local-stats-pixel

Alkohols un sports1

16 1

Pēc kārtējās jautri pavadītās nedēļas nogales un smagām rīta sekām, radās pārdomas par alkohola ietekmi uz manu svaru treniņu rezultātiem. Sāku meklēt informāciju un arī pats sekot savu spēka rādītāju izmaiņām pēc kārtīga baļļuka, lai saprastu, vai tiešām tam ir kādas sekas.

Alkohola ietekme uz testosteronu

Kā zināms, testosterons ir vīrišķais hormons, kurš atbild par muskuļu masas augšanu. Vīriešu organismā ir vairāk
testosterona, nekā sieviešu, tāpēc večiem muskuļu masu uzaudzēt ir daudz vienkāršāk. Kārtīgs svētku dzertiņš izraisa testosterona koncentrācijas samazināšanos organismā, kā rezultātā notiek muskuļu audu degradācija, kas nozīmē, ka par muskuļu augšanu varat tikai sapņot. Pēc ASV seksopatologu pierādītiem datiem, izdzerot 200-250ml alkohola, vīrišķā dzimumhormona testosterona līmenis organismā samazinās uz 5 dienām, un ja sestdien atsāk lietot alkoholu, testosterons nav paspējis atjaunoties un tā līmenis vēl vairāk krītas.

Alkohola ietekme uz augšanas hormonu
Augšanas hormons ir atbildīgs par kaulu un muskuļu šūnu attīstību. Alkohols izraisa augšanas hormona izstrādes pazemināšanos. Turklāt augšanas hormons galvenokārt izstrādājas miegā, bet tā kā alkohols negatīvi ietekmē miegu, tad augšanas hormona izstrāde var samazināties pat līdz 70%.

Alkohola ietekme uz glikogēnu
Muskuļos esošais glikogēns ir mūsu muskuļu enerģijas avots. Kad viss glikogēns sportošanas laikā tiek izmantots, sportists burtiski nespēkā sabrūk. Alkohols rada organisma atūdeņošanos. Tā kā ūdens piedalās glikogēna uzkrāšanās procesā muskuļos, tad atūdeņošanās pasliktina muskuļu šūnu darbību, izraisa paaugstinātu bada sajūtu un vājumu. Alkohols ir toksīns, kas nonākot organismā, neļauj notikt glikogēna sintēzei, tāpēc organisms patērē ļoti daudz enerģijas šo toksīnu izvadīšanai no organisma un tam vairs neatliek jaudas spēku atjaunošanai pēc fiziskiem treniņiem. Rezultātā tiek iespaidota ne vien muskuļu masas augšana, bet arī mūsu spēka potenciāls. Dzerot polšu pēc treniņa, treniņš būs bijis veltīgs, jo muskuļu apjoms nepalielināsies, bet dzerot dienu pirms treniņa, svaru zālē jutīsies vājš.

Alkohola ietekme uz kardio slodzi
Uz spēka vingrojumiem alkohola ietekmi uz organismu var tik spēcīgi neizjust, kā to izjūt nodarbojoties ar kardiotreniņu (riteņbraukšana, skriešana, aerobika). Tā kā kardiotreniņi rada slodzi sirds un asinsvadu sistēmai, tad alkohols rada vēl papildus slodzi sirdij un asinsvadiem, kā rezultātā var rasties nopietni sirdsdarbības traucējumi. Īpaši riskants pasākums ir sports visas dienas garumā apvienojumā ar alkoholu un pirti, kas var radīt letālas sekas vīriešiem gados ar lieko svaru, kuri ikdienā nenodarbojas ar sportu.

