local-stats-pixel

Kāpēc daudzi cilvēki neēd pēc 6iem un ar ko viņi riskē?36

237 2

Kāpēc daudzi cilvēki neēd pēc 6iem un ar ko viņi riskē?

Mūsdienu modernajā laikmetā ir tik daudz un dažādu diētu, ka ir pavisam vienkārši apjukt. Turklāt daži mīti ir aizgājuši tik tālu, ka tas jau tiek uzskatīts par faktu. Draugs draugam ir pastāstījis kādu jaunu veidu, kā notievēt un process var sākties. Cilvēki ķeras pie drastiskiem līdzekļiem, lai atbrīvotos no liekajiem kilogramiem, vai arī iegūtu sev supermodeļu izskatu un presīti no žurnāla vāka, nemaz nenojaušot, kā tas ietekmē mūsu organismu.

Katrs no mums ir savādāks ar savādāku vielmaiņu un aktivitātes līmeni. Savām alerģijām un ēdienu atkarībām, tāpēc būtu rūpīgi jāizvērtē, ko un kāpēc mēs darām, un kādu diētu izvēlamies. Kā man viens pazīstams profesors teica: Ja Tu esi uz diētas tu vienā brīdī būsi no viņas nost, un tā šis cikls var izvērsties mūžīgs, uztraucoties par to ko mēs liekam mutē un skaitot katru kaloriju. Kāpēc vienkārši neiemācīties ēst pareizi, pareizā daudzumā un laikā? Par to manos nākamajos rakstos, ja būsiet ieinteresēti.


Šoreiz apskatīsim, ko varam un ko nevaram ēst pēc 6.00. Šis maģiskais 6 jau ceļo no senču laikiem, kad cilvēki cēlās ar saules lēktu, lai dotos lauku darbos un jau ar saules rietu taisījās doties pie miera, bet kopš tā laika daudzas lietas ir mainījušās un mēs vairs neejam gulēt astoņos, bet gan desmitos, vienpadsmitos un pat pēc pusnakts, turklāt ir cilvēki, kuri neēd arī brokastis tā vietā ēdot ļoti sātīgas pusdienas. Kādi procesi, tad notiek organismā ilgāku laiku neēdot un pēc tam ēdot vienu lielu maltīti. (par gadījumiem, kad cilvēks ir samazinājis savu kaloriju patēriņu līdz minimumam arī visā pārējā laikā var tikt veidots atsevišķs raksts).

Ilgāku laiku neēdot ķermenis tiek pakļauts stresam. (Iedomāsimies alu cilvēku, kuram uzbrucis zobenzobu tīģeris, un šis nabadziņš sēž alā un ir pakļauts stresam, un viņa gudrais organisms nezin, kad nākamo reizi dabūs, ko ēdamu) Te iesaistās stresa hormons Kortizols. Tā uzdevums ir palīdzēt organismam atgūt enerğiju un atgriezties primsstresa stāvoklī, tāpēc kortizola ietekmē apetīte pieaug, radot īpašu tieksmi pec taukiem un ogļhidrātiem bagāta ēdiena. Kortizola līmenis saglabājas augsts ilgāk nekā adrenalīna līmenis, mudinot mūs ēst vairāk. Šāda hormonu reakcija ir noderīga situācijās, kad cilvēks ir pakļauts fiziskām briesmām, tiešām spiests cīnīties vai bēgt, bet pēc tam var atslābt, taču pie mūsdienu stresu izraisošajiem faktoriem tas bieži vien nedarbojas, jo necīnāmies ar tiem fiziski un nepatērējam papildus kalorijas.Ķermenis sāk darboties lēnāk, tai skaitā vielmaiņa. Tiek ieslēgts Starvation Mode un organisms ir gatavs absorbēt katru kumosiņu ar divreiz lielāku jaudu. Kas notiek, kad mēs ieēdam lielo, ogļhidrātiem bagāto (kartupeļi, maize, makaroni) maltīti pēc ilgā neēšanas laika? Ogļhidrāti (graudaugi) vienkāršā valodā ir cukurs, tas var būt vienkāršs vai salikts ar cieti, šķierdrvielām, fruktozi (augļi), maltoze (alus), bet galu galā tas paliek cukurs un ķermenim nepatīk, kad asinsritē tā ir pārāk daudz, un tas mēģina no tā tikt vaļā. Precīzāk sakot, aizkuņģa dziedzerī tiek izstrādāts hormons Insulīns, kas regulē cukura līmeni palīdzot atvērt slūžas, lai lieko cukuru nogādātu aknās un muskuļots, kur tas tiek uzkrāts kā glikogēns. Ja ogļhidrāti ir ar augstu insulīna sensitivitāti (Glikēmiskais Index), tad organisms enerģiju nespēj izmantot un liekā Enerģija (cukuri) tiek uzkrāti kā triglicerīdi (tauki) adipozes audos (Visbiežāk ķermeņa gravitācijas centrā, kas ir vēders vīriešiem un dibens sievietēm). Tātad varam secināt, ka gribot labu, bet lielākajā daļā nodaram vairāk slikta.

