Teju katram vismaz reizi dzīvē ir sanācis nokļūt situācijā, kurā ir apdraudēta paša vai apkārtējo cilvēku veselība kāda cita cilvēka agresijas dēļ. Tāpat šobrīd ļoti aktuāls ir bēgļu jautājums, kura dēļ daudzi cilvēki uztraucas, jo arvien pienāk ziņas no ārzemēm, kur arābu izcelsmes vīrieši uzbrūk un izvaro sievietes, iesaistās dažādos konfliktos.
Kā iemācīties sevi aizstāvēt? Izrādās, ka Latvijā ir iespējams profesionāli apgūt tuvcīņu un pašaizsardzību. Ar ko tas atšķiras no tradicionālajiem cīņas sporta veidiem? Tradicionālie cīņas sporta veidi cilvēku labi sagatavo sportam, iemāca pareizi gūt punktus, iemāca turēties noteikumu rāmjos, sagatavo cilvēku konkrētai cīņas videi, kas ir iekštelpās, visbiežāk ringa formā. Taču ārpus šīs vides noteikumu nav. Reizēm uzbrucēji var būt pat divi vai trīs. Tie var lietot nažus, pistoles. Mīksta grīdas seguma vietā ir asfalts, smiltis, akmeņi. Uzbrukums var būt ļoti negaidīts un ar krasi atšķirīgu pieeju tai, pie kādas pieradis ir sportists.
Man izdevās atrast divas iestādes Latvijā, kas apmāca cilvēkus tādā formā, kas ir ļoti pietuvināta reālajai dzīvei. Aizgāju un izmēģināju, un padalīšos savā pieredzē un iespaidos arī ar jums.