Pievieno rakstu! Seko Draugiem Seko Facebook Seko Twitter
 
7
526

Sveiki, mēģināšu salikt visu pa plauktiņiem, un uzskaitīt visas pazīmes kas mūs pietuvina tuvāk pie herbivorviem vai omnivorviem. Teikši godīgi, ka gribēju atrast vairāk lietas, kas mūs patiesi pietuvina arī pie omnivorviem, bet tas nebija tik viegli. Atradu daudz dažādu propogandu, ka tikai gaļā varam iegūt neaizstājamās aminoskābes, kā arī B12, omega 3 trūkumu, bet tas jau sen ir pierādīts, kā absolūti meli. Būšu pateicīgs, ja jums tiešām ir labi argumenti, ka mums gaļa tiešam ir neaizstājama, labprāt izteikšu savu viedokli par to, tikai lūdzu nerakstiet par olbaltumvielām, b12, omega 3, piesātinātajiem taukiem, holestarīnu un pārējām nejēdzībām - esmu jau noguris par to diskutēt.

Noteikti ka lielākais... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
1.

Noteikti, ka lielākais stereotips - mūsu ilkņi ir pierādījums, ka mums ir jāēd gaļa. Patiesībā ir tāda, ka mums nekādu funkcionējošu ilkņu nav. Tikai tāpēc, ka mēs 6,11,22 un 27 zobus esam nosaukuši par ilkņiem, tas nenozīmē, ka tie patiešām ir ilkņi. Un pat ja mums ir viņi nedaudz lielāki, paskatieties uz gorillas ilkņiem un gorilla ir absolūts herbivorvs. Vai tiešām nefunkcionējoši ilkņi ir pierādījums, ka mēs esam omnivorvi - nedomāju viss. Kā arī pārējie zobi ir daudz līdzenāki kā omnivorviem. Man pat ir kauns savus zobus salīdzināt ar jebkuru omnivorvu. Evolucijas rezultātā mēs esam zaudējuši ilkņus? Jā, iespējams. Iespējams mēs turpinam evolucionēties un kļūstam par neapgāžamiem herbivorviem. 

Rokas  Bez ieroča rokā mēs... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
2.

Rokas - Bez ieroča rokā mēs esam nožēlojami jebkura dzīvnieka priekšā. Mes ar savām plaukstām tik vien, kā kādam pa aci varam iedod, ja vajaga, bet lai saplēstu kādu gabalos, kā to dara omnivorvi dabā mums nav iespēju. Jā, mēs esam gudri - mēs radijām ieročus, kas mums palīdzēja, bet šobrīd pieturēsimies pie dabas. Dabā nekādi ieroči nebija plānoti. Pavisam nesen redzēju filmu, kur stāstīja, ka šimpanzes reizēm veido ko līdzīgu ieročiem, bet neviens cits dzīvnieks nav spējīgs ko tādu izdomāt. 

Stāja  Omnivorviem dabā ir... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
3.

Stāja - Omnivorviem dabā ir jāmedij pārtika. Cilvēks skrien uz divām kājām, bet lai skrietu maksimāli ātri ir jātrodas maksimāli tuvu zemei, tāpēc visi omnivorvi, kad skrien, atrodas uz visām četrām, kamēr priekš mums tā ir super neērta pozīcija lai pārvietotos. Bet ar savu stāju varam sniegties pēc augļiem, vai pat kāpt kokos. 

Mūsu mutes atvērums ir... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
4.

Mūsu mutes atvērums ir smieklīgi maziņš, un liels nekad nav bijis, bet mūsu žoklim ir cita funkcija kas to kompensē - košļāšana no viena sāna uz otru. Pavērojat kā ēd jūsu suns - omnivorvi spēj tikai atvērt un aizvērt muti, ja mutē ir kas par lielu, tas tiek izspļauts lai mēģinātu to atkāl pamazām sadalīt un norīt. Bet mēs spējam košļāt un kustināt žokli no vienas malas uz otru - gluži kā to dara govis. Šādu spēju esmu atradis tikai un vienīgi herbivorviem. 

