21

 79  0

2018. gada 25. martu Latvijas futbolisti un futbola fani var ierakstīt kalendārā ar trekniem, melniem burtiem kā sēru datumu. Pēdējos gados nav bijis daudz pamata priekam, par mūsu futbolu, vēl mazak lielās izlases izpildījumā, jo biežākie labo emociju nesēji ir klubi, jaunatnes izlases vai atsevišķi spēlētāji. Pēc šī datuma ir piedzīvots zaudējums pēc, kura grūti krist vel zemāk. Latvijas izlase FIFA rangā ieņem 131. vietu, kas jau nav glaimojoši, taču šovakar piedzīvots zaudējums 0:1 pret Gibraltāru. Pāris fakti priekš tiem, kam tas neko neizsaka. 1. Gibraltārā ir nepilni 30 tūkstoši iedzīvotāju. Analoģijai līdzīgs iedzīvotaju skaits ir Rēzeknē. 2. Gibraltāra kopteritorija ir 6,8 kvadrātkilometri. Tikpat liels ir Preiļu novads. 3. Gibraltārs šobrīd FIFA rangā ieņem dalītu pēdējo vietu (206.) kopā ar Angilju, Eritreju, Bahamu salām, Tongu un Somāliju. 4. Līdz šodienai Gibraltārs bija zaudējis 4 spēles pēc kārtas, negūštot ne vārtus, turklāt katra no mačiem ielaižot, vismaz 4 vārtus. 5. Pēdējo neizšķirtu Gibraltārs ieguva pirms 2 gadiem un pēdējo uzvaru (reizē pirmo) guva pirms 4 gadiem.

Domāju šie fakti, pietiekami iekrāsoja drūmo situāciju ar šodienas maču. Kāds noteikti teiks, ka gan jau Latvijai nepaveicās. Jā varētu teikt, ka Gibraltāra gols bija veiksmīgs, bet nevarētu teikt, ka Latvija visu maču Gibraltāru būtu masējusi, spiedusi, pa vārtiem izdarījusi 30 sitienus. Bija momenti, neliels teritoriālais pārsvars bija Latvijai, bet noteikti nevar teikt, ka Gibraltaram ļoti paveicās.

Mans viedoklis turpmākai rīcībai.

Ir jāaizmirst trenera Starkova jebkādi pagātnes lauri un jāsūta pensijā. Jāņem labs ārzemju treneris un jādara līdzīgi kā darīja ar basketbola izlasi, kad pie tās ķērās Bagatskis. Pofig, par rezultātu 1. ciklā, bet jāaudzina jaunie futtbolisti. Jāsaka paldies vairākiem ilggadējiem līderiem un jādod iespējas talantīgākajiem jaunajiem. Izgāzīsimies šajā ciklā, bet iegūsim pieredzi nākotnei. Jaunajiem būs pieredze, iespējas tikt ok ārzemju klubos. U19 izlases iekļūšanas elites raundā, cīņā par finālturnīru ir apliecinājums, ka potenciāls no kā audzināt ir. Arī vērojot spēles pret Maķedoniju un Angliju ir pavisam cits futbols kā lielajai izlasei. Lai puikas spēlē pie vīriem. Šo spēli aizmirst nevar. Līdzīgi kā basketā "Tagad vai Nekad" izlase ir jāizmanto turpmākajām futbola paaudzēm kā paraugs līdz kam nolaisties nedrīkst. Vienu lietu, protams, labu var pateikt- diez vai ir iespējams, ka kļūs sliktāk. Cik reālas ir šādas izmaiņas- zinot to, ka LFF ir korumpētāka un uz sevi vēl vairāk vērsta kā LHF Lipmana laikos vai LBS šobrīd - maz cerību. Varbūt pēc prezidenta pārvēlēšanas, lai arī man šis pasākums lielas cerības nerada. Jāsaka arī par šo maču, nebrīnos ja izpaužās 2 scenāriji - futbolisti speciāli neiespringa un piekāpās, lai tiktu vaļā no Starkova vai arī Latvijas futbola kauna traips - totalizātors, jo būsim reāli, ja kāds trakais uzlika likmi uz Gibraltāra uzvaru, viņš, šobrīd ir labi uzvārījies. Mazākais koeficents uz Gibraltāra uzvaru bija 17, lielākais 26... Ceru gan, ka vismaz toto variants ir tikai nakts murgiem līdzīgas iedomas.

