vidusskolas sastāvā guva 36 punktus, savāca 18 atlēkušās bumbas un iedeva 16 rezultatīvas piespēles. Savā pēdējā vidusskolas gadā E. Johnson palīdzēja savai komandai uzvarēt štata čempionātā.
Lai arī E. Johnson vēlējās iegūt gan Indiānas, gan Kalifornijas universitātes, viņš izlēma studēt un spēlēt basketbolu tuvāk mājām. Sākumā viņš vēlējās iestāties Mičiganas universitātē, taču beigās viņš 1977. gadā iestājās Mičiganas štata universitātē. Savos pirmajos studijas gados viņš centās vairāk pievērsties mācībām, nevis basketbolam. E. Johnson spēlēja Mičiganas štata "Spartans" sastāvā, ar ko tika iegūts 1979. gada NCAA čempiontituls. Pēc titula izcīnīšānas viņš nolēma pieteikties 1979. gada NBA draftam.
Karjera:
1979. gada NBA draftā viņu ar pirmo kārtas numuru izraudzījas Losangeles "Lakers". Jau savā pirmāja sezonā NBA E. Johnson bija viens no komandas panākumu galvenajiem autoriem. Savā pirmajā sezonā viņš tika iekļauts NBA jauno spēlētāju izlasē un tika iebalsots visu zvaigžņu spēles starta pieciniekā. 1980. gada finālsērijā pret Philadelphia "76ers". "Lakers" līderis K. Abdul-Jabbar sastiepa potīti finālsērijas 5 mačā, kad viņa pārstāvēta komanda bija līderi sērijā ar 3-2, un nevarēja spēlēt 6. spēlē. Johnson 6. spēlē spēlēja gan kā aizsargs, gan uzbrucējs, gan centrs, guva 42 punktus, savāca 15 atlēkušās bumbas un veica 7 rezultātīvas piespēles. "Lakers" uzvarēja ar 123-107 un ieguva NBA čempionu titulu. Taču pats Magic Johnson tika atzīts par finālsērijas MVP, viņš ir vienīgais NBA basketbolists, kas debijas sezonā šādu apbalvojumu.
Pēc pirmas sezonas NBA otrā sezona izvērtās ļoti neveiksmīga. Viņš sezonas laika savainoja kreisās kājas skrimsli un izlaida 45 spēles. Pēc rehabilitācijas viņš nedemonstrēja stabilu sniegumu.
Pēc sezonas beigām viņš parakstīja 25 gadu līgumu par 25 miljoniem ASV dolāru ar "Lakers", kas tobrīd bija finansiāli lielākais darījums sportā.
1982. gada finālsērijā "Lakers" otro reizi trijos spēlēja pret "76ers". "Lakers" uzvarēja sērijā ar 4-2, Johnson tika atzīts par finālsērijas MVP. 1982.-1983. gada sezonā Johnson pirmoreiz savā karjerā tika iekļauts NBA visu zvaigžņu pirmāja izlasē. Taču sezonas finālā "Lakers" atkal tikās ar "76ers", taču šoreiz daudzi "Lakers" spēlētāji bija guvuši traumas pirms finālsērijas un neizcīnīja čempiontitulu.
Savā piektāja sezonā NBA E. Johnson guva vidēji 17,6 punktus un deva 13,1 rezultātīvas piespēles. "Lakers" trešo reizi pēc kārtas spēlēja finālā, kur šoreiz tikās ar Boston "Celtics". "Lakers" zaudēja septiņu spēļu sērijā. Johnson pēc finālsērijas beigām izteicās, ka "Lakers" Soreiz jāuzvar, bet viņi to neizdarīja.
Arī nākošajā, 1985. gada, finālā "Lakers" tikās ar "Celtics". Soreiz abi līderi Johnson un K. Abdul-Jabbar parādīja labu sniegumu un "Lakers" uzvarēja ar 4-2. Gan Johnson, Gan Abdul-Jabbar pēc sērijas atzina, ka šī ir viņu karjeru virsotnes.
1986. gada izslēgšanas spēlēs "Lakers" Rietumu konferences fināla tikās ar Houston "Rockets", kam viņi zaudēja 1-4. Nākošajā Johnson vidēji spelē guva 23,9 punktus, kas ir viņa karjeras rekords. Tāpat viņš pirmoreiz karjerā tika atzīts par regulārās sezonas MVP. 1987. gada finālā "Lakers" trešo reiz tikās ar "Celtics". Johnson uzvaras metiens sērijas 4. spēlē palīdzēja "Lakers" uzvarēt Boston klubu sešās reizes. Taču Johnson tika atzīts par finālsērija MVP.
Pirms 1987.-1988. gada NBA sezona "Lakers" treneris Pets Reilijs apsolīja, ka "Lakers" izcīnīs čempiontitulu, lai arī viņa trenētajai komandai nebija izdevies uzvarēt divus gadus pēc kārtas kopš 1969. gada. Izslēgšanas spēlēs "Lakers" bija divas uzvaras ar 4-3 pret Utah "Jazz" un Dallas "Mavericks". Fināla "Lakers" tikās ar Detroit "Pistons". "Lakers" uzvarēja sešu spēļu sērijā, pateicoties finālsērijas 'MVP ieguvušajam Džeimsam Vortijam, kurš spēlē pirmoreiz karjerā sasniedza triple-double. Šis bija Johnson pēdējais NBA čempiona tituls.