Mūsu siekalu dziedzeri ir... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
5.

Mūsu siekalu dziedzeri ir attīstītāki kā omnivorviem. 1. Mūsu gremošana sākas jau tad, kad siekalas saskarās ar pārtiku, ko nodrošina ferments Ptyalin (Neuzdrīkstēšos tūlkot.) Kā arī mūsu siekalas ir sārmainas, kamēr omnivorviem tās ir skābas. 
Tepat arī pieminēšu arī to, ka mūsu urīns ir sārmaināks līdzīgi kā citiem herbivorviem, bet omnivorviem tas ir skābs. 

Gremoscaronanas sistēma ... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
6.

Gremošanas sistēma - Omnivorviem kunģa skābe ir skābāka kā mūsēja, iemesls ir pavisam loģisks - jo skābāka vide, jo ātrāk sadala pārtiku. Mūsu kunģa skābe ir līdzīgāka herbivorviem, un skābums ir pietiekams lai tiktu galā ar augu valsti, bet ja mēs pārtiekam no gaļas, tas ceļ skābumu, kas mums ir nepatīkama sajūta, kā arī ir kencerogēna vide. Un tad protams farmaceitiem bizness iet uz urā... Tepat arī pieminēšu ka mūsu zarnu trakts attiecībā pret mūsu ķermeņa augumu ir stipri garāks, kā jebkuram omnivorvam. Lai pilnībā pārstrādātu pārtiku mums vajaga 12-18stundas, kamēr omnivorviem nepieciešams 6-10 stundas. Mums tas ir vajadzīgs lai no mūsu pārtikas izsūktu maksimāli daudz uzturvielu. Problēma rodas ēdod gaļu, ka tur ir pilns ar lietām kas mums nav vajadzīgs, līdz ar to citiem omnivorviem tas ir daudz vieglāk... Un protams škiedrvielas, kas mums ir tik vitāli nepieciešamas, citiem omnivorviem tas ir mazsvarīgi, bet mēs operējam ārā daļu no aklās zarnas, ja neuzņemam pietiekami... 

Kā arī citiem omnivorviem nekad nebūs problēmas ar paaugstinātu holesterīna līmeni asinīs, bet cilvēkiem attīstītas valstīs lielākais slepkava ir sirds un asins vadu slimības, kur paaugstināts holesterīna līmenis spēlē milzīgu lomu. 

Termoregulācija  Nevienam... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
7.

Termoregulācija - Nevienam omnivorvam nav tik attīstīta termoregulācija. Omnivorvi ir plēsēji, kam ir jāpielavās pie sava medījuma un vienā mirklī jālec virsū, bet gadijumā kad ir jābēg vai jāķer - necik ilgi viņi nav spējīgi to darīt. Tas bija veids, kā cilvēki ķēra savu medījumu - barā skrēja pakaļ medījumam, līdz tas nogura un bezspēkā nokrita.  Mūsdienās cilvēka fiziskā sagatavotība ir nožēlojama, bet ģenētiski mums būtu jābut labākajiem maratonistiem dabā. 

Vienīgais kas mūs nedaudz... Autors: FoxRio Cilvēks ir herbivorvs vai omnivorvs?
8.

Vienīgais kas mūs nedaudz pietuvina pie omnivorviem ir nespēja pārstrādāt celulozi. Gari nestāstīšu, bet celuloze ir galvenā sastāvdaļa daudzu augu šūnapvalkā. Herbivorviem kunģī ir baktērijas, kas palīdz ar to tikt galā, bet mēs vienkārši izvadām to ārā.

Bet kas ir interesanti, arī frugivorvi nespēj pārstrādāt celulozi. Daudzi primāti ir frugivorvi, kā arī putni. 