Jau nākamajā nedēļā sākas jaunā virslīgas sezona. Cerams, ka tā sagādās patīkamus brīžus un cerams, ka arī lielā izlase neatkarīgi no tā, kas tiks vai netiks darīt, mainīsies un strauji uz labo pusi. Paldies tiem, kuri izlasīja.

Komentāri 21

0/2000
Varbūt vienkārši beigt dot līdekļus futbolam no valsts? Federācija dzīvo zaļi, spēlētāji daži brīžam izraujas kaut kur tālāk, bet rezultātu nav. Lai nodarbojas entuziasti ar to lietu
 10  0 atbildēt

Kad esi ticis lidz gruntij, talak nav kur krist.Var apsesties dubljos un mierigi padomat,kas noticis ,kapec un kadi ir varianti.Var panjemt lapstu un rakt,ja nu pekshnji atrod naftu...?   

 8  0 atbildēt

Ir tāda ļoti īsa anekdote - Latvijā spēlē futbolu...

Ja pagalmā redzu sīkos kas spēlē futeni un grib kļūt par nākamajiem Messi un Ronaldinjo, gribās pie viņiem pieiet un pateikt, lai liek bumbu malā, labāk, lai pievēršas skriešanai, vai kādam citam sporta veidam     

 5  0 atbildēt
Gibraltāra mērkaķi par šo spēli pat ierēca!!!
 4  0 atbildēt
Man liekas, ka savācot 10 garāmgājējus varētu uzveikt Gibraltāru. Ja godīgi - kauns.
 3  0 atbildēt
Šitie vatņiki par Latviju nesītīsies kā latvieši!!!Pirmkārt par treneri ir jāliek LATVIETIS(Gorkš) un izlasē ir jāspēlē 99% etnisko LATVIEŠU!!!Tad uzvaras būs!!!
 5  3 atbildēt

Nav tik traki,vēl jau neesam spēlējuši ar Vanautu sieviešu izlasi   

 2  0 atbildēt

Kāpēc plēst pakaļu lai piedalītos visos iespējamos sporta veidos? Katram savs, Latvija nekad nav bijusi futbola valsts un nekad par tādu nekļūs. Spēlējiet basīti, šļūciet ar bobu, skeletonu, bet beidziet ākstīties futbolā. Atstājiet to sētas puišeļiem.

 1  0 atbildēt

Gibraltårs ir Anglijas aizjūras teritorija, tad nu gan brīnums, ka vinnēja Latviju. Noliekiet LV izlasei pretī jebkuru Anglijas 3 līgas klubu un rezultāts būs tāds pats. Amatieri, kas futbolu mīl vienmēr būs spēcīgāki par mūsu profesionāļiem, kas labāk dēļ naudas sēž rezervē ārzemju vidusmēra klubos, vai spēlē mūsu superklubos, kur uz spēli atnāk labi ja 200 skatītāji.

 1  0 atbildēt

Internatianal friendly spēle   mūsējos paņēma

 0  0 atbildēt

Tālāk nav kur. Es pazīstu pāris cilvēkus no tās viņu izlases, jo kādu laiku Gibraltārā uzturējos. Esam arī uzsituši bumbu, jo viņiem pat grūti savākties uz treniņu sakarā ar darbu un tamlīdzīgi. Līmenis apmēram kā man, un nekad neesmu profesionāli spēlējis. Pie kam man 44 gadi! Viņiem gan ir tas Volkers, tas spēlē Notts County, bet viņu nezinu. Notts jau normāla komanda, turklāt vecākais pro klubs pasaulē. Bet tas tak tikai viens cilvēks. Šausmas.

 0  0 atbildēt

ar futbola saimniecību, pie mums, Lv kaut kas ir pamatīgā dziļā pakaļā sagājis. un , ne mazums svarīgi, tam nav sakara ar to, ka pie mums šeit maz tautas. (par piemēru var minēt basketbolu Latvijā - pavisam citā līmenī) . Lai arī tas neizklausās mūsdienīgi, futbola aprindās pie mums, tiešām vajadzētu veikt Raganu medības  

 0  0 atbildēt
Vajag treneri Rosa,trenuskas no nassa rassa,Lai atpizgi kartigi,tad ari speles par cik izlase 90% ir vates,tadu metodi Sie saprot
 0  0 atbildēt