Ebija un Britānija Henselas bez šaubām ir starp slavenākajām un lamīgākajām Siāmas dvīnēm, kādas jebkad eksistējušas šajā pasaulē. Kas padara viņas abas tik slavenas? Par viņām ir vesela Wikipedia lapa, viņas reiz piedalījās slavenajā Opras Vinfrijas šovā, par viņu dzīvēm ir uzņemtas vairākas dokumentālās filmas...un viņām pat bija savs realitātes šovs. Starp laimīgākajām viņas ir tāpēc, ka ļoti mazs procents Siāmas dvīņu nodzīvo ilgāk par diviem dzīves gadiem. Tagad būdamas 27 gadus vecas, viņas ir kļuvušas par pilntiesīgām pasaules iedzīvotājām un, kas to, lai zina, varbūt viņas kļūs par visilgāk nodzīvojušajām Siāmas dvīnēm vēsturē (lai to paveiktu viņām būs jānodzīvo vēl 30 gadi). Šīs skaistās dāmas ir patiešām unikālas un šajā rakstā par visu, ko tev par viņām būtu jāzina.
Fakti par Siāmas dvīnēm Ebiju un Britāniju Henselām12
Kā darbojas viņu ķermenis? Tātad, Ebijai un Britānijai acīmredzami ir divas galvas. Bet kā tad īsti funkcionē pārējais viņu ķermenis? Viņām ir katrai savi svarīgie orgāni. Viņām ir katrai sava sirds, kuņģis, plaušas un mugurkauls. Taču viņas dala vienu aknu, kas varētu apgrūtināt ballēšanos, atkarībā no, tā cik daudz viņas dzer. Uz viņām abām ir trīs nieres, kā arī viens zarnu komplekts, resnā zarna, urīnpūslis un reproduktīvie orgāni. Tas padara viņu došanos uz tualeti interesantu, it īpaši, ja viņas neēd vai nedzer vienlaicīgi, jo viņu vēlmes, protams, ir individuālas. Un sekss, lai gan par to ir neveikli domāt, tiek padarīts vēl sarežģītāks, gadījumā ja viņas nākotnē vēlēsies bērnus. Neesmu īsti pārliecināts, vai viņām fiziski vispār bērni varētu būt, ņemot vērā viņu uzbūvi.
Sākt staigāt nebija viegli. Viena no grūtākajām lietām ar, ko abas dvīnes saskārās bija iemācīšanās staigāt. Meitenes kontrolē katra savu kopīgā ķermeņa pusi. Iedomājieties, cik grūti viņām bija bērnībā koordinēt savas kustības. Mācīšanās staigāt noteikti bija viena no lielākajām grūtībām, ar kurām viņas saskārās bērnībā. Mēģināšana līdzsvarot katra savu pusi, kamēr otra sper soli noteikti prasīja neticami daudz koncentrācijas un apņēmības. Nemaz nerunājot par ļoti daudz komandas darbu. Pavisam noteikti, Britānija un Ebija reizēm nogurst viena no otras. Tādēļ to iemācīties noteikti bija ļoti nogurdinoši, jo bieži viņas zaudēja pacietību.
Viņām kādreiz bija trešā roka. Palūkojoties uz viņām nepateiksiet, bet Ebijai un Britānijai kādreiz bija trešā roka...nu vismaz kaut kas tamlīdzīgs. Starp abu māsu kakliem bija izaugums, kas bija daļa no Britānijas labās rokas, kā arī daļa Ebijas kreisās rokas. Šis izaugums bija piestiprināts pie plecu lāpstiņas, kas arī atradās starp abu māsu kakliem. Strukturālās stabilitātes dēļ plecu lāpstiņa tika atstāta neskarta. Bet, ņemot vērā to, ka trešā roka bija nekas vairāk kā izaugums, kam nebija funkcionalitātes, ārsti to izoperēja. Tā nebūtu izraisījusi nekādus veselības traucējumus, tomēr būtu stipri apgrūtinājusi meiteņu ikdienu un viņu aktivitātes.