7
526
Citi šī autora raksti:
Lasi vēl labākos rakstus:
komentāri [205]

Lai komentētu, Tev jāreģistrējas!

Reģistrēties
vai ienāc ar:
Kārtot komentārus: populārākie | jaunākie | vecākie
Rādīt bildes
Lightman avatars
Medaļa JubilārsMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  Lightman 20.11.15 16:08
16
0

Būtu labi, ja netiktu lietoti anglicismi un rakstītu gaļēdājs un zālēdājs. Prasās mazliet vairāk analīzes, jo lai par šo diskutētu ir par maz. Ieroči ir nedabiski? Manuprāt, tā ir augstākā pakāpe plēsējam ar intelektu.Loģiski, ka attīstītās valstīs ir problēmas ar sirds un asinsvadu slimībām,jo nesporto, bet rij.

kaķūns avatars
Medaļa Gada Spoks 2015Medaļa Gada SPOKS 2016Medaļa Gada SPOKS 2017
  kaķūns 20.11.15 05:59
11
0

Es nepārzinu tavu dzīvesveidu, taču cilvēks ir radīts kā gaļēdājs un medīšana bijusi mūsu senču galvenais iztikas avots. Tu vari teikt, ka tev ar veselību viss kārtībā un tu jūties možāks neēdot gaļu, bet ... tas ir asinīs. Iesāki tā dzīvot un esi pieradis kā visi pie interneta. Katram savas vājības šai gadsimtā.

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 20.11.15 18:36
10
0

Cilvēks ir izplatijies pa pasauli tik tādēļ,ka sāka uzturā lietot gaļu,jo bija iespējams iztikt ar mazāku pārtikas daudzumu ilgāku laiku.

Arī smadzeņu attīstībai šis pārtikas veids nāca par labu,tādēļ mēs tik salīdzinoši strauji evolucionējām.

Tagad cilvēks ir visēdājs. Aklā zarna un gudrības zobi ir atavisms no laika,kad lietojām uzturā tikai augu valsts produktus,jo to grūtāk pārstrādāt kā gaļu,līdz ar to bij nepieciešami tie zobi un papildu nodalijums kuņģim,kur zaļbarību pārstrādāt supstancē,no kuras tad mūsu rumpīši ir spējīgi uzņemt barību!

Ar dzīvnieku valsts produktu ienākšanu mūsu uzturā šīs lietas ir kļuvušas liekas! Gaļas ēšana veicināja evolūciju!

aivarc avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa RecidīvistsMedaļa Teamwork
  aivarc 20.11.15 14:21
10
1

Es tomēr palieku pie tā, ka cilvēks ir visēdājs.

Tādu murgu, ka omega 3 iegūstams tikai no dzīvnieku valsts vispār nebiju dzirdējis, lašis, krils u.c. dzīvnieku valsts omega 3 avoti to iegūst no augu valsts, dzīvnieki nespēj sintezēt omega 3.

Gaļā nav holesterīna, tā satur holesterolu, no kura organisms sintezē holesterīnu. Holesterīns ir vajadzīgs, bez tā cilvēks ātri vien iedzīvotos dažādās neiroloģiskās kaitēs. Paaugstināta holesterīna problēma drīzāk ir vielmaiņas un režima problēma nekā uztura.

Cilvēks visas nepieciešamās uzturvielas var iegūt no augu valsts, bet tas prasa lielāku piedomāšanu pie ēdienkartes. Runājot par olbaltumvielām augu valstī - jā, ir daudz augu ar bagātīgu olbaltumvielu saturu, bet te vairāk būtu jāņem vērā tāda lieta kā aminoskābju profils.

