Sveiki!
Ja tev ir problēmas ar gulēšanu, tad šis raksts ir tieši tev!
Ja tev šie ieteikumi palīdzēja spied like!
Sveiki!
Ja tev ir problēmas ar gulēšanu, tad šis raksts ir tieši tev!
Ja tev šie ieteikumi palīdzēja spied like!
Pateisībā pēc gulēšanas mums būtu jājūtas možiem un enerģijas pilniem, taču tas gadās ļoti reti. Daudz biežāk mēs ceļamies ar noguruma un miegainības sajūtu.
Zinātnieki atklājuši, ka tas noteik tādēļ, ka daudzi no mums nepareizi aprēķina laiku produktīvam miegam. Miegs ir ciklisks process, kurš sastāv no divām fāzēm: ātrās un lēnās. Viens cikls ilgst apmēram 1,5 stundas. Lai pilnvērtīgi atpūstos, cilvēkam nepieciešami 5 šādi cikli.
Lai pēc pamošanās sajustu mundrumu, modinātājs jāliek tā, lai tas sāktu skanēt ātrajā miega fāzē, jo tieši tad visvieglāk atgriezties realitātē.
Daži padomi saldam miegam un možumam no rīta:
1. Ar šīs vienkāršās tabulas palīdzību vari viegli aprēķināt laiku, kad būtu jādodas gulēt.
2. Nekādā gadījumā nedrīkst strādāt tajā pašā telpā, kur tu guli. Guļamistaba - svēta vieta atpūtai!
3. Ja naktī slikti guli, tad nedodies gulēt pa dienu. Tomēr ja jūties ļoti noguris, var atļauties nedaudz pagulēt dienas vidū, bet ne ilgāk par 45 minūtēm.
4. Nedrīkst ēst vēlāk kā 2 stundas pirms miega. Ēdiens ir labs antidepresants, kurš nomierinās pirms gulētiešanas, bet bez fanātisma! Var izdzert glāzi kefīra vai jogurta bez piedēvām.
5. Pēc iespējas jāsamazina laiks, kas tiek pavadīts pie datora vai televīzora. Mākslīgā gaisma liek mūsu smadzenēm palikt nomodā, tāpēc arī viedtālruņu lietošana pirms gulētiešanas nav labākā doma.
Pamēģini ievērot šos padomus un tabulas laikus, un tu redzēsi, ka drīz vien tu modīsies mundrs un gatavs jaunām uzvarām! Dalies ar šiem noderīgajiem padomiem ar draugiem!
PALDIES, KA LASĪJI!
5. So true. Nesen uztaisīju eksperimentu. Tā kā biju pamodies diezgan vēlu 13:20, vēlējos iet ātrāk gulēt, lai ātrāk nākamajā dienā pamostos, jo nepatīk gulēt līdz dienas vidum. 00:00 izslēdzu televīzoru, datoru un telefonu vairs neaiztiku. Uzvārīju karstu tēju un to malkojot lasīju labu grāmatu. Gulēt iegāju 1:20. Aizmigu 10 minūšu laikā. Parasti es, ja pamožos tik vēlu aizmigt pat 3:00 nevaru. Nākamajā dienā pamodos 10:00 ar labu noskaņojumu un biju brīnišķīgi izgulējies.
Un ko darīt, ja ej vienalga cikos gulēt 21, 22, 23 pamosties 3 no rīta un nevari vairs aizmigt, bet jūties kā sprāgonis visas dienas garumā?
Miegs ir ciklisks process, kurš sastāv no divām fāzēm: ātrās un lēnās. Viens cikls ilgst apmēram 1,5 stundas.
Pag - pag, lēnām pār tiltu. Tās miega fāzes nebūt nav 1.5h kā fakts - tās mēdz būt baigi nobīdītas - vai nu uz rīta pusi tik dziļajā iekrīti, vai arī pievakarē jau dziļo patērē, un pa vidu tukšums. Paņem jebkuru miega novērotāju un paskaties - piemēram, šonakt gulēju tā: http://oi64.tinypic.com/mlo2ts.jpg , tumšās līnijas ir "dziļais".
Kā redzams, sākumā ir 15..30min maiņas, pēc tam ilgs "seklā" miega periods līdz pat rītam. Dzeltenā strīpiņa ir pamošanās. Nebūt nav ritmiskas, paredzamas tās miega fāzes pa 1.5h, bet drīzāk pa 15..30min posmiņiem starp garām-garām seklā miega fāzēm. Un nē - neesmu pārgulējis jēgu iepriekšējā dienā, kaut kā tā tas grafiks izskatās arī citās dienās.
Man parasti pietiek ar 7 stundu miegu. Ja ir mazak, tad protams gribesies gulet diendusu.