Citi interesanti raksti manā profilā :)
Indīgie produkti.22
Tomātu savienojumu vieta ar ķekaru jeb tomāta zaļā acs.
Šī ''zaļā acs'' satur indi mazās devās. Apēdot 40 šīs zaļās acis var sākties saindēšanās. Tādēļ, lietojot tomātus tās ir jāizgriež ārā.
Mandeles.
Mandeles iedalās divos veidos ir rūgtās un saldās mandeles.
Šoreiz runa ies par rūgtajām mandelēm.
Rūgtās mandeles satur zilskābi jeb ciānūdeņražskābi.
Uzreiz jāpiebilst, ka ciānūdeņražskābe ir stipra inde, kas iedarbojas nāvējoši pat par 0,05g mazākās devās!!!
Apēdot 40 termiski neapstrādātas rūgtās mandeles, cilvēkam var iestāties nāve. Bērnam nāve var iestāties pēc 10 mandeļu apēšanas.
Kūku cepēji parasti rūgtās mandeles pirms izmantošanas uzvāra, tādējādi zilskābe izgaro.
Saldās mandeles var ēst arī neapstrādātas.
Pelējums
Visindīgākais pelējusm ir uz maizes un ievārijuma. Tiklīds ieraugat pelējumu uz maizes vai ievārijuma produktu būtu ieteicams izmest.
Kādēļ? Parasti taču no ievārijuma burciņas augšas noņem pelējumu un ievārijums ir ēdams.
Nē tā nebūt nav! Ja pelējums ir redzams augšdaļā tad tā saknes ir apakšā. Pelējums aug kā koks. Taču saknes parasti nav redzamas. Tāpar ir arī ar maizi, ja pelējums ir skāris vienu vietu, tas ir aizmetis zarus arī uz otru vietu, lai gan tas nav redzams.
Pelējusm ir ne tikai kaitīgs, bet dažās pelējuma sēnes ir arī kancorigēns. Ilgstoši lietojot ievārijumu kura virspusē ir bijis redzams pelējums, jūs riskējat sabojāt savus iekšējos orgānus, it sevišķi aknas.
Neiepakotu maizi ieteicams turēt maizes kastē, kuru katru nedēļu izmazgāt ar etiķskābi. Tas mazinās sēnītes parādīšanos.
Ielocītas konservu bundžas.
Konservu bundžām ir divi veidi- baltās un metāla. Daudz bīstamākas ir metāla bundžas, kas ir ielocītas. Jo no locijuma sākas reakcija ar gaisu, kas produktu padara indīgu. Ja esat attaisījuši konservu bundžu tad būtu ieteicams to izēst dienas laikā vai pārlikt uz citu trauku, bet ja tas netiek izdarīts tad ieteicams būtu produktu izmest, bet nekādā gadijumā neturpiniet to ēst.
Augļu sēklas.
Dabā zilskābe ir sastopama arī ķiršu, plūmju, ābolu, bumbieru, aprikožu un citos rožu dzimtas koku augļu kauliņos.
Tādēļ izvairieties ēst saspiestas šo augļu sēkliņas. Ja izlemjat ābolu ēst ar sēklām tad labāk tās norijiet, tas būs mazāk kaitīgi nekā sakožļāt. Bet ābolu sēkliņas ir arī veseļīgas, bet ne vairāk kā 3 pa dienu.