Uzskatu, ka daudz svarīgāk par to, vai cilveks lieto, vai nelieto gaļu uzturā, ir tas, vai cilvēka uzturs ir sabalansēts. Lietojot uzturā dzīvnieku valsts produktus ir vieglāk uzņemt nepieciešamās uzturvielas, bet ir arī vieglāk uzņemt viņu par daudz, it īpaši, ja dzīvnieku valsts produktus lieto par daudz + vēl lielāko dienas daļu pavada pie datora, rezultāts - aptaukošanās ar visām no tās izrietošajām slimībām, sabeigta vielmaiņa. "Veģetārieši modes dēļ" aizvācot no šķīvja kotleti visdrīzāk iedzīvosies uzturvielu trūkumā, no kā sāksies dažādas hormonālas un vielmaiņas problēmas. 

spoku dienas doma

Heiteriic avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  Heiteriic 20.11.15 07:56
8
0
Kaut kāds bullshits, cilvēkam IR jāēd gaļa. Visi šitie veģetāriešu pekstiņi ir konkrētākais fufelis. Ja jau neēst gaļu būtu tik veselīgi, tad daudzi veģetārieši nesūdzētos par to ka sabeiguši savu veselību un nožēlo to, ka nav ēduši gaļu. Tie, kuri negrib ēst gaļu, lai neēd, bet lai arī nemēģina pārējiem skalot smadzenes par to cik tas "veselīgi"
Heiteriic avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Sertificēts spoksMedaļa Recidīvists
  Heiteriic 20.11.15 12:05
7
0
atbildot uz FoxRio komentāru "   Arī daudzi gaļēdāji sūdzas par lieko... "Nu nevajag jau rīt treknās gaļas. Tam domāta liesa gaļa. Un ja jau tu visu dienu sēdēsi dīvānā un rīsi- tad nav ko brīnīties, ka liekais svars klāt.
Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 20.11.15 08:42
7
0

Kāpēc tev liekas ka dabā nav domāti ietoči? Mums evolūcijas gaitā izveidojās prāts, kas var radīt ieročus, līdz ar to mums tie nagi un milzīgie gorillu muskuļi nav vajadzīgi, Ieroču esamība arī norāda uz iemeslu kāpēc mums nav ilkņu, jo ja tev ir šķēps, cirvis vai AK47 tev nevajag nevienam pārgrauzt rīkli, ja tev ir ieroči, tev arī nav jāskrien maratons pakaļ medījumam. Lai gan national geographic kanālā redzēju kā kaut kādas cilts mednieki saindēja savu medījumu un pēc tam 2h skrēja viņam pakaļ. Prāta spēju izmantošana uguns pielietošanai izskaidro mūsu žokļu lielumu un zobu formu, jo ēst pagatavotu gaļu ir tik pat viegli kā grauzt salātus. Tu esi kārtējais veģetārietis kas visu grib novest kaut kādās galējībās, tu šeit apraksti, kas padara cilvēku par gaļēdāju vai zālēdāju, lai gan ir skaidri redzams ka cilvēks ir visēdājs. Mēs neesam vienīgie mērkaķi, kas ir visēdāji, neesam arī vienīgie, kas izmanto ieročus un darbarīkus.

PNPAPN@speles avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa Dienas domaMedaļa Dienas joks
  PNPAPN@speles 20.11.15 16:59
8
1

Smalks raksts ,ne uz kada  petijuma nebalstits.Runa iet par augstam materijam ,aizmirstot vienu siku detalju-mes esam cilveki un NERIJAM  jelu galju !!!!Termiskaa apstrade nodroshina visu to ble,ble ,ble un velreiz bleble.Un ja kadam negarsho,vai iekshas par smalkam,lai estu no,,mirusha kermenja ,, izgatavotu edienu -pats vainigs ! 20 GADSIMTUS vareja est un nav nekadas vajadzibas  mainit eshanas paradumus paris histerisku cilvecinju delj. Ari par holesterinu un sirds un asinsvadu slimibam ir mulkjibas.Visa vaina (tas ir zinatniski pieradits) MAZKUSTIGAJA DZIVESVEIDAA,STRESSAA UN KAITIGAJOS IERADUMOS .Labi ,nav laika turpinat patikamo sarunu,laiks iet iekurinat grilu -netaisos rit jelu  mirusha dzivnieka kermeni...   Gandriz aizmirsu atbildet uz doto  jautajumu(kas ir cilveks ?) Cilveks ir heromnivorvs ar nelielu noslieci uz frugivorvistu (kas nah. ir frugivors ?)...

