Domāju, ka vairāk jācenšās dabiski ļaut ķermenim tikt galā ar dažādām kaitēm, ja vien nav kautkāda radikāla, dzīvību apdraudoša saslimšana, jo iespējams, ka tava imūnsistēma būs spēcīgāka, kad nākošreiz saskarsies ar to pašu kaitnieku.
Manuprāt pārspīlētā zāļu, antibiotiku un brīnumlīdzekļu grūšana pie katras nelielās apaukstēšanās vai pus-gripas nav vajadzīga.
Vēl nesen lasīju par šo tēmu - piemēram bērni, kas bērnībā ir vairāk 'izdauzījušies' un daudz laika pavadījuši dažnedažādos apstākļos, gan smilšukastēs, gan zālē un citur, proti saskārušies ar dažāda tipa baktērijām un mikrobu vidēm, ir veselīgāki, jo organisma imūnsistēma ir jau bijusi patrenēta un tādēļ, ķermenis zina, ko darīt nākošreiz, kad šāds 'kaimiņs' ienāk asinsritē..
Un par anti-bakteriālajām un visādām tur 'superziepēm' , kurām ir 20 nezinkādas dažādās papildus spējas - es vispār nesaprotu, kas tur par ņemšanos ar tām ir, jo vienkārši ziepes ir ziepes, lielu atsķirību tur neredzu, vispār higiēnas līdzekļus ja ir iespējams, jāizmanto tikai organiskākos kādi ir pieejami.
Cilvēkiem arī vajag reizi dienā vismaz kaut kādā veidā sevi fiziski nodarbināt, kaut vai tā ir spēka vingrojumu veikšana iekštelpās, vai arī velosipēda 'mīšana' vai skriešana, jo fiziskās aktivitātes savā ziņā liek asinīm plūst aktīvāk un kā zināms tieši caur asinīm iet visa veida šūnas, gan imūnšūnas, gan arī proteīni un citas vielas.. Ja izdodas izsportoties tā ka pēctam ir spirgtāka sajūta (apmēram tā kā cauri ķermenim būtu izskrējis gaiss un iztīrījis 'iestāvējušas' daļiņas) tad jau ir vien labi, jo nav jau arī uzreiz jātaisa pasaules klases sportošana, jādara pakāpeniski un sabalansēti, nevajag protams arī tikai pavicināt rokas dažas reizes un pateikt, ka esi sportojis, lai gan pat viena sviedra lāse nav nolijusi. Vajag ik pa laikam mēģināt 'pāri līnijai' , bet tas arī nenozīmē pārslogot sevi, ilgāku laiku savā ikdienas rutīnā ieliekot kādas fiziskas aktivitātes, pamanīsi, ka ik pa laikam spēsi uzskriet vai pacelt kaut ko, ko iepriekš nevarēji