12

 124  0

Bieži var lasīt par to, ko nedrīkst darīt paēdis - nodot analīzes, stundu pēc ēšanas peldēties utt. Retak tiek runāts par to, ko nevar darīt ar tukšu vēderu (laika izteiksmē tās būtu vismaz 2 stundas pēc pēdejās ēdienreizes) Atver rakstu un uzzināsi 9 lietas, kuras nevajadzētu darīt ar tukšu vēderu.

1. Nelieto medikamentus

Aspirīns, paracetamols un vairāki citi medikamenti nedrīkst tikt lietoti tukšā dūšā. Tas ne tikai mazina to efektivitāti, bet var arī izraisīt nopietnas veselības problemas (piemēram, kuņģa asiņošanu). Ja galīgi nav iespēju paēst un jādzer zāles, ūdens vietā izmanto pienu, kas mazina negatīvos efektus.

2. Dzert kafiju

Pat bezkofeīna kafija to dzerot tukšā dūša, var izraisīt kuņģa apdegumus un citus zarnu trakta bojājumus. Un ja no rīta neiekodīsi pat pēc kafijas tas var izraisīt serotonīna trūkumu un nelāgu omu visas dienas garumā. Ja nu nekā nevari iztikt bez paraduma dzert kafiju pirms ēšanas dzer to ar pienu vai kafijas krējumu - tajā esošie tauki mazinās slikto efektu.

3. Alkohols

Dzerot alkohlu neiēdis tu radi sev daudz problēmu. Alkohols tavā ķermenī absorbējās divas reizes ātrāk, kas rezultējās ātrākā reibumā un smagākās paģirās nākamajā rītā. Tāpat tas noteikti nepatiks tavai sirdij, aknām un nierēm. Ja nekā nevari atteikties no alkohola tukšā dūšā (piemēram, darbā svin kolēģa dzimšanas dienu un tev ir jāiedzer to vienu glāzi, savādak kolēģis tevi heitos visu gadu) izvēlies negāzētus, atdzesētus dzērienus, jo tie tavās asinīs un organismā lēnāk pārstrādāsies. Ideāli būs, ja tev, tomēr, būs iespēja apēst kaut 1 sviestmaizi, kas apsmērēta ar sviestu nevis margarīnu.

4. Košļāt košļājamo gumiju

Ilgāk košļāt košļājamao gumiju ilgak par 10 minūtēm nav labi pat ar pilnu kuņģi, bet to darot ar tukšu kuņgi kaut minūti, tu izraisi kuņģa skābes ražošanu, kas bojās tava tukšā kuņģa sienas un var beigties ar gastrītu.

5. Iet gulēt

Šis iet pretrunā ar klasisko "neēd pēc 18.00". Izsalkums un zems glikozes līmenis traucē iemigšanu un izraisa "cauru miegu". Miega trūkums arī izraisa izsalkuma hormonu līmeni. Vienkārši sakot - ja aiziesi gulēt izsalcis, tu nevarēsi izgulēties un nākamajā rītā būsi miegains un vēl izsalkušāks.

6. Intensīvi sportot

Saka, ka treniņs ar tukšu vēderu palīdz dzēst vairāk kaloriju. Tas neietekmēs tauku zudumu, toties zaudēsi muskuļus. Tāpat arī cietīs tava treniņa intensitāte, jo tev gluži vienkārši trūks enerģijas. Ja neesi paēdis, bet ļoti gribi treniņu, aizvieto to ar vingoršanu un aerobiku.

7. Iepirkties

Ja tu esi izsalcis tu sāc domāt ar vēderu. Turklāt, kā pierāda pētījumi, ja tu iepērcies izsalcis, tu ne tikai vēlēsies vairak ēdiena, bet vairāk lietu kā tādu, jo tava iekšējā "es gribu ēst" ziņa pārvērtīsies par "es gribu"

8. Dzert citrusaugļu sulu

Skābe, kas atrodās citrusaugļu sulā kairina tuksu kuņģi, kas ir īpaši bīstami tiem, kas ir slimi ar gastrītu vai atrodās šīs slimības riska grupā.

9. Strīdēties

"Ja tu esi izsalcis tu neesi tu pats" - to māca Snickers reklāmas. Retais gadījums, kad reklāmām ir taisnība. Izsalkums padara tevi īgnāku un tu mazāk domā par to, kā visu mierīgi atrisināt. Ja tev draud kašķis vai diskusija tukšā dūšā, iedzer vismaz glāzi silta dzēriena.

Komentāri 12

0/2000
Ar tukšu dūšu taisnā ceļā pie vecmāmiņas.
 11  0 atbildēt

Smēķēt!!! Kategoriski aizliegts tukšā dūšā! 

 4  0 atbildēt
"Tu neesi tu pats kad esi izsalcis" - tā ir pareizi, nevis tā kā tu tur uzrakstiji
 2  0 atbildēt
Par iešasnu uz veikalu paēdis var sanākt arī tā ka neko nepērc. Esi paēdis un prāts nenesas uz partiku.Par kafiju arī neesmu droša.
 2  0 atbildēt
Interesanti 🤔
 1  0 atbildēt
6. jau nu gan nav taisnība. Kārtīgs treniņš ir lielisks veids kā pamosties, turklāt pēc treniņa vajag kārtīgi paēst, lai audzētu muskuļus.
 1  0 atbildēt

Tas pilnīgi par mani! tu neesi tu pats kad esi izsalcis!  

 1  0 atbildēt
Uz pārtikas veikalu toč nevajag iet tukšā dūšā!!!
 0  0 atbildēt
Pagaidām interesantākais raksts ko esmu lasijis pēdējā laikā
 0  0 atbildēt