Bleksmits avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa DoktorantsMedaļa O!Zorro
  Bleksmits 20.11.15 06:38
6
0
Pēdējais apgāž visus iepriekšējos. Ja mums būtu kunģis no šiem, grāmatnieks, spureklis, glumenieks un vēlviens tur bija. Tad mēs varētu gaļu neēst.
kapuracējs avatars
Medaļa MaģistrsMedaļa Dienas domaMedaļa Vilkaču klana biedrs
  kapuracējs 20.11.15 17:40
6
0
atbildot uz drumsibumsi komentāru " Un, ja kāds nav to dzirdējis, veģetā... "Esi garšojis vai kā citādi salīdzinājis?

spoku dienas joks

Tourist avatars
Medaļa Sponsora favorītsMedaļa Admins iesakaMedaļa Sensācija
  Tourist 20.11.15 17:50
5
0

atbildot uz lvd komentāru " Man kaut kā bija izveidojies priekšst... " Parādiet man kaut vienu lietu, kas gaļā ir labs

Bez gaļas tagad mēs rāptos kokos un un cīnītos par izdzīvošanu ar lielajiem plēsējiem un konkurētu ar mazajiem grauzējiem un zālēdājiem. 

Un ne vienmēr mēs uzvarētu. Ja mēs neestu , būtu vienkārši pārauguši pērtiķi un viss. Pateicoties gaļai mums bija mazāk jāēd, pateicoties gaļai mūsu smadzenes attīstijās un spējām  prasmīgāk pieleitot smadzenes un redz kur nonācām. 

No vienas puses žēl ka tā notika, jo lielu ļaunumu nodaram pasaulei, bet esam arī ļoti daudz ieguvuši !

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 20.11.15 18:52
5
0

atbildot uz FoxRio komentāru "   Eskimosi joprojām tur dzīvo, un viņi... " Inuīti neslimo ar cingu,jo ēd jēlas zivis.

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 20.11.15 19:00
5
0

atbildot uz loģiski+domājot komentāru "   No "Gaļas ēšana veicināja evolūciju"... " Es neriju,bet gan ēdu un izbaudu katru gaļas kumosu,ko ēdu.

Tā kā man dienā nepieciešams uzņemt 3600kalorijas dēļ fiziskās slodzes,reizēm vairāk,tad nu neķāda zāle man to sniegt nevar.

Reizēm ēdu arī jēlu gaļu-tartars.

Ja vajag,varu arī nokaut dzīvnieku,lai to apēstu.

Pats esmu nokāvis diezgan daudz vistas,piežmiedzis dažus bebrus un zivis neskaitāmā daudzumā.Tēvs man ir mednieks,tā kā saldētavā man vienmēr kāds gards gaļas gabals glabājas.

Un neiestāstīsi,ka izrijot mucu ar gurķiem es jutīšos tikpat priecīgs,kā apēdot 300g steika!

Bleksmits avatars
Medaļa Sertificēts spoksMedaļa DoktorantsMedaļa O!Zorro
  Bleksmits 20.11.15 06:43
5
0
Veģitārisms ir viens no cilvēka pārāk lielo smadzeņu tas ir idiotisma izdomājumiem. Lūdzu nedariet sev pāri!
UndeadCrabstick avatars
Medaļa 1/13 kūciņasMedaļa RecidīvistsMedaļa Maģistrs
  UndeadCrabstick 20.11.15 16:33
5
0

Kāpēc ieročus attdala no dabas? Vai tad cilvēks nepieder pie dabas? Vis ko cilvēks ir radījis patiesībā pieder pie dabas. Jūs taču neskatāties uz skudru pūzni un nedomājat, ka tas nav daļa no dabas?

