Man pirmais raksts. ;]
Kobe Bryant. Otrais aiz MJ. ;)11
60
2
Kobe Bīns Braients (angļu: Kobe Bean Bryant; dzimis 1978. gada 23. augustā Filadelfijā, Pensilvānijas štatā, ASV) ir profesionāls amerikāņu basketbolists, spēlē uzbrūkoša aizsarga pozīcijā, ASV basketbola izlases dalībnieks. Pašlaik (2011) pārstāv NBA klubu Losandželosas "Lakers", kurā aizvadījis visu savu profesionāļa karjeru. 1996. gada NBA draftā viņu izraudzījās Šarlotas "Hornets" ar kopējo 13. kārtas numuru pirmajā kārtā.
K. Braients ir viens no ievērojamākajiem pašlaik aktīvajiem basketbolistiem: viņš ir pieckārtējs NBA čempions (2000., 2001., 2002., 2009. un 2010. gadā), finālspēļu MVP (2009., 2010.), visas sezonas MVP (2007.-2008. gada sezonā). Piedalījies 2008. gada Pekinas Olimpiskajās spēlēs, kur ar ASV basketbola izlasi izcīnīja zelta medaļu.
Bērnība
Dzimis 1978. gadā Filadelfijā, 3 bērnu ģimenē. Ar basketbolu K. Braients sāka nodarboties jau 3 gadu vecumā, galvenokārt, tāpēc, ka viņa tēvs Džo Braients bija profesionāls basketbolists, spēlējis vairākos NBA klubos (šobrīd treneris). Māte ir Pamela Koksa Braienta. Vārds Kobe tika dots par godu populāram japāņu gaļas ēdienam. Kad K. Braientam bija 6 gadi ģimene pārcēlās uz Itāliju, kur viņa tēvs vairākas sezonas spēlēja basketbolu vietējās līgās. Bērnības gados K. Braients gribēja kļūt par profesionālu futbolistu. 1991. gadā kopā ar ģimeni atgiezās ASV un apmetās Filadelfijas priekšpilsētā.
Reklāma
Autors: Foto: AP
Karjera
K. Braients mācījās vietējā vidusskolā Lovermerionā un spēlēja šīs skolas komandā vidusskolu basketbolā. Vienu vidusskolas gadu viņa treneris bija tēvs. ASV vidusskolu basketbolā K. Braients bija izcila zvaigzne, tādēļ nebija liels pārsteigums, ka viņš pieteicās draftam jau 17 gadu vecumā, izlaižot studijas augstskolā.
Drafts
1996. gada NBA draftā tikai 17 gadu veco K. Braientu Šarlotes "Hornets" izvēlējās pirmajā kārtā ar kopējo 13. numuru, līdz ar to viņš kļuva par pirmo aizsargu, kas ir nodraftēts uzreiz pēc mācībām vidusskolā. Šajā komandā K. Braients gan neaizvadīja nevienu spēli, jo tika aizmainīts uz Losandželosas "Lakers" pret serbu centra spēlētāju V. Divacu.
NBA
Savā NBA debija sezonā (1996.-1997.) K. Braients pārsvarā spēlēja kā rezervists, jo bija ļoti jauns un nepieredzējis. Viņš uzstādīja NBA rekordu, kļūdams par jaunāko spēlētāju, kas gājis laukumā NBA spēlē (vēlāk šo rekordu laboja viņa komandas biedrs E. Bainams). Pēc debijas sezonas K. Braients tika iekļauts tikai otrajā simboliskajā līgas debitantu pieciniekā, toties viņš uzvarēja 1997. gada All-Star spēles ietvaros notikušajā Slum Dunk konkursā. Nākamajās divās sezonās K. Braienta spēles laiks un rezultativirtāte pieauga un 1998.-1999. gada NBA sezonā, kad "Lakers" atbrīvojās no pieredzējušajiem aizsargiem E. Džonsa un N. van Eksela, viņš kļuva par stabilu pamatsastāva spēlētāju un vienu no komandas līderiem.
Komandas rezultāti čempionātā pirmajos gados gan nebija izcili, bet pēc tam, kad 1999. gadā par komandas galveno treneri kļuva leģendārais F. Džeksons rezultāti strauji uzlabojās. Komanda, kuras līderi bija Š. O'Nīls un K. Braients, uz vairākiem gadiem kļuva par dominējošāko līgā un izcīnīja čempionu gredzenus trīs gadus pēc kārtas - 2000., 2001. un 2002. gadā. K. Braients kļuva par jaunāko spēlētāju NBA vēsturē, kas izcīnijis trīs čempionu titulus.
Sekojošajās sezonās K. Braienta individuālā statistika bija nemainīgi izcila, lai arī čempionu titulus komanda nesasniedza. 2004. gadā "Lakers" aizmainīja Š. O'Nīlu uz Maiami "Heat" un K. Braients, kura attiecības ar izcilo centra spēlētāju šajā laikā bija ļoti pasliktinājušās, kļuva par vienīgo komandas līderi. Līdz nākamajam čempionu titulam komandai gan nācās paciesties - to "Lakers" izcīnīja tikai 2009. gadā, kad K. Braienta galvenais palīgs bija spāņu centra spēlētājs P. Gazols. Ja savas karjeras sākumposmā un vidusdaļā K. Braients regulāri tika kritizēts par pārlieku lielu egoismu laukumā un neprasmi pārvērst savu individuālo spožumu komandas panākumos, tad pēdējās sezonās viņš ir spējis apvienot prasmes ar pieredzi, padarot "Lakers" par nemainīgu turnīra favorītu. Tam apliecinājums ir sezonas MVP balva 2008. gadā un finālsērijas MVP balva 2009. gadā.
K. Braientam pieder daudzi izcili individuālie sasniegumi un līgas rekordi, tomēr viens no tiem ir izceļams īpaši - 2006. gada 22. janvārī K. Braients guva 81 punktu uzvarētā spēlē pret Toronto "Raptors", tādējādi parādot otro augstāko rezultativitāti NBA vēsturē, atpaliekot tikai no V. Čemberlena gūtajiem 100 punktiem 1962. gadā.
Reklāma
ASV izlase
2006. gadā K. Braients tika iesaistīts ASV basketbola izlasē. 2007. gadā viņš kopā ar komandu kļuva par Amerikas čempionu, izcīnot tiesības piedalīties olimpiskajās spēlēs. 2008. gada Pekinas olimpiādē K. Braients kopā ar izlasi izcīnīja zelta medaļas, finālspēlē pret Spāniju gūstot 20 punktus, bet vidēji spēlē visā turnīrā - 15 punktus.
Privātā dzīve
K. Braients 2001. gada 18. aprīlī apprecējās ar Vanesu Leinu, viņi audzina divas meitas: Natāliju Daimantu un Žannu-Mariju Onoru. 2003. gadā K. Braients tika apsūdzēts 19 gadus vecās viesnīcas apkalpotājas Ketlīnas Faberes izvarošanā, tika uzsākta tiesvedība, tomēr pēc tam cietusī atteicās no savām liecībām un tika panākts izlīgums.