local-stats-pixel

Cik es uzņemšu no proteīna burkas? Manas domas par uztura bagātinatājiem.28

188 4

Izdomāju uzrakstīt par uztura bagatinatājiem, jo vasara "pludmales sezona" tuvojas un svaru zāle būs populāra gandrīz kā janvarī emotion mēģināšu rakstīt īsi un kodolīgi, lai viegli varētu saprast ko kādam nolūkam lieto.

1. Multivitamīni jeb vitamīnu komplekss, parasti ir kopā ar minerāliem

Parasti vitamīni ir nenovērtēti un zāles eksperti dod priekšroku iztērēt naudu uz proteīnu. Vitamīni ir ļoti svarigi mūsu uzturā. Kāda no vitamīnu deficīts var novests pie slimībam, kā arī var negatīvi ietekmēt tavu treniņu rezultātus - palēnināt progresu vai pat apturēt to. Tāpat kā nepietiekams vitamīnu daudzums ir slikti pārāk liels daudzums arī nav labi, tas arī radīs negatīvu efektu.

Viens vitamīnu veids ir ūdenī šķīstošie, kurus uzņemt par daudz ir grūti, bet ir otrs veids, kuri šķīst tikai taukos K,E,D,A vitamīni. Parsvarā taukos šķīstošos vitamīnus uzņem mazāk nekā nepieciešams, bet to pardozēšana noved pie nopietnāms sekām. Ūdenī šķīstošie pāris stundu laikā var tikt izvadīti no organisma ar urīnu, bet taukos šķīstošie uzturēsies organismā ilgāku laiku. Pēc nosaukuma taukos šķīstošie var saprast, ka tie sķīst tikai taukos un uzņemot tos vajag uzņemt arī taukus. Piemēram, vienmēr pie burkānu sulas, kurā ir daudz vitamīns A iesaka pieliet olīveļļu, kas ir tauki.

2. Kreatīns

Kreatīns ir pats izpētītākais uztura bagātinātājs un par tā effektivitāti nav šaubu!

Kreatīns palīdzēs uzlabot rezultātus īsās ekplozīvās slodzēs un spēku, piemēram, sprintā vai svaru zālē. Tā effektivitāte ir pierādīta lietiejot vismaz 3g dienā - iet runa par kreatīna monohidrātu. Parasti to lieto 5g pirms vai pēc treniņa. kreatīnu labak uzņemt ar ogļhidrātiem, jo tie uzlabos uzsūkšanos.

Kreatīns ir dažādos veidos. Monohidrāts, HCl (hidrohlorīds) , Krealklyne, un citi Monohidrāts ir pats izpētitākais un noteikti darbojas - mans favorīts emotion

Uzlādes fāze??? tā ir kad pirmās 5dienas lieto līdz 30g dienā, lai uzpildītu kreatīna rezerves un turpmāk pietiek ar 5g dienā, lai tās uzturētu. Manā uztverē, tas ir tikai marketinga triks, lai tavs kreatīns ātrāk beigtos un tu nopirktu jaunu.

Pauzes kreatīna lietošanā! Pēc katriem 2mēnešiem vajag 1mēnesi bez kreatīna. Turpretī jaunākie pētijumi liecina, ka šādas darbības nav nepieciešamas un var lietot bez pārtraukumiem. Bet kādu laiku tāpat vajadzētu atpūsties no uztura bagātinatajiem, kas būs veselīgi, gan organizmam, gan naudas makam.

3. Beta alanīns (beta alanine)

Šīs arī ir uztura bagātinātājs, kura efektivitāte ir pierādīta.

Tas palīdzēs ar anaerobās izturības rādītajiem. Palīdzēs tev zālē izspiest pāris atkārtojumus vairak nekā tu parasti vari. Kā tas darbojas ? Beta alanīns palīdz dzēst pienskābi tavā organismā. Pienskābe ir tavs ienaidnieks, kurš liek tev pārtraukt atkārtojumu. Tā dedzinošā sajūta atkārtojuma beigās, kuru vairs nevar izturēt. Beta alanīns par pāris atkārtojumiem nobīdīs šo sajūtu tālāk.

Kā to lietot? to lieto 3.2g līdz 6.4g dienā. Bet ar viņu nav tik vienkārši! no pirmās rezies efektivitāte nebūs laba, lai sasniegtu maksimālo efektu nepieciešams to lietot 4nedēļas pa 3,2g dienā un protams pēc tam turpināt.

Ar beta alanīnu ir interesanti tas, ka no viņa daudziem cilvēkiem ir tirpiņas aptuvei pēc 15-30min pēc uzņemšanas. Nebaidies ja tev viņas sākas tas ir normāli. Arī nebaidies, ja tev to nav, tavs beta alanīns nav feiks vienkārši dažiem ir dažiem nav.!