Kekistānis avatars
Medaļa TestētājsMedaļa Admins iesakaMedaļa Palaidnis
  Kekistānis 20.11.15 18:58
5
0

atbildot uz FoxRio komentāru "atbildot uz FoxRio komentāru "   Holest... "

Tu varbūt vēl to neesi pamanījis, bet gandrīz viss ar ko cilvēks saskarās dzīves laikā izraisa kādu no vēža tipiem, vai kādas citas saslimšans, arī augu valsts diēta var pie tā novest, it īpaši mūsdienās, kad augu audzēšanai tiek izmantots tik liels daudzums ķīmisku vielu.

dlt128 avatars
Medaļa VidusskolnieksMedaļa 1/13 kūciņasMedaļa Vampīru klana biedrs
  dlt128 20.11.15 14:26
5
1
Turklāt par vegānismu visskaļāk aģitē nevis ārsti, bet visādi paštaisīti uztura speciālisti, kas nereti darbojas izplatot literatūru par "veselīgu diētu", ko apstiprinājusi zimbabvē dibināta organizācija ar smuku logo un mājaslapu, bet bez jebkāda sakara ar medicīnu.
BigBear avatars
Medaļa Dienas domaMedaļa Dienas domaMedaļa Students
  BigBear 20.11.15 18:00
5
1

Pirmkārt, jebkurš cilvēks kas strādā smagu fizisku darbu zin ka neēdod gaļu drīz nebūs spējīgs normāli pastrādāt.

Otrkārt, pirmatnējie cilvēki pārtika lielākoties no gaļas.

asinizators007 avatars
Medaļa BakalaursMedaļa TeamworkMedaļa Spoks
  asinizators007 20.11.15 17:30
4
0

atbildot uz Lightman komentāru " Būtu labi, ja netiktu lietoti anglici... " Mani tie anglicismi arī ļoti kaitināja. Turklāt pareizāk būtu omnivors (visēdājs) un herbivors (zālēdājs), nevis omnivorvs un herbivorvs. Gaļēdāji ir karnivori, ko autors laikam īsti nezināja.

Ipolits avatars
Medaļa Dienas joksMedaļa KomiķisMedaļa Dienas joks
  Ipolits 20.11.15 19:39
4
0

atbildot uz loģiski+domājot komentāru "   "Tā kā man dienā nepieciešams uzņemt... " Amorāli ir te demoralizēt par to cik slikti ir ēst gaļu.

Es nedaru pāri dzīvniekiem,es nenogalinu prieka pēc,es tos lietoju uzturā!

Pārsvarā gan sanāk lietot veikalā un tirgū pirktu gaļu. Bet no pēdējās reizes,kad biju laukos,speciāli priekš manis tika buks nomedīts,tad nu kādu brīdi varu mieloties ar bioloģisku gaļu.

Ja man rīgā būtu iespējas audzēt cūku,vai vistas,to darītu,jo veikala gaļa nestāv klāt bioloģiski audzētajai un šajā gadījumā meža gaļa ir izcilākā!

Bet bojāt savu rumpi ēdot tikai zaļbarību ar netaisos.

Man bija kolēģis vegāns un svaigēdājs.Arī visiem brauca virsū par to,ka citi gaļu ēd a pats,kad iegāja WC radija bioloģisko ieroci!

Aiz viņa tur ieiet vnk nebija iespējams.Tajā smakā cirvi nav jākar,tas pats pakaras! Un neiestāstīsi,ka ja sūds smird tā,ka jāizziņo globāla katastrofa valstiskā mērogā,ka tas liecina par veselīgu uzturu!

« 1  2  3  4  5 »