Vai tas ir labi vai slikti? Tas ir gan labi, gan slikti. Proti, ja tiek celti lieli svari un ir sajūta, ka josta būtu nepieciešama, tad tas, protams, ir labi, jo tādējādi tiek panākts vēlamais efekts – rekords, piemēram. Savukārt visu laiku trenējoties ar jostu mīnuss ir ķermeņa vidusdaļas, preses, muguras lejsadaļas muskulatūras, attīstības bremzēšana, jo josta noņem daļu no slodzes, kas ilgtermiņā arī nozīmē, ka muskulis nesaņem to stimulāciju, kas būtu jāsaņem.
Kad ir jāsāk lietot josta? Šis, šķiet, ir viens no populārākajiem jautājumiem, kas skar papildekipējumu. Atbilde šeit ir ļoti vienkārša – tas ir jāskatās pašam. Katrs pats jūt to svaru un nepieciešamību. Vienotas formulas nav. Atceros, ka laikā, kad man vilkmes darba svars bija 100-130 kg, tad svaru zālē daži brīnījās "100 kg un bez jostas? Kas tu traks?" Nu ir pagājis jau laiciņš, svari arī ir auguši, taču jostu es tā arī neesmu uzģērbis (nē, meloju, uzģērbis reizi biju, bet man tas galīgi nepatika), arī savu labāko rezultātu, 285 kg uzstādīju bez jostas. Savukārt pietupienos gan jostu sāku lietot jau pie visiem svariem, kas lielāki par 100 kg.
Te gan jāpiebilst, ka jostas nelietošanu nevajag izvirzīt kā pašmērķi – sak, es esmu baigi nenormāli kruts, es jostu nelietoju. Tāda attieksme gan var dārgi maksāt.