4. Arginīns

L-arginīns ir aminoskābe ko parasti lieto pirms treniņa, lai būtu labāks "pamps". Tas uzlabo asinsriti, atstās pozitivu iespaudu gan uz spēka, gan uz izturības rādītājiem. Zālē muskuļiem vairāk pieplūdīs asinis, barības vielas, skābeklis, izspiedīsies vēnas vairāk(nedaudz vairāk, nedoma ka paliksi viss vēnains emotion )

arginīnu var sastapt dažādās formās L-arginīns, AAKG, arginīna nitrāts u.c. bet šie trīs būs populārākie un pārbaudītākie ar laiku.

Cik to ēst ? 1-5g pirms treniņa ir labi! Ja tu esi meitene vai mazāks čalis, tad paņem mazāk, ja esi 100kg, tad 3g-5g būs ok. P.S man patīks arginīns emotion

5. Proteīns

Proteīni ir daudz un dažādi. Pats populārākais ir whey (sūkalu) kas uzsūksies ātri un 20-30g pēc treniņa būs tieši, tas kas vajadzīgs. Whey isolate (sūkalu izolāts) un hydroisolate (sūkalu hidroizolāts) atšķiras no parastā sūkalu proteīna ar to, ka tas ir vairāk attīrīts no ogļhidrātiem un taukiem, kā arī uzsūkšanās ātrums būs nedaudz ātrāks, bet izmaksas būs jūtami lielākas. arī perfekti derēs pēc treniņa. Kazeīns, ir pretējs sūkalām tas uzsūksies ļoti lēni, 6-8h un derēs uz nakti. Piena proteīns Sastāvs no sūkalām un kazeīna. Olu proteīns arī ar ātru uzsūkšanos ap 40min. derēs, ja nav proteīna pulveris, bet ir olas mājās.

Augu valsts proteīnus neizskatīšu, jo nav pilnvērtīgs aminoskābju profils. Veģitārieši sorry emotion

6. Geineris

Geineris ir olbaltumvielu un ogļhidrātu sajaukums vienā maisā. Pēc treniņa ir nepieciešamas abas šis uzturvielas. Biežak lieto tie kuriem ir vēlēšanās uzņemt svaru un nebaudās uzņemt nedaudz lieko.

Mīnuss geineriem ir tāds, ka 90% gadījumos tur ir ātrie ogļhidrāti. Itkā nekas traks pēc treniņa, bet ne ja porcijā ir 200-250g cukura. Parasti porciju izmēri ir pārspīlēti lieli, es ieteiktu dzert pa 1/2 porcijas, šādi pietiks arī ilgākam laikam.

Manuprāt, šie uztura bagātinātāji ir paši pārbaudītākie un labākie.

Šeit nāksies apstāties, jo solīju īsumā emotion

Ja, vajag turpinājumu vai kādu citu UB plašāk pastāstīt komentē. Turpmāk plānoju vairākus rakstus par Fitnesu, bodybuildingu un visu ap to.

Ja ir, kas ko vēlies privāti pajautāt, tad raksti vēstulē ;)

Atvainojos par gramatikas kļūdām, man ir trenera izglītība nevis latv.val skolotāja.

Uz drīzu tikšanos!

188 4 28 Ziņot!
Ieteikt: 000
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 28

0/2000

pierakstīji " Cik es uzņemšu no proteīna burkas?" bet pats raksti par kaut kādiem kreatīniem un geineriem. Proteīna burkā ir proteīni. Geineru burkā ir geineri. 

7 1 atbildēt

Tie kas domā : Ooo nopirkšu proteīnu un bicis pāaugsies uz 6cm mēneša laikā var tikai sapņot emotion reku jums tīri konkrēti viss aprakstīts ! Izglītojaties (pirmkārt) un tad sākat trenēties ! emotion 

Raksts labs ++ no manis ! 

3 0 atbildēt

Nožēlot var nākties smēķēšanu un alkohola lietošanu, bet ne jau uztura bagātinātāju lietošanu. Tracina šitie analfabēti, kas neko nejēdz, bet kladzina apkārt savu nezināšanu. Ja jau esi tik gudrs, tad pamato, kā tieši UB sačakarēs organismu? Jo būtībā tas ir koncentrēts ĒDIENS!

Mīti par UB kaitīgumu radušies, jo profesionālajā bodybuildingā UB tiek lietots vienlaicīgi ar dažādiem steroīdiem (jā, vismaz 90% pro bodybuilderu lieto steroīdus). Un par cik steroīdu lietošana tiek noklusēta, tad sekās tiek vainoti UB (no blakus cilvēku viedokļa: "re, viņš ēda proteīnu un sačakarēja vielmaiņu", kaut gan viņi nemaz nezin, ar ko sportists patiesībā ir sajājis vielmaiņu...).

