Kāds vegāns uzrakstījis rakstu kāpēc ir pret dzīvnieku ēšanu.
Raksts bija angļu valodā, tāpēc atvainojos, ja kļūdijos ar kādu vārdu.
Patīkamu lasīšanu .
Kāds vegāns uzrakstījis rakstu kāpēc ir pret dzīvnieku ēšanu.
Raksts bija angļu valodā, tāpēc atvainojos, ja kļūdijos ar kādu vārdu.
Patīkamu lasīšanu .
Gatavojot ēdienu vai omulīgi sēžot pie pusdienu galda, mēs neaizdomājamies par to, ka paši savām rokām ik dienu apmaksājam dzīvnieku slepkavošanu. Mēs esam pieraduši pie šī šaušalīgā kulinārijas aspekta, un jau mierīgi uztveram to, ka šķiņķis uz mūsu šķīvja ir nogalināta cūka. Taču būtu ļoti lietderīgi pārskatīt savus uzskatus par gaļas lietošanu uzturā, kaut gan tēma, protams, nav no patīkamajām.
Iedomāsimies sekojošu situāciju. Jūsu draugi ķīnieši ir ielūguši jūs ciemos un piedāvā pusdienās kādu eksotisko ēdienu. Jūs to apēdat, tas jums ļoti garšo, un jūs jautājat, no kā šīs ēdiens ir taisīts. Un jums atbild, ka tas ir taisīts no sliekām, siseņiem un citiem ne visai pievilcīgiem produktiem. Jūs jūtat nelabumu, riebumu, pretīgumu. Taču satriecošā patiesība ir tāda, ka katru dienu jūs ēdat tieši to pašu – dzīvnieku līķus, lai arī zem cita nosaukuma.
Mēs šausmināmies par to, ka citās valstīs cilvēki ēd kaķus un suņus. Taču vairākums no mums mierīgi ēd govis un cūkas – tik pat augsti attīstītus dzīvniekus, kā mūsu mājas mīluļi. Vai jūs piekristu izlaist caur gaļas mašīnu jūsu sunīti vai kaķīti? Nē? Tad kādēļ pirkt liellopu malto gaļu, taisīt no tā kotletes? Šī strēmelītēs sagrieztā bezformīgā masa arī kādreiz bija govs ar skaistām, skumjām acīm..
Ieejiet gaļas tirgū un paskatieties uz nocirstām cūku galvām. Noplēsta āda, izdurtas acis, sānā zīmogs.. Kā noziedznieks, kura nocirstā galva ir izlikta pilsētas pūļa apskatei. Bet vai dzīvnieki ir mūsu ienaidnieki, kāpēc mēs viņus sodām ar nāvi?
Rūpējoties par savu veselību, kafejnīcā ar vieglu rokas mājienu mēs izvēlamies diētisko truša gaļu. Jā, šis ir tas pats garausainais, pūkainais trusis, kuru neilgi pirms tam nogalināja stieņa sitiens pa galvu, un lai tas ātrāk atasiņotos, ar asu nazi izgrieza acu ābolus un pakarināja ar galvu uz leju.
Mūsu lielākā kļūda ir tāda, ka mēs esam pieraduši dalīt dzīvnieku slepkavību uz „labo” un „slikto”. Par slikto slepkavību mēs uzskatām kaķu, suņu, reto dzīvnieku nogalināšanu, bet lauksaimniecības lopu slepkavošana ir kļuvusi par pašsaprotamu procesu, ko mūsu prāts viegli ierindo attaisnojamo darbību kategorijā. Nez kāpēc tiek uzskatīts, ka ja dzīvnieks speciāli tiek audzēts gaļai, tad viņam nav tiesību uz dzīvi. Un mums pat neienāk prātā, ka šie dzīvnieki, tieši tāpat kā visi citi, jūt, cieš un vēlas dzīvot.
Lielbritānijas zinātnieki ir aprēķinājuši, ka viens cilvēks, atsakoties no gaļas ēdieniem, izglābj dzīvību 5 govīm, 20 cūkām, 29 aitām, 760 vistām, 46 tītariem, 15 pīlēm, 7 trušiem un pustonnai zivju. Katram no mums ir pa spēkam nepārvērst savu virtuvi par morgu, tādējādi saudzējot ne vien daudzas dzīvības, bet arī savu veselību.
Esmu gan veģetārietis, nevis vegāns, bet visā visumā varu piekrist. Tiem, kas apgalvo, ka dzīvnieks ir tikai gaļa, parasti atbildu, ka arī cilvēks ir gaļa, lai iet mājās un apēd savu vīru/sievu.