"Esmu cietusi no depresijas izraisītajiem sindromiem vairāk vai mazāk visu savu dzīvi. Pat pirms man uzstādīja reālu diagnozi, es zināju, ka kaut kas nav īsti kārtībā ."
Ko depresija patiesībā nodara mūsu intīmajai dzīvei11
Neraugoties uz to, dakteri centās nomierināt manas dīvainās tukšuma sajūtas - sajūtas, kas ir krietni baisākas par vienkārši skumjām - ar dažādām tabletītēm, taču diagnoze "depresija" man tika diagnosticēta tikai pēc pašnāvības mēģinājuma.
Un šajā sāpē es neesmu viena: vadoties pēc Pasaules Veselības Organizācijas datiem, 350 miljoni cilvēku, neskatoties uz vecumu, dzīvesvietu, vai ko citu, cieš no depresijas.
Es cenšos atvairīt depresiju, bet tas ir smags katras dienas darbs, kurš ietekmē visu manu dzīvi. Darbu, attiecības ar draugiem un ģimeni, kā arī, it īpaši, manu seksuālo dzīvi.
Kamēr daudziem cilvēkiem palīgā nāk antidepresanti, man tie it nemaz nepalīdz. Šī slimība man liedz gūt prieku no lietām, ko mīlu, seksu ieskaitot. Brīžos, kad man tomēr, neskatoties uz savu mentālo stāvokli, rodas ierosme gūt baudu seksā, tas nebeidzas labi, vienmēr manu prātu pārņem domas, ka es tā vietā varētu darīt citas lietas, lai tikai izbēgtu no šī procesa.
Es esmu ļoti nedroša par sevi; mans vēders vairs nav tik slaids kāds bija, kad man bija 25 gadi; man nepatīk mans uzrautais deguns; tas, cik dīvaini izskatās mani mati; kaunos no tā, vai mans ķermenis neož slikti, kā arī prātu pārņem doma, vai man šoreiz būs vai nebūs jātēlo orgasms - par ko es parasti esmu pret. Parasti tas viss beidzas ar sevis šaustīšanu: kāpēc es vispār iedomājos to darīt, nodarboties ar seksu?
Un atbilde uz šo jautājumu ir viena un tā pati: "Tu cīnīsies pret šo slimību. Tu neļausi tai uzvarēt. Tev ir jācenšas un jāizbauda sekss arī Tavās ne tik labajās dienās."
"Depresija var iespaidot sievietes seksuālo dzīvi daudzos veidos" , psiholoģe un seksa terapiste Marianne Brendone skaidro, "Tā bieži nes sev līdzi zemu vēlmi pēc seksa, kā arī pazeminātu enerģiju un motivāciju, iedragātu pašvērtējumu un vēlmi būt vienai. Visas šīs lietas spēcīgi iespaido sievietes interesi un iedragā jebkādas domas par to, ka sekss varētu būt baudāms. "
Depresijai ir arī ļoti liels spēks pār mūsu smadzenēm un domām, tā mūs novārdzina tiktāl, ka, pat, ja esam mīlēti un paši esam kādu mīlējuši, smadzenes atsakās to pieņemt, tām ir vienalga. Viss ir tumšās krāsās. "Pēc tik ilgas dzīves ar šo diagnozi, esmu atradusi pāris veidus, kas man mazliet palīdz gūt kaut kādu prieku no ikdienas dzīves. Es nodarbojos ar jogu, cenšos kustēties cik vien iespējams, kā arī izvairos no alkohola lietošanas, jo tas nekādi nepalīdzētu. Ja viss kļūst pavisam slikti, es biežāk apmeklēju terapistu, jo katra tikšanās reize ar profesionāli izmet no manas galvas visas sliktās domas."
Ir arī citi veidi, kā cīnīties ar depresiju.
"Piemēram, sāc runāt ar savu dakteri par alternatīvām antidepresantu ziņā," stāsta doktore Brendona," jo zāles var spēcīgi iespaidot jūsu seksuālo dzīvi. Palīdz arī vingrošana un nodarbošanās ar sportu. Rekomendēju ēst veselīgu pārtiku, gulēt pietiekami ilgi un rūpēties par sevi, kas var novest pie labvēlīgāka rezultāta cīņā ar depresiju. Atceries, ka šajā cīņā neesi viena, tā ir bieži sastopama slimība."
"Es zinu, ka šajā cīņā neesmu viena, pat ja cenšos katru dienu samierināties ar faktu, ka tādas aktivitātes kā sekss, var tikt iztraucētas dēļ mana prāta spēlītēm. Bet es turpināšu cīnīties, jo tas ir vienīgais, ko es varu darīt. Depresija ir pastāvīga cīņa ar sevi, bet es esmu apņēmusies to uzveikt."
Atceries, ka Tu esi skaista tieši tāda, kāda Tu esi. Nav tāda "perfektā" ķermeņa, Tavs ķermenis ir tāds, kāds ir un Tu to mīli. Jo, kad Tu iemācies mīlēt un pieņemt sevi, Tevi iemīl arī citi un Tu audzini savu pašvērtējumu. Varbūt kādam šis raksts palīdzēja. Lai nu kā, es priecātos, ja Jūs komentāros dalītos ar saviem pieredzes stāstiem. Jauku dienu/vakaru!