tā kā pats ar tādu slimoju kopš 2 gadu vecuma, padalīšos ar jums kas tas vispār ir!
Bronhiālā astma ir elpošanas sistēmas slimība ar hronisku, iekaisīgu raksturu . Astma tiek uzskatīta par alerģiska rakstura slimību. Hroniskā bronhu iekaisuma dēļ rodas bronhu gļotādas tūska un spazmas; bronhi pastiprināti reaģē uz dažādiem kairinājumiem, kas izpaužas kā pārejošs lēkmjveida elpas trūkums jeb aizdusaplaušās. Var būt klepus lēkmes, īpaši naktī un rīta agrumā. Bronhu spazmas pēc lēkmes pāriet kā ārstējot, tā arī pašas no sevis, taču ar laiku elpceļos rodas neatgriezeniskas pārmaiņas, jo slimība ir progresējoša.
Astmas formas:
Eksogēnā jeb atopiskā astma
Endogēnā jeb nealerģiskā astma
Jauktā astma.
Ja kāds vēl slimo tad pastāstīšu par riska faktoriem!
Mājas putekļu ērces un noliktavu ērces, kas izdala spēcīgus astmas alergēnus. Jānovērš putekļu klātbūtne telpās, kur uzturas slimnieks, jālieto speciāli akaricīdi.
Tabakas dūmi. Slimnieks nedrīkst smēķēt (kaitē arī pasīvā smēķēšana, tādēļ nevar smēķēt viņa ģimenes locekļi, kā arī slimniekam jāizvairās no publiskām vietām, kurās smēķē).
Mājdzīvnieku apspalvojuma alergēni. Nav ieteicams istabā turēt mājdzīvniekus, it īpaši guļamtelpās. Dzīvnieki bieži jāmazgā, jālieto gaisa filtri.
Un beidzot kā ārstē astmu?
Alerģiskām astmas formām var pielietot imūnterapiju, ja no alergēniem nav iespējams izvairīties vai arī medikamenti nepalīdz. Pēc iespējas jānovērš astmas izraisītāju iedarbība. Lai arī astmas cēloņi nav psihiska rakstura, daudzos gadījumos palīdz psihoterapija. Papildus var pielietot fizioterapeitiskas procedūras un elpošanas vingrinājumus. Smagas astmas lēkmes gadījumā steidzīgi jāpielieto bronhus paplašinoši medikamenti, parasti inhalējamā formā (tie astmu neārstē, bet atvieglo slimnieka stāvokli).
Arī es lietoju tādu aparātiņu, kāds redzams bildē! :)
Bronhiālā astma9
32
1