Labrīt...Veiksmīgu dieniņu..!!!
Vai kādreiz esat aizdomājušies, kas dzīvo jūsu ķermenī, jūsu pašu organismā ? Tagad jums būs iespēja to beidzot uzzināt.
Labrīt...Veiksmīgu dieniņu..!!!
Vai kādreiz esat aizdomājušies, kas dzīvo jūsu ķermenī, jūsu pašu organismā ? Tagad jums būs iespēja to beidzot uzzināt.
Sarcoptes scabiei jeb kašķa ērcīte ir kaitēklis, kurš izraisa kašķi. Tos pievilina siltas un mitras vietas, piemēram, pirkststarpas, paduses un pat kājstarpe. Kad tās ir atradušas labu vietiņu, tās izdēj oliņas, kas pēc tam izšķiļas un turpina vairoties, graužot cilvēka ādā ejas. Parasti kašķis tiek pārnests tiešā kontaktā un izraisa neciešamu niezi.
Epidermofitoni ir sēnītes, kas izraisa daudz un un dažādas riebīgas slimības, piemēram ‘’atlēta pēdu’’, niezi. Šī nejaukā sēnīte gandrīz vienmēr rada niezi un dedzināšanas sajūtu kopā ar ādas zvīņošanos un lobīšanos. Katra sēnītes suga ietekmē dažādas ķermeņa daļas, bet visām patīk siltas un mitras vietas.
Lenteņi ir lielākie parazīti, kas barojas no cilvēkiem. Šie garie tārpi dzīvo zīdītāju zarnu traktā un cilvēka organismā var izaugt pat 12m gari un vairāk, vaļa ķermenī tie var pārsniegt pat 30 metrus. Cilvēki inficējas ar šiem parazītiem, ēdot nepietiekami izceptu gaļu, piemēram cūkgaļu, liellopu gaļu un zivis. Retos gadījumos, cilvēki speciāli norij lenteņa oliņas, lai zaudētu svaru.
Vai jebkad esi domājis, kāpēc tev izkrīt skropstas? Tas var būt skropstu parazītu dēļ. Šie kaitēkļi atrodami gandrīz jebkura pieauguša cilvēka skropstās un uzacīs, un tomēr pretīgi, tie ir nekaitīgi. Pats ķermenis parasti normāli kontrolē šo parazītu populāciju, bet cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu, tie var izraisīt pat matu zudumu.
Āķutārps ir parazīts, kas dzīvo tievajās zarnās zīdītājiem un dzer to asinis. Ir divas āķtārpu sugas, kuras var parazitēt cilvēkā, un abas var izraisīt dzelzs deficīta anēmiju un zarnu trakta iekaisumu. Dažādas infekcijas var novest pie sāpēm krūtīs, vemšanas, caurejas un pat sirds apstāšanās. Parazīts tiek izplatīts ar fēču palīdzību un visbiežāk sastopams vietās, kur nav pienācīgas kanalizācijas sistēmas.
Lielāka daļa mušu ir vienkārši kaitinoši kaitēkļi, bet cilvēka botfly (nezināju kā iztulkoy latviski) ir absolūti biedējoša. Šis parazīts sagūsta citus insektus, piemēram moskītus un pievieno savas oliņas tā ķermenim, kad moskīts nolaižas uz nēsātāja jeb cilvēka ar šīs mušiņas olām. Pēc dažām nedēlām oliņas būs izaugušas līdz pretīgiem kāpuriem, kuri dzīvo zem ādas. Pieaugusi muša līdzinās bitei un ir sastopama tropiskajā Dienvidamerikas daļā.
Dēles ir pretīgas asinsūcoši radījumi, bet vismaz tās ir normāli ieraugāmas un noņemamas no ādas. Tomēr tirantdēle jeb tyrannobdella rex ir liela dēle, kam patīk dzīvot cilvēka ķermeņa atverēs, tas nozīmē tavu degumu, acis, ausis un par tavs dibena caurums ir briesmās. Tā tomēr nav nāvējoša un var dzīvot nēsātāja ķermenī nedēļām ilgi.
Toxoplasma gondii ir pārsteidzoši bieži sastopams parazīts cilvēkiem un citiem dzīvniekiem. Parazītu izplata pamatā kaķi un grauzēji ar saviem ekskrementiem. Tie, kuri darbojas ar jēlu gaļu, ēd nemazgātu pārtiku vai arī tīra kaķu kastītes bez cimdiem rokās ir pakļauti riskam dabūt šo toksoplazmozi. Tā ir sevišķi bīstama nedzimušiem mazuļiem, tāpēc sievietēm gaidībās jābūt sevišķi uzmanīgām.
Ascaris lumbricoides jeb parastās cērmes ir parazītisks velteņtārps, kas dzīvo cilvēka zarnu traktā. Šis parazīti var izaugt līdz pat 16 cm garumam, un izraisa slimību, kuru sauc par askariozi. Aptuveni divi miljardi cilvēku pasaulē ir ar tām inficēti un tās izplatās reģionos ar sliktu sanitāro sistēmu un tai ir maz simptomu. Kaut gan, ja cērmes savairojas par daudz, var rasties drudzis, nogurums un pat parādīties paši tārpi izdalītajās fekālijās.
Kad sajūti tauriņu vēderā, tad padoma kārtīgi vai esi iemīlējies, varbūt Tev ir vēderā cērmes