205

 526  7

Sveiki, mēģināšu salikt visu pa plauktiņiem, un uzskaitīt visas pazīmes kas mūs pietuvina tuvāk pie herbivorviem vai omnivorviem. Teikši godīgi, ka gribēju atrast vairāk lietas, kas mūs patiesi pietuvina arī pie omnivorviem, bet tas nebija tik viegli. Atradu daudz dažādu propogandu, ka tikai gaļā varam iegūt neaizstājamās aminoskābes, kā arī B12, omega 3 trūkumu, bet tas jau sen ir pierādīts, kā absolūti meli. Būšu pateicīgs, ja jums tiešām ir labi argumenti, ka mums gaļa tiešam ir neaizstājama, labprāt izteikšu savu viedokli par to, tikai lūdzu nerakstiet par olbaltumvielām, b12, omega 3, piesātinātajiem taukiem, holestarīnu un pārējām nejēdzībām - esmu jau noguris par to diskutēt.

Komentāri 205

0/2000

Būtu labi, ja netiktu lietoti anglicismi un rakstītu gaļēdājs un zālēdājs. Prasās mazliet vairāk analīzes, jo lai par šo diskutētu ir par maz. Ieroči ir nedabiski? Manuprāt, tā ir augstākā pakāpe plēsējam ar intelektu.Loģiski, ka attīstītās valstīs ir problēmas ar sirds un asinsvadu slimībām,jo nesporto, bet rij.

 16  0 atbildēt

Es nepārzinu tavu dzīvesveidu, taču cilvēks ir radīts kā gaļēdājs un medīšana bijusi mūsu senču galvenais iztikas avots. Tu vari teikt, ka tev ar veselību viss kārtībā un tu jūties možāks neēdot gaļu, bet ... tas ir asinīs. Iesāki tā dzīvot un esi pieradis kā visi pie interneta. Katram savas vājības šai gadsimtā.

 11  0 atbildēt

Cilvēks ir izplatijies pa pasauli tik tādēļ,ka sāka uzturā lietot gaļu,jo bija iespējams iztikt ar mazāku pārtikas daudzumu ilgāku laiku.

Arī smadzeņu attīstībai šis pārtikas veids nāca par labu,tādēļ mēs tik salīdzinoši strauji evolucionējām.

Tagad cilvēks ir visēdājs. Aklā zarna un gudrības zobi ir atavisms no laika,kad lietojām uzturā tikai augu valsts produktus,jo to grūtāk pārstrādāt kā gaļu,līdz ar to bij nepieciešami tie zobi un papildu nodalijums kuņģim,kur zaļbarību pārstrādāt supstancē,no kuras tad mūsu rumpīši ir spējīgi uzņemt barību!

Ar dzīvnieku valsts produktu ienākšanu mūsu uzturā šīs lietas ir kļuvušas liekas! Gaļas ēšana veicināja evolūciju!

 10  0 atbildēt

Es tomēr palieku pie tā, ka cilvēks ir visēdājs.

Tādu murgu, ka omega 3 iegūstams tikai no dzīvnieku valsts vispār nebiju dzirdējis, lašis, krils u.c. dzīvnieku valsts omega 3 avoti to iegūst no augu valsts, dzīvnieki nespēj sintezēt omega 3.

Gaļā nav holesterīna, tā satur holesterolu, no kura organisms sintezē holesterīnu. Holesterīns ir vajadzīgs, bez tā cilvēks ātri vien iedzīvotos dažādās neiroloģiskās kaitēs. Paaugstināta holesterīna problēma drīzāk ir vielmaiņas un režima problēma nekā uztura.

Cilvēks visas nepieciešamās uzturvielas var iegūt no augu valsts, bet tas prasa lielāku piedomāšanu pie ēdienkartes. Runājot par olbaltumvielām augu valstī - jā, ir daudz augu ar bagātīgu olbaltumvielu saturu, bet te vairāk būtu jāņem vērā tāda lieta kā aminoskābju profils.

Uzskatu, ka daudz svarīgāk par to, vai cilveks lieto, vai nelieto gaļu uzturā, ir tas, vai cilvēka uzturs ir sabalansēts. Lietojot uzturā dzīvnieku valsts produktus ir vieglāk uzņemt nepieciešamās uzturvielas, bet ir arī vieglāk uzņemt viņu par daudz, it īpaši, ja dzīvnieku valsts produktus lieto par daudz + vēl lielāko dienas daļu pavada pie datora, rezultāts - aptaukošanās ar visām no tās izrietošajām slimībām, sabeigta vielmaiņa. "Veģetārieši modes dēļ" aizvācot no šķīvja kotleti visdrīzāk iedzīvosies uzturvielu trūkumā, no kā sāksies dažādas hormonālas un vielmaiņas problēmas. 

