1) Kādu ūdeni uzturā būtu labāk izvēlēties gāzētu vai negāzētu ? Kādus procesus ūdenim pievienotā gāze izraisa organismā ?
Veselam cilvēkam nebūs lielas starpības, vai viņš dzers gāzētu vai negāzētu ūdeni. Taču slāpju remdēšanai un šūnu apgādei ar ūdeni tomēr rekomendētu izvēlēties negāzētu ūdeni, kam būtu jākalpo kā pamata dzērienam šķidruma uzņemšanai. Gāzētu ūdeni uzturā lietot var, taču tam nevajadzētu būt primārajam dzērienam.
Ūdens var būt dabiski gāzēts, vai arī tam rūpnieciski tiek pievienots oglekļa dioksīds, un, reaģējot ar ūdeni, tas veido karbonskābes, kas padara ūdens pH skābu (ja vien tas nesatur arī kādus citus savienojumus, kā bikarbonātus, kas padara ūdeni sārmaināku). Tā kā asins pH ir sārmains, lielos daudzumos dzerts ūdens ar skābu pH var pārlieku noslogot nieres, kas regulē iekšējās vides pH.
Mīts, ka gāzēts ūdens samazina kaulu blīvumu vai izraisa zobu emaljas bojājumus nav zinātniski pierādīts. Lai arī teorētiski skābas vides neitralizēšanai ir nepieciešams kalcijs (ko organisms var paņemt no kauliem), pētījumi ar gāzēta ūdens lietošanu neapstiprina palielinātu kalcija izdalīšanos.
Ir gadījumi, kad gāzēts ūdens var pat izrādīties pārāks par negāzētu. Ja jums ir sagriezies vēders, slikta dūša vai mokāties ar aizcietējumiem, gāzēts ūdens var palīdzēt. Droši var dzert pusotru litru dienā.
2) Kā atšķirt dabīgu minerālūdeni no parasta gāzēta ūdens ? Kam pievērst uzmanību izvēloties ūdeni ?
Dabīgs minerālūdens ir tāds ūdens, kuram nav izmainīts tā sastāvs (tas satur visas tās pašas minerālvielas, ko tas saturēja pirms iepildīšanas pudelēs). Tas var būt gan dabīgi gāzēts, gan negāzēts. Tie, kas vēlas ūdeni tādu, kāds tas ir dabā, var dot priekšroku dabīgajiem minerālūdeņiem.
Izvēloties ūdeni var pievērst uzmanību tā pH līmenim, ja tas ir norādīts uz iepakojuma. Gāzētam ūdenim tas bieži vien svārstās no 3 - 4, savukārt dzeramajam ūdenim pH būs no 6.5 - 8.5. Ja ūdens pH ir zemāks par 6.5, tas tiek uzskatīts par skābu.
3) Vai ir kādas saslimšanas, pie kurām gāzētu ūdeni/minerālūdeni nevajadzētu lietot ?
Gāzētu ūdeni nevajadzētu lietot pie kuņģa zarnu trakta traucējumiem, kā kairinātas zarnas sindroms un cilvēkiem ar jutīgāku gremošanas traktu. Arī pie atviļņa slimības gāzēts ūdens nebūs tā labākā izvēle, jo var pastiprināt simptomu intensitāti. Jebkurā gadījumā, ja jūtat, ka pēc gāzēta ūdens dzeršanas jums ir palielināta gāzu veidošanās un vēdera uzpūšanās vai kādas citas nepatīkamas sajūtas, tad šādu ūdeni labāk nedzert.
4) Ja konkrētais ūdens ir pieejams tikai gāzētā veidā, vai ir iespējams pašiem panākt, ka gāze izgaro un tad pēc laika lietot kā negāzētu?
Ja jūsu organismam gāzēts ūdens neder, bet cits ūdens nav pieejams, varat atstāt pudeli atvērtu, lai gāze izgaro un dzert to pēc kāda laiciņa.
5)Vai ir arī kādi vecuma ierobežojumi gāzētam ūdenim, piemēram, to neiesaka maziem bērniem, veciem cilvēkiem, vai tomēr vecumam nav nekādas nozīmes?
Gāzēta ūdens lietošanai nav vecuma ierobežojuma, taču maziem bērniem to dot nevajadzētu, jo viņu organisms vēl nav nobriedis, kā arī ūdens piepildīs vēderu un nositīs bērnam apetīti.
Gribat vel? TAD GAIDU +++++++++++ daudz)))))
LIDZ DRIZAKAM LAIKAM)))