Kuri ēdieni, tad palīdzētu uzvarēt nepatīkamo bezmiegu, un kāpēc? Kādas ir to īpašības? Īsi un kodolīgi.
Kuri ēdieni, tad palīdzētu uzvarēt nepatīkamo bezmiegu, un kāpēc? Kādas ir to īpašības? Īsi un kodolīgi.
Banāni
Banāni mums palīdz iemigt jo satur dabiskās vielas - kāliju un magniju un arī daudz ogļhidrātus. Atbild par mūsu muskuļu relaksēšanos. Neatkarīgi no miega, banāni ir viens no labākajiem produktiem pret miegu - vitamīnu pārpilns.
Brokastu pārslas
Diezgan neparasti. Pamēģiniet vakariņās izēst bļodu ar graudaugu brokastu pārslām. Pienu vajag tikai uzliet, kurā ir triptofāns, kurš arī atbild par labu miegu.
Ķirši
Ķirši ir no dažajiem dabas produktiem, kas satur melatonīnu - vielu, kas atbild par mūsu bioloģisku pulksteni, un regulē diennakts ritmu. Pētījumos atklāts, ka dzerot ķiršu sulu, pieaugušajiem ir vieglāk aizmigt. Cilvēki, kas vairāk ceļo bieži ņem līdzi melatonīnu tabletes. Tomēr, nākamreiz, kad ceļojam - paņemam saujiņu ķiršu. Nenāks par sliktu.
Piens
Bieži vien var pamanīt. Filmās, kad bērnam ir problēmas ar miegu, viņam iedod glāzi silta piena. Piens satur aminoskābi - triptofānu, kas atbild arī par serotonīna ražošanas līmeni smadzenēs. Lai gan tas ir apšaubāmi, daudzi uzskata, ka triptofāns un serotonīns palīdz vieglāk aizmigt.
Jasmīna rīsi
Jasmīna rīsiem ir augsts glikēmiskais indekss. Tas nozīmē, ka organisms to pārstrādā lēnām, atbrīvojot no cukura un pakāpeniski uzlabojot asinsriti. Pētijumos atklāja, ka ēdot jasmīna rīsus četras stundas pirms gulēt iešanas, ir vieglāk aizmigt.
Batātes jeb saldie kartupeļi
Satur ogļhidrātus, piedevām satur arī kāliju, kas palīdz relaksēt ķermeņa muskuļu, palīdzot mums iemigt vieglāk.
Tītars
Gluži kā piens - satur arī triptofānu. Tas arī varētu būt iemesls, kāpēc Amerikāņi ir tik noguruši pēc savas Pateicības Dienas maltītes . Lai gan triptofāna daudzums tajā ir salīdzinoši neliels, un pret hronisku miegu tas ne pārāk labi palīdzēs.
Zāļu tēja
Vairāki pētījumi atklājuši, ka baldriāna sakne palielina iemigšanas procesu un uzlabo miega kvalitāti. Daži apgalvo, ka baldriānu, kumelīšu un kliņģerīšu (visi ar samazinātu kofeīna daudzumu) augiem ir miegu uzdzenošs efekts. Citi apgalvo, ka augi paši par sevi neatbild par iemigšanas procesu, bet sagatavošanas process un pati tējas dzeršana pirms miega.