Lielie skandāli mazajā sportā.26
399
4
Zvejnieks Pols Tormanens no Misūri 2005. gadā uzvarēja asaru zvejošanas sacensības, izvelkot no ūdens nepieciešamo zivju daudzumu jau ilgi pirms noteiktā laika beigām, kas tika atvēlēts sacensībām. Šķietami labs karjeras sākums! Tomēr pēc kāda laika viņu apcietināja, apvainojot krāpniecībā. Izrādījās, ka uzņēmīgais sportists uzvarēja šajās un arī iepriekšējās sacensības, papildus vēl 50 000 dolāru, ar mānīšanos - viņš jau iepriekš pieķēra zivis ūdenstilpnē, kur norisinājās sacensības, un rūpīgi piesēja tās ar tievām makšķerēšanas auklām pie bluķiem vai zariem ūdenstilpnes dibenā. Pēc tam sacensību laikā ķēra nepieciešamo zivju daudzumu un vienmēr bija labāko desmitniekā. Pēc skandāla viņu diskvalificēja uz mūžu, uzlika naudas sodu, nosacītu brīvības atņemšanu un 120 stundas sabiedrisko darbu.
Mazpazīstama kubiešu sportiste Rozi Ruiz ne tikai uzvarēja 1980. gada Bostonas maratonā, bet arī uzstādīja pasaules rekordu ar laiku 2 h. 31 min. 56 sek. Pēc rezultātu precizēšanas noskaidrojās, ka viņa krāpās un neskrēja visu distanci - neviens no sportistiem neredzēja viņu startā, pie tam Rozi arī uzlaboja savu pus gadu veco rezultātu par pus stundu, kas bija neticami. Kā vēlāk noskaidrojās, maratona laikā Ņujorkā viens no fotokorespondentiem redzēja Rozi metro. Tāda attapība viņai deva iespēju parādīt labu rezultātu un meitene nokļuva Bostonas maratonā, kas ir pagodinājums priekš jebkura skrējēja. Bostonā viņa vienkārši pasēdēja uz soliņa vienā no skvēriem, pēc kā iespraucās maratonā un negaidīti finišēja ar lielu atraušanos no pārējiem. Viņa neaprēķināja laiku, turklāt visai slikti orientējās maršrutā, kas arī tika pamanīts finišā...
Reklāma
Filipīnās savulaik bija ļoti populāra spēle Jai Alai. Spēlētāji uz rokām uzvelk garas izliektas nūjas, un spēlē ar nelielu smagu bumbu. Tas bija viens no ātrākajiem sporta veidiem. Pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā spēles popularitāte bija ļoti augsta. Bez tam, tā vēl kļuva arī populāra starp dažādiem sporta krāpniekiem. Nespējot ar to cīnīties, Filipīnu valdības rīcība bija vienkārša - 1988. gadā tika aizliegtas Jai Alai spēļu sacensības. Kā izpalika naudas balvas, tā arī nebija vairs iemeslu krāpties. Tikai 2001. gadā šī spēle atkal tika oficiāli atļauta.
Regbijs pats par sevi ir visai traumatiska spēle, bet DĀR nacionālās izlases komandas Springboks treneris Rūdolfs Straueli izdomāja, kā noskaņot savu komandu 2003. gada čempionāta uzvarai. Viņš nosūtīja puišus uz policijas treniņu nometni Dienvidāfrikas prērijās. Šis pasākums tika nosaukts par Kamp Staaldraad - Nometne aiz dzeloņdrātīm. Spēlētāji šajā lieliskajā vietā nemācījās teoriju vai spēles stratēģiju, bet trenējās, kā to varētu saukt, kaujas apstākļos. Tādos treniņos ietilpa: regbija spēle zem pistoles stobra uz ledus ezerā, maskēšanās lapsu alās un nacionālās himnas dziedāšana, ložņāšana plikiem pa zemi un galvu raušana nost cāļiem. Kopumā jautri pavadīts laiks. Tiklīdz ziņas par šādiem treniņiem nonāca presē, sacēlās skandāls. Treneris tika atlaists, fani neapmierināti, bet brīnumainā kārtā nediskvalificētā komanda zaudēja gandrīz visas tās sezonas spēles.
Virves vilkšana: šis sporta veids ietilpa olimpiādēs līdz 1908. gadam, un pat tad vienreiz izcēlās skandāls, kas bija saistīts ar negodīgu spēli. Kad labāko policistu komanda no Liverpūles sacentās ar amerikāņiem, angļi viegli uzvarēja. Amerikāņi pacēla brēku, norādot, ka uz angļu apaviem ir speciālas metāla radzes, kas palīdz tiem labāk saķerties ar augsni. Briti sāka taisnoties, ka tie esot parasti policistu apavi, un vispār tā nav taisnība. Amerikāņi apvainojās un pameta sacensības, un britu komanda palika par sacīkšu uzvarētājiem. Vēlāk amerikāņiem tika piedāvāts sarīkot vēl vienu maču ar basām kājām, bet līdz šai dienai tas nav vēl norisinājies.
Reklāma
NASCAR rallija pazinēji mīl atcerēties, ka šo sacīkšu saknes ir saistītas ar kandžas dzīšanu un nelegāla alkohola tirdzniecību, bet tas nav nekas traks salīdzinājumā ar faktiem, kuri nāca klajā pēc sacīkšu detalzētas izmeklēšanas periodā no 1975-1986. gadam. Izrādījās, ka automobiļu ekipāžas guva ievērojamu papildus peļņu no sponsoriem par piedalīšanos narkotiku transportēšanas shēmās. Astoņu gadu laikā ar dažu sacīkšu braucēju palīdzību tika pārvestas līdz 300 tonnām marihuānas. Dažiem autovadītājiem tika piespriests cietumsods, bija pat pakaļdzīšanās ar apšaudēm, bet tā laika speciālisti sacīkšu nosaukumu IMSA GT atšifrēja kā International Marijuana Smugglers Association.