Raksts labs, tikai autors aizmirsa pievienot, ka kreatīns ir viela, kuru mūsu organisms nedaudz ražo pats (nepietiekami, lai varētu pietiekami aktīvi sportot) kā arī mēs pietiekamā daudzumā varam uzņemt, ēdot liesu jēlu gaļu (respektīvi muskuļus), īpaši liellopa. Termiski apstrādājot lielākā daļa kreatīna gaļā pazūd, tādēļ vairs nesanāk to uzņemt pietiekami. Atcerieties, ka daba mūs neradīja, lai mēs ceptu vai vārītu gaļu. Tā ka mēs to tomēr daram, nekas cits neatliek, kā uzēst kreatīna pulveri, lai spētu strādāt zālē ar lielāku atdevi.

2 0 atbildēt

Varētu lūdzu sīkāk? 

1 0 atbildēt

Steroīdi ir inde, uztura bagātinātājs ir tā pati pārtika, tikai sadalīta vitamīnos un vajadzīgajās uztura vielās, tā teikt visas vajadzīgās vielas tīrā veidā, lai nebūtu jāēd pārtika lielā daudzumā, lai tikai uzņemtu vajadzīgo daudzumu vitamīnu un citu vielu!

0 0 atbildēt

Jā, protams, tā visa ir inde. Tad izskaidro, ar ko atšķiras, piemēram, A vitamīns, kura ķīmiskā uzbūve dabīgā pārtikā un uztura bagātinātājā ir identiska? Turklāt, proteīnā un geinerī ir vielas ko tu uzņem ar parastu pārtiku, problēmas ar aknām var rasties ja tu viņus pārdozē.

0 0 atbildēt

Arginīnu gribētu paprovēt, viņš kapsulās ir? Tas nerada blaknes, ja papildus tam tiek lietots kreatīns?

0 0 atbildēt

Šie uztura bagātinātāji iedalās A kategurijā, kas nozīmē, ka to efektivitāti ier pierādīta un nav kaitīgi organismam.

0 0 atbildēt

Piekrītu tev par bb zvaigzēm, bet rakstā minētie ub ir tie, kuru efektivitāte pierādīta un par tiem šaubu nav!

0 0 atbildēt

man liekas tu nesaproti, par ko vispār iet runa, nejaucies lielo puiku sarunās datortārp.

0 0 atbildēt

Bet tu parādi pētījumus, kur pierādīts, ka vitamīni, proteīns, kreatīns un citi UB čakarē veselību. Es jau tev tikko sīki un smalki izskaidroju visu par kreatīnu. Neiešu tevis dēļ te palagus rakstīt par visu pārējo, pilns internets ar infu, ej un meklē. Un neēd sieru, jo tajās pašās ražotnēs, kur ražo sierus, ražo arī proteīna pulverus (to ražo no sūkalām un pārdod tālāk UB ražotājiem apstrādei, kuri pievieno garšas, krāsas, cukuru...). Dies pasarg, apēdīsi kaut ko, kas ir bijis tuvumā UB...

Varu derēt, ka esi smēķētājs, patīk bieži iedzert, un dirst par to, ka sportisti čakarē veselību ar UB.

0 1 atbildēt
Ļaujiet minēt: autors nopirka proteīna burku, rija viņu, bet muskuļi neizauga, aknas sabeidza un nolēma uztaisīt rakstu. Tā bija? Tad skaidroju: Par proteīniem jeb olbaltumvielām. ( citādi daudzi apliek proteīnus, nezinot, ka tas ir tas pats kas olbaltumvielas ( aminoskābes). Dienā cilvēks uzņem 30 gramus olbaltumv... t.i. proteīnus. Vari dzert kokteiļus spaiņiem, vari olas rīt, sieru, bet proteīnus organisms uzņems savus 30 gramus un viss. Pārējais daudzums iznāks ārā pa otru galu, pirms tam palielinot organismā slāpekļa daudzumu, kas radīs slodzi uz aknām. SPORTISTIEM ( tiem tie kokteiļi ir domāti) olbaltilumvielas ir nepieciešamas vairāk - 1-2 grami uz ķermeņa masas kg. T.i.- 80 kg smagam sportistam vajag 80 - 160 gramus olbaltumvielu. Ja mēs neizmantotu kokteiļus: 100 gramos liellopu gaļā ir aptuveni 14 grami proteīnu. Vajag dienā 160.... Dienā ir jāapēd kilograms gaļas!!!!! Olās ir 10 grami. Jāapēd 8- 16 olas dienā. Bet kā mēs zinām olu dzeltenumos ir holestarīns, kas ir kaitīgs. Tad jāēd tikai baltums. Plus vēl - kg liellopu gaļas ir 80 gramu tauku un nez cik holestarīna. Tagad parēķiniet - kas ir izdevīgāk - stiept kuņģi, ēst holestarīnus, taukus un tērēt lielu naudu, vai ēst bedaudz vairāk un plus lietot proteīnus no burkas?
0 1 atbildēt

Nepieminēji, ka Kretīnu labāk nelietot jauiešiem, kam ir >21. Kā arī tas, ka visi šitie kreatīni, geineri, beineri, šeineri un citas lietas vnk sapiš tavu organismu.

5 8 atbildēt