Alkohols un aptaukošanās
Dzerot daudz alkohola, mēs parasti arī uzkožam daudz neveselīgas, kalorijām bagātas pārtikas. Arī paši alkoholiskie dzērieni ir pārbāzti ar kalorijām (parēķiniet paši, cik daudz cukura patērējam raudzējot mājas vīnu, alu, sidru utt.) un, ja vēl uzdzeram kolu, piekožam čipsus, tad skaista trīsrievu riepa garantēta un varam gatavoties sumo sacensībām. Aptaukojoties notiek testosterona līmeņa samazināšanās, bet sieviešu dzimumhormona estradiola līmenis paaugstinās, tiek veicināts holesterīna līmeņa pieaugums, kas savukārt izraisa asinsrites traucējumus. Cilvēks sāk sūdzēties par vāju dzimumspēju, samazinātu dzimumorgāna lielumu, bārdas augšanas pasliktināšanos vai pilnīgu izzušanu, sievišķīgu balsi un pat krūšu dziedzeru piebriedumu.

Alkohola ietekme uz potenci
Ja regulāri tiek lietots alkohols, piemēram, vienu reizi nedēļā (tā saucamais svētku dzērājs), var rasties problēmas ar potenci un tad bez Viagras neiztikt. Alkohols izraisa testosteronu producējošo šūnu, kas atrodas sēkliniekos, atrofiju.

Alkohola ietekme uz prātu
Kā zināms, galīgākā „pālī” reizēm ar galvu nedomājam un varam sastrādāt pilnīgākās stulbības, kas var vainagoties ar kāju, roku un citām traumām. Pat nevajag apdauzīties, var kaut vai angļu stilā ziemas salā ar pliku pakaļu apsēsties uz reģionālās nozīmes akmens pieminekļa un pēc tam nedēļu mocīties ar apaukstēšanos, kā dēļ imunitāte būs novājināta un cietīs treniņi svaru zālē.

Uz katru no mums alkohols iedarbojas atšķirīgi. Jauniešiem šīs alkohola radītās sekas nav tik izteiktas, jo jaunākiem cilvēkiem ir labāka vielmaiņa, līdz ar to organisms ātrāk no šī toksīna atbrīvojas.

Mans piemērs
Pēc kārtīga piektdienas baļļuka, sestdien bija smaga pašsajūta, tāpēc tajā neko nedarīju. Svētdien apmeklēju trenažieru zāli, izmaiņas nejutu, spēka rādītāji tādi paši un pat likās, ka varu celt vēl vairāk. Īsti nemāku izskaidrot, kāpēc tas tā. Iespējams pie lielas koncentrācijas asinīs, alkoholam ir arī kāds dopinga efekts. Taču turpmākās divas nedēļas bija pilnīga izgāšanās svaru zālē. Nevienā no savām treniņu dienām nespēju izpildīt pagājušajā nedēļā sasniegtos rezultātus. Būtībā savā treniņu programmā biju atkritis par divām nedēļām. Jutos saguris un bija psiholoģiski grūti samierināties ar šo kritumu. Tā nebija sakritība. Jo šādas pasvinēšanas dēļ esmu zaudējis progresu ne vienu reizi vien- to ļoti labi var novērtēt, sekojot savai treniņu programmai un sasniegtajiem rezultātiem. Reizēm ir grūti atteikties, ja visi apkārt „kož”, taču paturot prātā savus izvirzītos mērķus svaru zālē, ne vienu reizi vien esmu ļoti labi svinējies arī bez alkohola.

Ar šo rakstu nevēlamies Jūs pāraudzināt un teikt, ka, ja regulāri lietosiet alkoholu, Jums būs muskulīši kā cālim un, runājot sievišķīgā balsī, Jums no krūtīm tecēs piens. Nevajag atteikties no dzīves priekiem, jo dzīvojam tikai vienreiz, taču varam par dzīvi priecāties kaut reizēm ievērojot mērenību. Priekā!!!

16 1 1 Ziņot!
Ieteikt: 000
Izmantotie avoti:
http://www.optimisti.lv
Spoki.lv logo
Spoki.lv
Reklāma

Komentāri 1

0/2000

''lai saprastu, vai tiešām tam ir kādas sekas''

 

You made my day! :D

2 0 atbildēt