Viņu vecāki ātri atteicās viņas atdalīt. Kad Ebija un Britānija piedzima, viņu vecākiem bija jāizdara izvēle. Ārsti viņiem jautāja par abu meiteņu atdalīšanu. Ārsti brīdināja, ka ņemot vērā abu meiteņu fizisko uzbūvi, bija skaidrs, ka viena no meitenēm pēc operācijas noteikti mirs. Un nebija pat nekādas garantijas, ka arī otra paliks dzīva. Dabiski un saprotami, abu meiteņu vecāki skaidri un gaiši pateica, ka netaisās nogalināt nevienu no savām meitām.
Viņas piedalījās Opras šovā sešu gadu vecumā. Būdamas tikai sešus gadus vecas, abas māsas jau kļuva atpazīstamas visā valstī. Viņas nokļuva uz žurnāla LIFE vāka un piedalījās Opras Vinfrijas šovā. Un kopš tā laika par viņām ir uzņemtas vairākas dokumentālās filmas. Viņām pat bija savs realitātes šovs. Abas māsas nebaidās no publicitātes, tomēr ir reizes, kad tās ir par daudz.
Viņām abām bija jānoliek braukšanas tests. Vairumā gadījumu, diviem cilvēkiem vadīt vienu automašīnu ir nelikumīgi. Vadot auto, katra tur stūri ar vienu roku, bet Ebija kontrolē pedāļus. Neatkarīgi no tā, ko katra kontrolē, viņām abām bija jānoliek braukšanas tests, lai kļūtu par autovadītājām.
Slimošana. Britānija ir daudz uzņēmīgāka pret slimībām nekā viņas māsa. Piemēram, Britānija ir divreiz cietusi no pneimonijas, kamēr Ebijai tā nav bijusi ne reizi. Britānija arī daudz biežāk saaukstējas. Ebijai ir nedaudz palaimējies tajā ziņā, ka viņai ir spēcīgāka imūnsistēma. Varbūt viņas spēcīgā imūnsistēma ir iemesls, kāpēc viņas māsai tā ir tik vāja.
Viņas abas ir skolotājas. Jā, abas šīs jaukās dāmas kļuva par skolotājām. Sākotnēji viņas vēlējās apgūt katra savu profesiju, tomēr tā kā viņas ir kopā uz mūžu, nekas cits neatlika kā izvēlēties vienu kopīgu profesiju ar kuru abas saistīs savu nākotni. Viņas saņem tikai vienu algu, un tas ir nedaudz negodīgi, jo būtībā viņas ir divi cilvēki, kas veic vienu darbu. Tomēr šis darbs divatā viņām ir ļoti atvieglots, jo kamēr viena pasniedz stundu, otra pieskata bērnus un aizrāda, kad tie nemāk uzvesties. Savā ziņā viņas abas veido perfekto skolotāju. Kamēr viena liek atzīmes, otra atbild uz skolēnu jautājumiem.
Atšķirīgas personības Tam nevajadzētu šķist pārsteidzoši, ka šīm divām atšķirīgajām meitenēm, ir arī divas ļoti atšķirīgas personības. Viņas dala vienu ķermeni, tomēr katrai ir savas smadzenes, un tas ir skaidri redzams. Viņām ir ne tikai atšķirīga gaume uz mūziku, apģērbu un ēdienu, bet arī dažādas spējas un intereses. Sakarā ar ēdienu, viņām patīk atsevišķas maltītes, kad vien iespējams, bet protams, ka dalīsies ar maltīti vajadzības gadījumā. Viņām vienmēr ir strīdi par to, ko vilkt un ko nē. Un, runājot par personību un interesēm, Ebijai šķiet ir ķēriens uz matemātiku. Turpretī, Britānijai patīk rakstīt. Neskatoties uz viņu atšķirīgajām personībām, kad viņas raksta e pastus, viņām bieži vien pat nav jāapsriežas ko rakstīt, jo viņas abas zina, ko vēlas rakstīt un tadēļ epastu rakstīšana norit raiti un bez aizķeršanās.