 10  1 atbildēt
Kaut kāds bullshits, cilvēkam IR jāēd gaļa. Visi šitie veģetāriešu pekstiņi ir konkrētākais fufelis. Ja jau neēst gaļu būtu tik veselīgi, tad daudzi veģetārieši nesūdzētos par to ka sabeiguši savu veselību un nožēlo to, ka nav ēduši gaļu. Tie, kuri negrib ēst gaļu, lai neēd, bet lai arī nemēģina pārējiem skalot smadzenes par to cik tas "veselīgi"
 8  0 atbildēt

Kāpēc tev liekas ka dabā nav domāti ietoči? Mums evolūcijas gaitā izveidojās prāts, kas var radīt ieročus, līdz ar to mums tie nagi un milzīgie gorillu muskuļi nav vajadzīgi, Ieroču esamība arī norāda uz iemeslu kāpēc mums nav ilkņu, jo ja tev ir šķēps, cirvis vai AK47 tev nevajag nevienam pārgrauzt rīkli, ja tev ir ieroči, tev arī nav jāskrien maratons pakaļ medījumam. Lai gan national geographic kanālā redzēju kā kaut kādas cilts mednieki saindēja savu medījumu un pēc tam 2h skrēja viņam pakaļ. Prāta spēju izmantošana uguns pielietošanai izskaidro mūsu žokļu lielumu un zobu formu, jo ēst pagatavotu gaļu ir tik pat viegli kā grauzt salātus. Tu esi kārtējais veģetārietis kas visu grib novest kaut kādās galējībās, tu šeit apraksti, kas padara cilvēku par gaļēdāju vai zālēdāju, lai gan ir skaidri redzams ka cilvēks ir visēdājs. Mēs neesam vienīgie mērkaķi, kas ir visēdāji, neesam arī vienīgie, kas izmanto ieročus un darbarīkus.

 7  0 atbildēt

Smalks raksts ,ne uz kada  petijuma nebalstits.Runa iet par augstam materijam ,aizmirstot vienu siku detalju-mes esam cilveki un NERIJAM  jelu galju !!!!Termiskaa apstrade nodroshina visu to ble,ble ,ble un velreiz bleble.Un ja kadam negarsho,vai iekshas par smalkam,lai estu no,,mirusha kermenja ,, izgatavotu edienu -pats vainigs ! 20 GADSIMTUS vareja est un nav nekadas vajadzibas  mainit eshanas paradumus paris histerisku cilvecinju delj. Ari par holesterinu un sirds un asinsvadu slimibam ir mulkjibas.Visa vaina (tas ir zinatniski pieradits) MAZKUSTIGAJA DZIVESVEIDAA,STRESSAA UN KAITIGAJOS IERADUMOS .Labi ,nav laika turpinat patikamo sarunu,laiks iet iekurinat grilu -netaisos rit jelu  mirusha dzivnieka kermeni...   Gandriz aizmirsu atbildet uz doto  jautajumu(kas ir cilveks ?) Cilveks ir heromnivorvs ar nelielu noslieci uz frugivorvistu (kas nah. ir frugivors ?)...

 8  1 atbildēt
Pēdējais apgāž visus iepriekšējos. Ja mums būtu kunģis no šiem, grāmatnieks, spureklis, glumenieks un vēlviens tur bija. Tad mēs varētu gaļu neēst.
 6  0 atbildēt
Veģitārisms ir viens no cilvēka pārāk lielo smadzeņu tas ir idiotisma izdomājumiem. Lūdzu nedariet sev pāri!
 5  0 atbildēt

Parādiet man kaut vienu lietu, kas gaļā ir labs

Bez gaļas tagad mēs rāptos kokos un un cīnītos par izdzīvošanu ar lielajiem plēsējiem un konkurētu ar mazajiem grauzējiem un zālēdājiem. 

Un ne vienmēr mēs uzvarētu. Ja mēs neestu , būtu vienkārši pārauguši pērtiķi un viss. Pateicoties gaļai mums bija mazāk jāēd, pateicoties gaļai mūsu smadzenes attīstijās un spējām  prasmīgāk pieleitot smadzenes un redz kur nonācām. 

No vienas puses žēl ka tā notika, jo lielu ļaunumu nodaram pasaulei, bet esam arī ļoti daudz ieguvuši !

 5  0 atbildēt

Kāpēc ieročus attdala no dabas? Vai tad cilvēks nepieder pie dabas? Vis ko cilvēks ir radījis patiesībā pieder pie dabas. Jūs taču neskatāties uz skudru pūzni un nedomājat, ka tas nav daļa no dabas?

 5  0 atbildēt

Es neriju,bet gan ēdu un izbaudu katru gaļas kumosu,ko ēdu.

Tā kā man dienā nepieciešams uzņemt 3600kalorijas dēļ fiziskās slodzes,reizēm vairāk,tad nu neķāda zāle man to sniegt nevar.

Reizēm ēdu arī jēlu gaļu-tartars.

Ja vajag,varu arī nokaut dzīvnieku,lai to apēstu.

