Banāns ir ne tikai garšīgs auglis - tas ir pilns ar noderīgām vielām. To var apēst pavisam elementāri dodoties uz darbu vai skolu, tā pagatavošanai neaiziet laiks.
Kāpēc uzturā ir biežāk jālieto banāni19
Banāni palīdz pret krampjiem.
Banāni satur daudz magnija un kālija, kas palīdz pret muskuļu krampjiem. Tieš tāpēc daži sportisti ikdienas uzturā lieto banānus.
Laba profilaktika pret vēzi.
Lai izbēgtu no onkoloģiskas saslimšanas, ieteicams ēst banānus, kuru miza ir tumšāka vai pārklājusies ar tumši brūniem pleķiem.
Labai figūrai.
Tā pati ciete, kas ir banānos, efektīvi nozedzina taukus, traucējot to tālāko veidošanos. Tādos gadījumos labāk ēst zaļos banānus, kur ciete ir vairāk, kā gatavajos.
Lai stiprinātu sirds muskuli.
Ja ēdīsi divus - trīs banānus dienā, tad par 26% samazināsies iespēja saslimt ar sirds slimībām.
Veselām nierēm.
Regulāri lietojot banānus uzturā, samazinās nierakmens parādīšanās iespēja. Lielais kālija daudzums samazina ļaundabīgā veidošanos nierēs.
Veseliem asinsvadiem.
Fitosterīni, kas ir banānos, palīdz tikt vaļā no holisterīna. Tāpēc banāni ir noderīgi cilvēkiem, kas cieš no aterosklerozes.
Lai iegūtu enerģiju.
Pateicoties lielajam vitamīnu un mimerālu daudzumam, šie augļi ir labi enerģijas avoti. Nepieciešamības gadījumā, ar vienu banānu var aizstāt ogļhidrātu trūkumu.
Garastāvokļa uzlabošanai.
Banāns satur dopamīnu - laimes hormonu. Kā arī banānos ir B grupas vitamīni, kas atstāj labu iespaidu uz cilvēku nervu sistēmu. Tāpēc, ja paliek skumji - uzēd banānu un viss būs čiki puki.
Uzlabo vēdera darbību.
Banāni satur fermentus, kas ir noderīgi cilvēkiem, ar vēdera problēmām.
Cīņai ar diabētu.
Banānā esošā ciete uzlabo organisma stāvokli, ja ciet no diabēta. Visvairāk cietes satur tieši zaļie banāni.
P.S. Lai arī cik noderīg ir ēst banānus, vajag atcerēties, ka TIKAI no banāniem cilvēks iztikt nevar. Tā kā nevajag aizrauties.