Nākošajā sezonā Johnson otro reizi tika atzīts par regulārā sezonas vērtīgāko spēlētāju, "Lakers" fināla atkal tikās ar "Pistons". Pēc Johnson noiešanos nost no laukuma 2. spēlē traumas dēļ, "Lakers" vairs nespēja izrādīt pienācīgu pretestību 'Pistons" un zaudēja sērijā ar 0-4. Pec šīs sezonas profesionālā basketbola aizgāja viens no "Lakers" uzbrukuma līderiem Abdul-Jabbar.
1989.-1990. gada sezonā Johnson trešoreiz tiek atzīts par sezonas vērtīgāko spēlētāju. Taču pašai komandai šī bija ļoti neveiksmīga sezona, jo Rietumu konferences pusfināla viņi zaudēja Phoenix "Suns". Nākošās sezonas finālā, 1991. gadā, "Lakers" tikās ar "Bulls", kuru uzbrukuma līderis ir Micheal Jordan. Lai arī tikai Johnson un Jordan duelis, ļoti lielu darbu apjomu apveica "Bulls" spēlētājs Scott Pippien. Jordan palīdzēja Chigaco klubam uzvarēt ar 4-1.
Pirms 1991.-1992. gada NBA sezonas E. Johnson tika atklāts HIV. Preses konferencē 1991. gada 7. novembrī viņš paziņoja, ka nekāvejoties pametis profesionālo sportu. Tāpat viņs arī paziņoja, ka viņai sievai Kukijai un vēl nedzimušajam bērnam nav atklāts HIV. Viņš atzina, ka nezina, kā varēja dabūt HIV, taču vēlāk, ka tas ir noticis vairāku seksa partneru dēļ.
1990. gados ļoti maz heteroseksuālu cilvēku bija inficējušies ar HIV, tāpēc sākuma Johnson tika saukts par geju vai biseksuāli, lai arī viņš noliedza to. Johnson paziņojums par aiziešanu bija augstākā līmeņa ziņa ASV medijos, 2004. gadā ESPN šo notikumu nosauca par 7. neaizmirstamāko notikumu pēdējo 25 gadu laikā. Vairāki raksti laikrakstos Johnson slavēja un bijušais ASV prezidents Džordžs H. V. Bušs teica, ka viņam Magic Johnson ir varonis, varonis katram, kurš mīl sportu.
Lai arī Johnson bija gatavs aiziet, fani viņu ievēlēja 1992. gada Visu zvaigžņu spēles starta pieciniekā. Viņa bijušie komandas biedri Bairons Skots un A. S. Grīns nespēlēšot un vairāki spēlētāji izteica to, kā viņi risketu inficēties, ja Johnson izlemtu spēlēt. Johnson palīdzēja Rietumiem uzvarēt spēlē ar 153-113 un viņš tika atzīts par spēlēs vērtīgāko spēlētāju. Spēles pēdējā minūtē viņš iemeta trīspunktnieku pēc kā spēlētāji no abām komandām nāca apsveikt Johnson.
Johnson tika iekļauts ASV basketbola izlases sastāvā startam 1992. gada Barselonas Vasaras Olimipiskajām spēlēm. Šī izlase, NBA zvaigznem esot sastāvā, tika nosaukts par sapņu komandu. Turnīra laikā ASV izlase spēlēja ļoti pārliecinoši un izcīnīja uzvaru turnīrā, Johnson nespēlēja daudz ceļa problēmu dēļ, bet viņš saņēma ovācijas no stāvošās publikas.
Tāpat viņš Olimpiādes lāikā centās uzmundrināt ar HIV inficētos cilvēkus.
Pirms 1992.-1993. gada NBA sezonas Johnson izteica savu nolūku atgriezties NBA. Viņš piedalījās vairākās pirmssezonas pārbaudes spēlēs, taču vēl neatgriezās līga. Pirms NBA atgriešanās NBA viņš uzrakstīja grāmatu par drošu seksu, piedalījās vairākos biznesa projektos, strādāja par komentētāju NBC un piedalījās bijušō NBA basketbolistu tūrē Āzijā un Austrālijā.
Viņš atgriezās NBA 1993.-1994. gada sezonas beigās kā "Lakers" treneris. Pēc piecām zaudētām spēlēm no sešām viņš pameta darbu un kļuva par vienu no "Lakers" īpašniekiem, viņš 1994. gada jūnijā nopirka 5% akciju. Vēl vienu reizi viņš atgriezās NBA 1995. gadā, šoreiz kā spēlētājs, viņš piedalījas pēdējās 32 sezonas spēlēs kā spēka uzbrucējs. Pēc "Lakers" zaudējuma "Rockets" izslēgšanas spēļu pirmāja kārtā Johnson beidza savu profesionāļa karjeru uz visiem laikiem, sakot, ka viņš aiziet pats, nevis kāda lūgts.