Ziemeļamerikas profesionālajā sportā nereti tiek veidoti topi par pārmaksātākajiem sportistiem, arī NBA nav retums, turklāt nereti šajā rādītājā gana augstu ir arī Latvijas basketbola izlases centrs Andris Biedriņš. Šoreiz mēs jums piedāvājam uz visu paraudzīties no otras puses – desmit izdevīgākie NBA spēlētāji elitārā biznesa laikraksta “Forbes” versijā. Lai noskaidrotu izdevīgākos, tika ņemts vērā īpašs koeficients, kurš atspoguļo, cik uzvaru ir spējīgs izcīnīt viens pats šis konkrētais spēlētājs, ņemot vērā viņa individuālo statistiku. Tie ir basketbolisti, kuru algas nav mazas, bet viņu devums komandai ir vēl krietni lielāks
Desmit izdevīgākie NBA spēlētāji16
36
1
Als Horfords (Atlantas “Hawks”). Pēdējo sezonu laikā pakāpeniski progresē un ir kļuvis par vienu no labākajiem NBA centra spēlētājiem. Pelna tikai 5,4 miljonus ASV dolāru, bet dod labumu komandai 21,8 miljonu vērtībā.
Lamārs Odoms (Losandželosas “Lakers”). 211 centimetru garais uzbrucējs tiek uzskatīts par pirmo spēlētāju basketbola vēsturē, kurš var spēlēt ikvienā pozīcijā. ASV izlases sastāvā kļuva par pasaules čempionu un nereti spēlēja centra pozīcijā, bet klubā reizēm ar driblu iet pāri laukumam un vada saspēli, metiens atļauj arī spēlēt uzbrūkošā aizsarga pozīcijā. Šāda talanta alga 8,2 miljoni dolāru sezonā, vērtība – 25 miljoni.
Reklāma
Deivids Lī (Goldensteitas “Warrriors”). Šīs starpsezonas skaļākais darījums Andra Biedriņa pārstāvētajā klubā lielu daļu savas vērtības ir pacēlis ar sniegumu iepriekšējā komandā Ņujorkas “Knicks”, lai gan arī šogad ar savu algu – 10,8 miljoni ASV dolāru – dod labumu 26,5 miljonu dolāru vērtībā.
Radžons Rondo (Bostonas “Celtics”). Šīs sezonas NBA līderis rezultatīvajās piespēlēs pelna deviņus miljonus ASV dolāru, bet tas, ko viņš izdara laukumā, tiek novērtēts ar 29 miljoniem dolāru. Veselības problēmu dēļ nepiedalījās pasaules čempionātā un arī šajā sezonā jau bijis spiests izlaist vairākas spēles traumu dēļ.
Markuss Kembijs (Portlendas “Trail Blazers”). Kādreizējais NBA atlēkušo bumbu un bloķēto metienu karalis pēc vairākiem nopietniem savainojumiem pamazām sāk atgriezties kādreizējā līmenī. Viņš pelna 11,7 miljonus ASV dolāru sezonā, bet viņa patiesā vērtība ir 31,6 miljoni.
Reklāma
Džeisons Kids (Dalasas “Mavericks”). Pieredzējušais saspēles vadītājs joprojām ir viens no labākajiem NBA pēc rezultatīvo piespēļu/kļūdu attiecības un pelna veterānam pieticīgos 8,6 miljonus ASV dolāru, lai gan viņa sniegumu laukumā novērtē ar 33,6 miljoniem ASV dolāru.
Džeralds Voless (Šarlotes “Bobcats”). Viens no atlētiskākajiem NBA uzbrucējiem un labākajiem spēlētājiem aizsardzībā pelna 10,5 miljonus ASV dolāru, lai gan viņā vērtība tiek lēsta pat 33,1 miljons dolāru.
Kevins Durants (Oklahomasitijas “Thunder”). Viens no visvairāk progresējušajiem spēlētājiem pēdējā sezonā. Pagājušās sezonas NBA rezultatīvākais spēlētājs šajā sezonā pelna “tikai” sešus miljonus ASV dolāru, bet jau ir ticis atzīts par 2010. gada labāko Amerikas basketbolistu un pasaules čempionāta vērtīgāko spēlētāju, kurā ASV izlase izcīnīja zelta medaļas,. Viņa patiesā vērtība tiek lēsta 33,7 miljoni ASV dolāru.
Reklāma
Dvaits Hovards (Orlando “Magic”). Olimpisko spēļu čempions, “Slam dunk” konkursa uzvarētājs ir uzskatāms patlaban par dominējošo centra spēlētāju NBA. Viņš pelna 16,6 miljonus ASV dolāru, bet viņa sniegums laukumā tiek novērtēts ar 38 miljoniem dolāru.
Lebrons Džeimss (Maiami “Heat”). Karalis Džeimss starpsezonā nolēma pamest Klīvlendas “Cavaliers” un doties uz Maiami, kur viņš pelna “nieka” 14,5 miljonus ASV dolāru sezonā, bet viņa patiesā vērtība esot gluži kā nabadzīgāko NBA komandu budžets – 46,5 miljoni ASV dolāru.