local-stats-pixel

Ko un kā ēst sportojot0

19 0

* Lai nomestu svaru, galvenais ir sākt pareizi ēst! Var teikt, ka pat 70% panākumu dod tieši izmaiņas ēdienkartē. Tomēr, lai iegūtu labu formu, ar to nepietiek. Bez gudri saplānotiem treniņiem nepanāksi, ka tava vielmaiņa sāk strādāt režīmā, kas vienmērīgi, bet neatlaidīgi dedzina tauciņus. Tāpat, apzināti netrenējot visas muskuļu grupas, nepanāksi, ka ķermeņa forma uzlabojas un izturība aug.

* Bet, lai spētu nopietni trenēties, svarīgi, lai tu kārtīgi ēd! Katru rītu ēd saliktajiem ogļhidrātiem bagātas brokastis. Un paēd vienmēr kādu laiku pirms treniņa (aptuveni stundu, pusotras), arī tad vismaz nedaudz iekļaujot maltītē produktus, kas dod enerģiju (vislabāk auzu pārslas, rīsus, prosu, pupas, dārzeņus un riekstus). Turklāt, ja esi nolēmusi sākt aktīvus treniņus, nesāc tos vienlaikus ar kādu tievēšanas diētu, kas aizliedz lietot ogļhidrātus vai vispār vari grauzt tikai salātu lapas. Tā ir meiteņu tipiskākā kļūda – nolemt uzlabot savu formu, vienlaikus sākot gan svara zaudēšanai izstrādātu diētu, gan aktīvus treniņus. Nekas nesanāks, jo treniņiem trūks spēka, nervu sistēmai tas būs pārlieku liels stress un rezultāts būs bēdīgs – tu izsīksi un jau pēc nedēļas pārtrauksi gan diētu, gan vingrošanu.

* Arī to, ka sāc ēst pareizi, dēvē par diētu. Bet tā nozīmē – uzņemt veselīgu, sabalansētu uzturu. Tas savukārt nozīmē vairāku akcentu maiņu tavā ēdienkartē. Pirmais akcents – ja tavam organismam sāks trūkt ogļhigrātu, tev vienkārši nepietiks spēka treniņiem. Tieši spēka treniņos, kas ir ļoti svarīgi formas uzlabošanai, organisms vispirms izmanto ogļhidrātus – patērē glikogēnu, ko uzkrāj muskuļi. Ja organismā nebūs pietiekami daudz glikogēna, nebūs arī spēka veikt vingrojumus. Tāpēc reizēm arī tūlīt pēc spēka treniņiem tu jutīsi – organismam vajag papildus uzņemt ogļhidrātus. Tad apēd kādu uzkodu, kas satur vienkāršos ogļhidrātus, kurus organisms ātri patērē, – vislabāk augļus, bet kādreiz vari arī apēst kartupeļus, baltmaizi, saldumus. Gudrāk ir darīt tā: līdz 12.00–13.00 dienā vari daudz ēst saliktajiem ogļhidrātiem bagātus produktus, lai organismam to pietiek, kā arī allaž tos mazliet uzņem pirms vakara treniņiem, tomēr kopumā, sākot no pusdienlaika, vairāk ēd olbaltumvielām un taukvielām bagātus produktus. Turklāt ēd vismaz piecas reizes dienā. Un daudz dzer ūdeni. Olbaltumvielas, kas tev būs daudz jāapēd, lai veidotos un augtu muskuļi, izžāvē organismu, tāpēc ir arī vairāk jādzer.

* Ja sāksi pareizi ēst un nopietni trenēties, pirmajā mēnesī svaru, iespējams, nezaudēsi, jo pieaugs muskuļu masa. Tas, ko zaudēsi, būs tavs apjoms. Viens kilograms muskuļu apjoma ziņā ir daudz mazāks nekā viens kilograms tauku. Tāpēc atceries: ja esi ķērusies pie formas uzlabošanas, svars nav objektīvs rādītājs. Gudri ir rīkoties tā: izmēri savu apkārtmēru dažādām ķermeņa daļām – rokām, kājām, viduklim, gurniem. Un pieraksti datus. Rūpīgi apskati sevi spogulī un pielaiko drēbes, kas nestaipās. Pēc kāda laika, kad esi sākusi sabalansēti ēst un gudri trenēties, atkal izmēri savu apkārtmēru, uzvelc tās pašas drēbes un apskati sevi spogulī – motivācija turpināt tev būs rokā!

* Neskaiti apēstās un iztērētās kalorijas, kad sāc aktīvi trenēties, jo tas sākumā ir pārāk sarežģīti – apgūt tik daudz jauna un vēl visu laiku sevi kontrolēt. Dari tā: ja jūti, ka esi kādu dienu par daudz apēdusi, patrenējies ilgāk, ar augstāku intensitāti. Ja nav iespējams treniņam atvēlēt vairāk laika nekā parasti, rīkojies viltīgi. Piemēram, 20 minūšu boksa treniņā patērēsi tikpat daudz enerģijas, kā stundu skrienot. Turklāt boksējoties tu trenē gan kardioslodzi, gan spēku.

* Jo vairāk muskuļu uzaudzēsi, jo vairāk varēsi atļauties apēst. Arī muskuļi patērē kalorijas, jo tie pieprasa skābekli. Un tavs organisms tad visu laiku nemanāmi strādā, lai muskuļiem to piegādātu, tava vielmaiņa pastāvīgi ir aktīva, un kalorijas deg pašas.

19 0 0 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 0

0/2000