Pats esmu nokāvis diezgan daudz vistas,piežmiedzis dažus bebrus un zivis neskaitāmā daudzumā.Tēvs man ir mednieks,tā kā saldētavā man vienmēr kāds gards gaļas gabals glabājas.

Un neiestāstīsi,ka izrijot mucu ar gurķiem es jutīšos tikpat priecīgs,kā apēdot 300g steika!

 5  0 atbildēt

Amorāli ir te demoralizēt par to cik slikti ir ēst gaļu.

Es nedaru pāri dzīvniekiem,es nenogalinu prieka pēc,es tos lietoju uzturā!

Pārsvarā gan sanāk lietot veikalā un tirgū pirktu gaļu. Bet no pēdējās reizes,kad biju laukos,speciāli priekš manis tika buks nomedīts,tad nu kādu brīdi varu mieloties ar bioloģisku gaļu.

Ja man rīgā būtu iespējas audzēt cūku,vai vistas,to darītu,jo veikala gaļa nestāv klāt bioloģiski audzētajai un šajā gadījumā meža gaļa ir izcilākā!

Bet bojāt savu rumpi ēdot tikai zaļbarību ar netaisos.

Man bija kolēģis vegāns un svaigēdājs.Arī visiem brauca virsū par to,ka citi gaļu ēd a pats,kad iegāja WC radija bioloģisko ieroci!

Aiz viņa tur ieiet vnk nebija iespējams.Tajā smakā cirvi nav jākar,tas pats pakaras! Un neiestāstīsi,ka ja sūds smird tā,ka jāizziņo globāla katastrofa valstiskā mērogā,ka tas liecina par veselīgu uzturu!

 4  0 atbildēt
Turklāt par vegānismu visskaļāk aģitē nevis ārsti, bet visādi paštaisīti uztura speciālisti, kas nereti darbojas izplatot literatūru par "veselīgu diētu", ko apstiprinājusi zimbabvē dibināta organizācija ar smuku logo un mājaslapu, bet bez jebkāda sakara ar medicīnu.
 5  1 atbildēt

Pirmkārt, jebkurš cilvēks kas strādā smagu fizisku darbu zin ka neēdod gaļu drīz nebūs spējīgs normāli pastrādāt.

Otrkārt, pirmatnējie cilvēki pārtika lielākoties no gaļas.

 5  1 atbildēt

Tu bļaģ pat nezini ko nozīmē "omnivore" 

Tas nozīmē visēdājs, bet tu šeit to salīdzini ar gaļēdāju/plēsēju. Sēdies. 2. 

 4  1 atbildēt

Ko tu muldi, āfrikas hiēnsuņi varētu noskriet maratonu vienā stundā.Dzīvnieki daudz kur ir pārāki par mums, un mūsu vienīgais ierocis ir mūsu prāts.Ja dzīvniekiem būtu tāds pats kā mums, mēs pazustu no zemes vienā mirklī, jo mums vairs nebūtu priekšrocību.

 3  1 atbildēt
"Atradu daudz dažādu propogandu, ka tikai gaļā varam iegūt neaizstājamās aminoskābes, kā arī B12, omega 3 trūkumu, bet tas jau sen ir pierādīts, kā absolūti meli." Ja tu šo izlasīji veģetāriešu mājaslapā,tad nešaubos,ka šī arī ir propaganda.
 3  1 atbildēt
Ar zaļbarības ēsšanu var krēslā pirdēji aizrauties. Man ir fiziski smagi jāstrādā,tā ka es ēdīšu gaļu.Un salāti ir tikai piedeva pamatēdienam. Te viens prātvēders izteicās par spermas kvalitāti. Man ir 2 meitas un dēls,tā ka ar mazajiem draiskuļiem viss kārtībā,lai gan ēdu gaļu. Jo kā saka-no kartupeļu cietes tikai apkaklīte paliek stīva.
 2  0 atbildēt
Jāsāk laikam ar to, ka autoram smadzenes ir tiktāl zāles kompostā pārstrādājušās, ka ir sajukuši kopā zālēdāji, visēdāji un gaļēdāji. Cilvēkam viens no pazīstamākajiem un pēc ēšanas paradumiem tuvākais radījums ir cūka, un tās nu toč neko speciāli baros nemedī. Tāpat par košļāšanu un barības traktu - jā, zini, sakrīt kā reiz ar visēdājiem. Protams, vari uzņemt pietiekami enerģijas, vitamīnu un minerālvielu arī no augu valsts, bet tas būs dārgāk un par veselīgumu vēl ir jautājums. Par tiem pašiem veselības organizāciju pētījumiem - kādi dzīvnieki tur tika apsktīti - no zemniekiem pirktā gaļa vai bezgaršīgā lielfermu gaļa, kur lopi tiek baroti ar visu iespējamo masas max ātrai palielināšanai?
 5  3 atbildēt
« 1  2  3 »