Taisnais vēdera muskulis. Funkcija – sasprindzina mugurkaulu un noliec ķermeni, satuvinot krūtažu ar vidukli. Ārējie līkie vēdera muskuļi. Izvietoti abās vēdera sānu malās. Funkcija – sasprindzina un liec, groza mugurkaulu.
Starpribu muskuļi - ir divas plānas kārtas muskuļaudu un skrimšļaudu starp ribām. Funkcija – paceļ un satuvina ribas ķermeņa kustības laikā. Vēdera muskulatūra ir ļoti svarīga. Tā palīdz turēt ķermeni taisni.
Labi trenēta jostasvietas muskulatūra nodrošina lielāku mugurkaula aizsardzību. Attīstīti vēdera muskuļi it kā savelk kopā visu pārējo muskulatūru, tāpēc, ka vēdera muskuļi atrodas ķermeņa centrā. Vairums sievietēm vīrieši, kuriem ir attīstīta „presīte” liekas ļoti seksīgi.
Vēdera muskulatūru uztrenēt ir diezgan grūti, it sevišķi, ja jums ir nosliece uz aptaukošanos. Atlētiskie sportisti no žurnāliem tādu efektu nav panākuši tikai ar treniņiem. Viņi pielietoja speciālas diētas un lietoja dažādus preperātus – tauku nodzinējus. Bet tas nenozīmē, ka ir jānokar galva.
Galvenais vēdera trenēšana ir pielietot dažādus vingrinājumus, lai muskuļi nepierod. Vēdera muskuļi ir jātrenē apmēram divas līdz trīs reizes nedēļā. Atkārtojumu skaitu vajadzētu mainīt – reizēm taisīt vairāk par divdesmit atkārtojumiem, citreiz mazāk, bet dažreiz pat līdz simts atkārtojumiem. Vislabāk trenēt presi, tad, kad ir visvairāk spēka – pašā treniņa sākumā, bet arī treniņa vingrinājumu kārtību vajadzētu palaikam pamainīt.
Arī vingrinājuma izpildes ātrumu vajadzētu ik palaikam pamainīt. Reizēm veikt vingrinājumu mainīgā tempā – iesāciet ar desmit atkārtojumiem, kurus izpildiet lēnām, tad turpiniet ar desmit ātrākiem atkārtojumiem. Tas vis vajadzīgs, lai gūtu labākus rezultātus. Tāpēc jau laikus sāciet domāt par to, ka jāsāk uzturā lietot mazāk taukainus ēdienus, produktus. Iepērcieties pats, ēdiet tikai mājās gatavotus ēdienus nevis ātrajās ēstuvēs.
Man ar vēdera muskulatūru sākumā gāja grūti, lai gan neesmu korpulents, nedz ar noslieci uz aptaukošanos, gluži pretēji, vēders bija viena no manam vājajām vietām, jo tā acīmredzot bija vienīgā vieta, kurā man uzkrājās kāda tauku rezerve.
Sākuma es daudz laika izšķērdu veltīgi taisot tos pašus parastos preses vingrinājumus, ko visiem ierasts uzskatīt par skaistas un attīstītas preses noslēpuma atslēgu. Bet laikam ejot, secināju, ka gandrīz nekas nemainījās, ja nu vienīgi uzradās lielāka izturība, un pēc kāda laika es viegli varēju izpildīt 100 – 150 atkārtojumiem.
Bet kāda jēga no 100 liekiem atkārtojumiem, kas nedod gandrīz nekādus rezultātus. Es sāku meklēt citas metodes. Sāku pielietot citus vingrinājumus, un situācija nedaudz uzlabojās. Sāka nedaudz parādīties vēdera muskuļi. Bet arī ar to nebija pietiekami.
Pēc īsa laika sprīža atkal progress bija apstājies, un man nācās meklēt, ko jaunu. Tad es sāku vingrinājumus biežāk mainīt vietām, mainīt to atkārtojumu slodzi – reizēm taisīju tos pašus simts atkārtojumus, citreiz tikai desmit.
Vēlāk secināju, ka svarīgākais ir precīzi izpildīts ar pareizu tehniku veikts vingrinājums. Tāpēc reizēm pietika arī ar desmit lēniem, koncentrētiem vingrinājumiem, lai nogurdinātu vēdera muskulatūru. Reizēm var pamēģināt šādu metodi – pirmo preses vingrinājuma piegājienu veiciet mainīgā tempā, bet nākamo ļoti lēnu un koncentrēti. Tas sapurinās un nogurdinās vairāk tos muskuļus, kuri strādā dažādās slodzēs.