Veselība raksturo vispārējo labsajūtu, kura sevī ietver fizisko, psihisko, garīgo un emocionālo veselības kopumu. Parasti uzskata, ka cilvēks ir it kā vesels, ja neslimo, nav savainots vai sakropļots, kas būtu ārēji nomanāms. Bet tā kā veselība nozīmē visa ķermeņa kopību, kas sastāv no vairākām izpausmēm, tad patiesi vesels ir tas, kurš apzinās visu šo kopību veselumu. Ja ar veselumu saprotam tikai fizisko labsajūtu, tad izpratne ir nepilnīga.
Vesels cilvēks var dzīvot līdzsvarotu dzīvi, mijiedarbojoties ar citiem jebkurās situācijās, vienādi rūpējoties gan par sevi, gan citiem. Virspusēji tas nešķiet sarežģīti, bet jāsāk ir ar sevi. Veselīgs dzīves veids nodrošina ikvienam sajusties un izskatīties fiziski vislabāk, iespējami visvēlamākajā līmenī.
Lai sasniegtu vislabāko veselības līmeni ir veselīgi jāēd, labi jāguļ un maksimāli daudz jākustas, lai fiziski tiktu nodarbināts viss ķermenis. Tomēr tikpat svarīgs ir garīgums, jo Garam ir nepieciešams veselīgs, labi aprūpēts, labi paēdināts viss ķermenis, lai tiktu risināts garīgais cilvēka uzdevums. Gars spēj atvērties izaugsmes virzībai, Visaugstākā Spēkam, pareizai un netraucētai enerģiju plūsmai, kas nepieciešama veiksmīgai dzīvošanai.
Kad Gars ir vienots ar ķermeni vislabākā mijiedarbībā, tad daudz kas šķietami neiespējamais kļūst iespējams un pastāv fizisku brīnumu iespējamība un dažkārt tā arī notiek. Enerģijas ārstēšanas praktizētāji slimības redz kā enerģijas plūsmas aizsprostus un tad tiek izmantota pastiprināta enerģijas aktivizēšana, kas sagrauj aizsprostu un atjauno brīvu enerģijas plūsmu. Tā tiek līdzsvarota izkropļotā enerģijas plūsma, kas nepieciešama labas veselības uzturēšanai.
Enerģijas dziedināšana var ietekmēt ārstēšanas gaitu, simptomu maiņu vai iepriekš nepieredzētu fiziskās pilnības līmeni un tā ne reti notiek. Brīnumu var piedzīvot dažādi un izpausmes ir tik neparastas. Piemēram: necerēti sastopot jaunu mīlestību, uzlabojoties pārējo attieksmei, kas kāpina emocijas un pašvērtību, vai vienkārši izlemjot kaut ko mainīt savā uzskatu sistēmā. Ir neiespējami pārbaudīt vai paredzēt ko mūsu Gars spēj vai nespēj, bet vienkārši ir jābūt atvērtiem brīnumam, kas ir pati dzīve.
Pārbaudīsim sava ķermeņa izjūtas, lai saprastu kad jūtamies vislabāk. Izmantosim savu intuīciju, kas mūs savieno ar Visaugstāko un griezīsimies pie Viņa pēc padoma ne tikai krīzes situācijā, bet uzsākot jaunu dienu un ikdienas gaitās. Atbildi varēsim saņemt jebkurā brīdī, kad tas būs nepieciešams, vai saņemsim to sapņos uz savas apziņas ekrāna kā informāciju vai tēlu. Arī dzīvnieki, koki un dabas spēki var dot padomu vai norādīt kas jādara. Vienkārši jāpieņem tas ko dzirdam, redzam, sajūtam un uzzinām, ja iešana tai virzienā rada mieru un līdzsvaru.
Domām un jūtām apvienojoties veidojas emocijas. Domas parasti klejo prāta darbības ietvaros, bet dzīvību apdraudošā vai īpašā situācijā apvienojas ar jūtām. Ikviens ir emocionāli vesels, ja spēj kontrolēt savas jūtas un tās attiecīgi saprātīgi izpauž. Jūtas vēsta, kas notiek mūsu ķermenī, savienojot dvēseles un fizisko realitāti. Ir vairākas jūtu grupas un ne mazums praktisku padomu sniedz katra no tām.
Ja kāds patvaļīgi, nesankcionēti vai rupji pārkāpj mūsu nospraustās vai ierastās robežas, tad rodas vajadzība tās aizsargāt un tas veido dusmu uzliesmojumu. Ja nespējam saprātīgi savaldīties un apdomāt kā uz to reaģēt, tad konflikts var kļūt pat nekontrolējams un būsim varbūt pat zaudētāji.
Ja rodas konflikta saasinājums un tiekam apdraudēti, tad veidojas baiļu uzplūdums, bet rezultatā ir jāpieņem lēmums vai dosimies droši uz priekšu, vai jāatkāpjas, labāk paejot malā. Emocijas, ko rada bailes riska situācijās var nopietni apdraudēt laimes sajūtu un veselību.
Ja kaut kas ir slikts, ar ko nonākam vai esam saskarsmē un galīgi nepieņemams, tad veidojas pretīguma sajūta un vienkārši prasās no visa tā distancēties, lai neteiktu vairāk.
Ja esam zaudējuši sev kaut ko ļoti tuvu vai nozīmīgu, tad sirsniņu pārņem skumjas un gribas izjust un saņemtmīlestības dziedinošo spēku.
Laimes sajūta uzrodas tad, kad esam saņēmuši vairāk par cerēto un plānoto attiecībās ar draugiem, darba jautājumos vai peļņas sadalē. Laimes sajūta spārno savstarpējās mīlestības attiecībās, ja saņemam atsaukšanos izrādītām jūtām un savstarpējā sapratnē. Tā vienkārši iziet no sevis vajadzības brīdī, lai kādu iepriecinātu, kādam palīdzētu vai vienkārši atbalstītu grūtā situācijā.
Prāts valda pār ķermeni un domas reizēm valda pār prātu. Ja jūtas un domas ir pozitīvas, tad tas palīdz sadzīvot ar īstenību. Tā kā domas valda pār ķermeni, tad fiziski var saslimt no domām vien, vai arī ar domām vien atgūt veselību. Nocebo un placebo efekts ir zinātniski pierādīts darbībā.
Placebo efekts ir prāta pārliecināšana, ka neitrāla substance spēj dziedināt, ja slimnieks tic tās iedarbībai, tad slimība pazūd.
Nocebo efekts dara pretējo, jo tas pārliecina prātu, ka neitrāla substance var padarīt slimu, un, ļaujoties bailēm no slimības, negatīvu sajūtu kaitīgā ietekme patiešām veicina slimības rašanos un pēc tam traucē atveseļošanās procesu.
Dzīves īstās grūtības sagādā personīgā izvēle un nepareizi pieņemtie lēmumi. Ir jāapzinās, ka katram pieder sava brīvā griba un izvēle, par kuras realizēšanu jāuzņemas personīgā atbildība. Izvairīties no personīgās atbildības ir neiespējami = ne ar atrunām, ne kādu citu motivāciju. Ja to apzināmies, tad sirdī būs miers un pieņemtie lēmumi būs saprātīgi, kas nodrošinās vispārēju labsajūtu ikdienas gājumā šeit un tagad.
Izpratne par veselību.2
8
5