Ko tad mēs īsti varam ēst pēc 6iem? Neiedziļināšos sīkumos, bet proteīni: vistas fileja, vājpiena produkti kā biezpiens (caesein), olas (olbaltumvielas) (no treknām gaļam gan izvairieties) un dārzeņi ir pat ieteicami, lai nakts laikā Jūsu ķermenis atjaunotu bojātās šūnas un nākamajā dienā būtu vairāk enerģijas, dedzinot kalorijas. Pirms pašas gulēšanas gan neēdiet, līdz divām stundām pirms gulēšanas ir optimāli. Tas ļaus ķermeni nodrošināt ar nepieciešamajām barības vielām, liks justies paēdušiem un ļaus dedzināt kalorijas ar daudzreiz lielāku sparu. Tā kā proteīniem bagātā pārtikā nav pārāk daudz kalorijas, tāpat kā dārzeņos, kuri ir bagāti vitamīniem un minerālvielām, lai visi procesi ķermenī notiktu raitāk un līdzsvarotu skābju un sārmu līmeni organismā.

Ko neēst?
Centieties izvairīties no ogļhidrātiem, īpaši rafinētajiem (baltās maizes, baltajiem miltu izstrādājumiem, saldumie, kūkām) Tas radīs stresu organismam, paaugstinātu insulīna sensitivitāti un visbiežāk beigsies ar liekās enerģijas uzkrāšanu lipīdu jeb tauku formā.

Kopsavilkums: Varam ēst pēc pulkstens sešiem un tas pat ir ieteicams, ja lietojam olbaltumvielām bagātus produktus un dārzeņus, un izvairāmies no balto miltu izstādājumiem, kartupeļiem, kūkām, konfektēm un visa, kas asociējas ar saldumiem. Ēdiet regulāti un sabalansēti un sasniedziet rezultātus ātrāk un jūtieties labāk.

Drīzmumā vēl dauz interesanti raksti, ja interesē, tad seko draugiem.lv ! http://www.draugiem.lv/newlifeprofit/

Raksts pārbublicēts spokos pēc drauga lūguma, kas ir autors šim rakstam !

Ideāls protīna avots !

237 2 36 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 36

0/2000

Studenti neēd no pirmdienas līdz piekdienai emotion

39 4 atbildēt

mana loģika ir: pēc 6iem neēst tad,ja gulēt ej 8os;

labāk ēst bieži mazas porcijas nekā reti-lielas.Man ir iemācīts, ka, ja organisms vienreiz dabū ilgi gaidīt ēdamo, tad nākošreiz to dabujis,viņš veidos rezerves (liekos kg), baidoties,ka atkal pienāks reize,kad būs ilgi jāgaida uz ēdienu.

19 2 atbildēt

Paldies par rakstu!  Tiešām bija interesanti palasīt! emotion

8 0 atbildēt

Man viens draugs teica ka alum ir klāt sieviešu hormoni un dzerot alu vīrieši ar laiku kļūst sievišķīgi izaug pupi dupsi un vēders emotion Bet notievēt var skrienot katru dienu astoņos no rīta aptuveni 500m un tā veselu mēnesi, vielmaiņa uzlabosies un nevajadzēs arī īpaši sekot ko liec mutē pēc mēneša. (Man personīgi pašam tā ir)

7 1 atbildēt

Ēst var daudz, ja pēctam to enerģiju izmantot, protams, nejau burgerus un čipšus rīklē bāzt... Uzskatu ka lielāka problēma ir tajā, ka pēc ēšanas notiek 1 aktivitāte - sēdēšana pie datora.

6 0 atbildēt

Tātad būtībā neēst pēc sešiem ir mīts, kas lauž šo laika robežas stereotipu. Nav svarīgi, ko rāda pulsteņrādis, ja vien seko tam, ko lieto uzturā. Svarīgāks ir uzņemto un patērēto kaloriju daudzums diennakts laikā!

Būtībā katram cilvēkam, kā unikālam organismam ir sava pieeja.

