Ķīniešu medicīna ir populāra jau ļoti ilgu laiku.
TCM (Tradicionālā ķīniešu medicīna) ir labi zināma dēļ tās dīvainās un netradicionālās pieejas medicīnā. Kaut arī eksistē dažādas mācības, lai izprastu šo medicīnu, tomēr nav tik daudz informācijas, kura spētu atbildēt uz visiem jautājumiem, kuri rodas, saskaroties ar TCM.
8 dīvaini ārstniecības veidi, kas nāk no Ķīnas11
194
0
Kausu terapija. Terapija, kuras laikā tiek izmantoti uzkarsēti stikla kausi, kuri tiek likti uz ķermeņa, tādējādi radot ādas "sūkšanas" efektu, kas stimulē enerģiju. Šī terapija tiek pielietota arī, lai novērstu hroniskas sāpes, palīdz pret augstu asinsspiedienu. Pamatojoties uz jaunākajiem pētījumiem, kausu terapija palielina vazodilatāciju (asinsvadu paplašināšanās, kas samazina asinsspiedienu) un asins cirkulāciju. Kaut arī nav pietiekami daudz pierādījumu tam, ka šī terapija izārstēs jūs no sirds slimībām ātrā laika posmā, tas var būt efektīvs ārstniecības veids, lai atvieglotu sāpes.
Akupunktūra ir atzīta visā pasaulē. Vēsturiski tā tika izmantota, lai stimulētu dzīvības spēku un dziedētu neskaitāmas slimības. Mūsdienās tas ir ārstniecības veids, kas palīdz novērst hroniskas sāpes kā arī ir efektīva metode cīņā ar aptaukošanos. Ķīnā to pat izmanto kā anestēziju operāciju laikā. Pētījumi rāda, ka pacienti labi reaģē uz šīm terapijām un sāpes tiešām mazinās. Ja esi gatavs paciest nelielas, durstīgas sāpes veselības vārdā - tad viss ir kārtībā.
Reklāma
Žeņšeņš. Viena no ikoniskākajām sastāvdaļām jebkurā TCM brūvējumā, žeņšeņš ir saukts arī par "cilvēka augu sakni", jo tā ir ļoti līdzīga cilvēka ekstremitātēm. Acīmredzamā līdzība ar cilvēka ķermeni ir padarījusi žeņšeņu par simbolu ārstniecībā pret visām cilvēku kaitēm ķīniešu medicīnā. Pateicoties tā spēcīgajiem antioksidantiem, tiek uzskatīts, ka žeņšeņš mazina iekaisumu. Pētījumi ir pierādījuši, ka tas palīdz mazināt stresu cilvēka organismā. No žeņšeņa tiek gatavoti dažādi ekstrakti un tabletes, uzlējumi ar kuru palīdzību var uzlaboties smadzeņu veselība, tiek novērsti erekcijas traucējumi un pat var tikt ārstēts vēzis.
Vieni no mūsu mīļākajiem jūras iemītniekiem, jūraszirdziņi, tiek definēti to unikālajā spējā - šo sugas pārstāvju tēviņi ir spējīgi palikt stāvoklī! Pasaulē tos izmanto kā mājdzīvniekus akvārijos un pat kā ēdienu. Jūraszirdziņu ēšana nāk par labu nieru veselībai, seksuālajai veselībai un libido. Cilvēki apgalvo, ka to ēšana stimulē nervu darbību.
Mīkstbruņu bruņurupuči ir dārga sastāvdaļa Ķīnas medicīnā. Tiek uzskatīts, ka šo bruņurupuču maigās bruņas mitrina ādu, baro asinis, ārstē caureju un stiprina imūnsistēmu. Vadoties pēc pētījumiem, šo bruņurupuču bruņas veicina imūnglobulīna veidošanos, kas var pagarināt noteiktu antivielu pastāvēšanu. Tas stiprina mūsu imūnsistēmu un pasargā no dažādām saslimšanām.
Reklāma
Prusaki bieži tiek izmantoti Ķīnas medicīnā un ir ļoti populāri Ķīnā. Tos pat audzēja fermās. Prusaki tiek izmantoti cīņā pret matu izkrišanu, tie dziedē apdegumus, kā arī tiek lietoti kā papildus sastāvdaļa daudzos kosmētikas produktos Ķīnā un Dienvidkorejā.
Tie palīdz arī pret tādām kaitēm kā gastrīts, zarnu čūlas un pat tuberkloze. Jāpiebilst, ka Sičuānas farmaceiti ir radījuši sīrupu, kas palīdz cīņā tieši pret šīm slimībām.
Brieža cīpslām piemīt spēja palīdzēt stiprināt kaulus, dzīslas, samazināt muskuļu spazmas un pat atvieglot artrīta radītos simptomus. Tiek uzskatīts, ka šie efekti ir saistīti ar augsto kolagēna peptīda līmeni un olbaltumvielām, kas atrodas iekšā cīpslā. Pētījumi, kas veikti, izmantojot žurkas, pierāda, ka cīpsla palīdz stiprināt kaulus un to veselību.
Jūras zvaigznes ir zināmas dēļ to spēcīgajām pretiekaisuma īpašībām. Tās ārstē iekaisumus, kas saistīti ar daudzām slimībām, piemēram, artrītu, cukura diabētu, sirds slimībām, Alcheimera slimību, Parkinsona slimību, alerģijām, astmu un pat vēzi. Var secināt, ka tādēļ jūras zvaigznes ir ļoti vērtīgas.