Nosnaušanās dienas laikā izraisa virkni pozitīvu efektu uz cilvēka smadzeņu darbību un aktivitāti. Tomēr eksistē dažādi nosnaušanās veidi un ilgumi, par kuriem derētu zināt, lai izmantotu to efektivitāti pilnībā.
Kādēļ tev vajadzētu nosnausties pa dienu.7
Bērnībā visticamāk tev nepatika doties gulēt dienas laikā, jo apkārt vēl bija tik daudz interesanta, ko izzināt, taču būdams pieaudzis cilvēks tev noteikti tā vien gribas nodoties šai nodarbei kaut katru dienu. Dažādās pasaules daļās pret nosnaušanos dienas laikā izturas dažādi. Eksistē pieņēmums, ka, ja cilvēks dodas nosnausties dienas laikā, tas nozīmē, ka viņš visticamāk strādā naktīs. Vai arī ir liels sliņķis. Tikmēr citās pasaules valstīs ir absolūti pieņemami nodoties pēcpusdienas snaudai un šiem cilvēkiem ir pilnīga taisnība.
Cilvēks jau no dabas ir izveidots tā, lai gulētu mazām porcijām visas diennakts laikā. Uzskats, ka jāguļ vismaz 8 stundas naktīs, parādījās līdz ar industriālās revolūcijās parādīšanos, kad cilvēkiem dienas laikā nācās strādāt fabrikās un vienīgais laiks, kad nodoties miegam, bija naktis.
Tomēr nosnaušanās dienas laikā it kā "palaiž" smadzenes no jauna un cilvēks spēj efektīvāk veikt uzdevumus, mācīties un strādāt. Taču ne visi nosnaušanās ilgumi un veidi iedarbojas uz smadzeņu darbību vienādi. Lielākā daļa ekspertu iesaka 20 - 30 minūtes ilgu nosnaušanos, lai nekavējoties uzlabotu savu produktivitāti un možuma pakāpi. Snauda, kas ir ilgāka par pusstundu, visticamāk izraisīs pretēju efektu un novirzīs ierasto gulētiešanas laiku uz vēlāku stundu.
Eksistē arī termins "miega inerce", kas apraksta cilvēka spēju pilnībā pamosties pēc snaudas. Snauda ilgāka par 30 minūtēm radīs ilgstošu iereibušu stāvokli, kas ideju par dienas snaudu liks atmest pavisam. Pastāv arī niecīgas individuālas atšķirības ideālās snaudas ilgumā, tādēļ ir cilvēki, kam pietiks pat ar 10 minūtēm miega, lai justos atkal spirgti. Šī možuma un spirgtuma sajūta pēc nelielas snaudas izpaužas aptuveni 1 - 3 stundas.
Sešu minūšu snauda ir vēl viens neparasts snaudas veids. Ņemot vērā cilvēka miega cikla īpatnības, sešu minūšu nosnaušanās padarīs cilvēku spējīgāku piekļūt savai ilgtermiņa atmiņai. Vairākas šādas sešu minūšu ilgas nosnaušanās epizodes, uzlabos cilvēka spēju atcerēties senus un šķietami aizmirstus notikumus.
Dažiem cilvēkiem ļoti piemērota būtu 90 minūtes ilga nosnaušanās. 90 minūšu laikā cilvēks veiks pilnu miega ciklu un pēc pamošanās "miega inerces" efekts būs ļoti minimāli izteikts, kas nozīmē, ka skaidru prātu varēs atgūt dažu minūšu laikā. Ja tu meklē grūdienu savai iztēlei, radošumam un stabilitāti emocionālajā plaknē, tad 90 minūšu ilga nosnaušanās būs kā radīta šī mērķa sasniegšanai.
Dažādi snaudas ilgumi dažādi ietekmē ķermeņa fizioloģiskās funkcijas. 45 minūšu ilga snauda samazinās cilvēka asinsspiedienu. Tāpat pētījumi ir pierādījuši, ka regulāra 30 minūtes ilga nosnaušanās samazina sirds infarkta risku par 37%. Nosnaušanās dienas laikā rada acīmredzamus pozitīvus efektus, tādēļ nepalaid garām izmantot šo vienkāršo spēka avotu.