3 0 atbildēt
Varbūt man paveicies ar vielmaiņu, jo ēdu kad un cik gribu un turos vienā svarā, bet uzskatu ka svarīgāk ir vienkārši darīt vairāk kā apēd un viss būs čpoki :)
3 0 atbildēt

nedrīkst ēst 2h pirms gulēt iešanas

8 5 atbildēt

Tavs raksts neizskaidroja pilnīgi neko, es pēc tava raksta izlasot sapratu, ka ēst normāli pēc 6 nevar. Tu kļūdies, domā cilvēkam enerīgju nevajag pēc tiem 6? Protams, ka vajag, ja cilvēks pārstrādā kalorijas enerģijā var ēst cik grib, bet ja enerģiju nepārstrādā, tā aiziet taukos. Sākumā likās, ka būs baigi jēdzīgais raksts, beigās sapratu, ka tu pats vēl īsti nesaprotu neko no uztura, tikai izlasīji kautkur dažas gudras frāzes par insulīnu un glikogēnu un bliez uzreiz rakstu augšā :D

4 2 atbildēt

A man poh*j, es tankā emotion

1 0 atbildēt

emotion 

1 0 atbildēt

Katru vakaru uz galda ir kāds dārzenis..

1 0 atbildēt

👍

0 0 atbildēt

neēšana pēc 18:00 ir tīrākais mīts.. galvenais ir cik daudz kalorijas tu uzņem dienas laikā.. tā pat kā runa par ēdienreižu skaitu... dienā ir nepieciešanas 3-... cik gribi ēdienreizēm.. atkārtošos sakot, ka galvenais ir uzņemto kaloriju daudzums.

0 0 atbildēt

nu man jau liekas, ka svarīgākais ir ko tu pēc tam dari, kad paēd. te jau kaut kas minēja, ka paēd un pēc tam līdz gulētiešanai sēdi pie datora. nu mani kaut kā biedē doma, ka es saēdos biezpienu un vistas fileju uz vakaru :D labāk cenšos to pusdienās..

0 0 atbildēt

Priekš manis ārkārtīgi svarīga ēdienreize ir  brokastis, jo ja nepaēdīšu, ap 10 no rīta es jau sākšu just izsalkumu kā jau normāli paredzēts. Tāpēc es sešos no rīta kko iestūķēju kuņģī, kas vēl pat nav pamodies, lai tur būtu kkāda barības rezervīte. Pat tik agras brokastis mani iepriecina, un esmu možāka. 

 

Ar pusdienām kā kuro reizi, darbā citreiz nesanāk laiks. Braucu vakarā mājās,un tā gribas ēst,ka varētu apēst savus zobus,bet šī sajūta mijas ar pagumuru un miegainību. Apēd smagas vakariņās, un pats jūti, ka organisms nav priecīgs. Šajā ziņā es grēkoju. Bet badoties- nekad.

 

Ar šitām Cosmopolitan diētām jaunās meitenes sevi par invalīdiem pataisīs. Problēmas ar mēnešreizēm jau ir pazīme. Iespējams,ka tavs organisms jau gadu gaida vismaz miligramu mangāna/izoflavona vai folijskābes. Viņam vajag, bet tu nedzirdi viņu. Tad viņš tev sūta signālus- sāk lobīties nagi,sausi lūpu kaktiņi,redze sūdīga un citi simptomi.

0 0 atbildēt

Var ēst JEBKAD UN JEBKO, ja vien tas iekļaujas dienā nepieciešamās enerģijas (kcal) robežās. Protams, ir tēze, ka no ogļhidrātus labāk uzņemt no rīta, taču tas attiecināms vairāk uz vienkāršajiem OH, turklāt, ar piebildi, ka vakarā nav paredzēta smaga fiz. aktivitāte. 

Vienkārši runājot, ja vakarā ir treniņš, tad pēc tā var ēst arī cukuru (ar karotēm, no cukurnīcas, tikai, protams, zināmās robežās).

4 5 atbildēt

Man vsp vienalga., es kvai 3 naktī vāru frī un cepu gaļu. Kad gribas ēst, tad ir jaēd, ne jaaplaiza pāris dārzeņi un jabeiz fantazēt, ja edisi kko normalu, tad nakošajā rītā pārvērtīsies par resnu cūku :D

3 5 atbildēt

Sviests ne raksts. Vienmēr ieēdu pirms gulēt iešanas un nekādu problēmu man nav. Kārtējais gudrais diršanas raksts.

0 4 atbildēt

ir tāds s prikols,ka daži cilvēki vispār neēd.... psc... Man reali bail...

1 8 atbildēt