ASV uztura speciālists Maiks Rouzels (Dr. Mike Roussell) pazīstams ar savu spēju sarežģītus uztura koncepcijas postulātus padarīt par praktiskiem, viegli saprotamiem un ikdienā izmantojamiem padomiem. Viņa klientu lokā ir profesionāli sportisti, kinozvaigznes un ikviens, kuram nepieciešama palīdzība, izvēloties veselīgu dzīvesveidu.
7 produkti kurus neēstu diatologs. un arī jums nevajadzētu.6
Rīsu galetes
Tās varbūt ir ļoti izslavētas kā perfekts diētiskais gardums, jo tajās ir zems tauku saturs, taču neļaujiet sevi piemuļķot. Rīsu galetēs glikēmiskā indeksa līmenis, iespējams, ir pat līdz 91 (dabīgās glukozes - 100), padarot šo gardumu par ogļhidrāta veidu, kas liks cukuram jūsu asinīs justies kā karuselī. Tas nav vēlams ne jūsu svara samazināšanai, ne veselībai.
Beztauku salātu mērce Beztauku salātu mērce ir lielisks piemērs tam, kā labs ēdiens kļuvis par sliktu. Salātu mērce ir laba etiķa (kas jums palīdz kontrolēt cukuru asinīs) un augu eļļas (bagātas ar antioksidantiem un nepieciešamām taukskābēm) kombinācija. Un tomēr, neprātīgas bailes no taukiem ir ļāvušas ēdiena kompānijām ‘’spēlēties’’ ar pilnībā apmierinošu maisījumu. Rezultātā izveidotās beztauku salātu mērces likušas uztvert cukura un fruktozes, kukurūzas sīrupa, neizrunājumu emulsifējošu piedevu un citu slepenu sastāvdaļu nedabīgu klātbūtni mērcītēs par dabīgu. Pagatavot šo mērci pašam ir pārāk vienkārši, lai ļautu kādam no šiem mākslīgajiem salātu piedevu eksperimentiem nokļūt uz jūsu lūpām.
Seitan jeb "kviešu gaļa"
Seitan izcelsme meklējama Āzijā, kur tas ir izplatīts gaļas aizvietotājs veģetāriešiem. Pretēji daudziem gaļas aizvietotājiem, seitan nav balstīts uz sojas izstrādājumiem, bet gan kviešu glutēna. Kviešu glutēns ir augsta alerģiskā līmeņa proteīns, kas mazos daudzumos atrodams kviešu produktos. Nav pētījumu, kas pierādītu saikni starp seitan lietošanu un glutēna alerģijām vai nepanesamību, taču var apgalvot, ka pastiprināta tā lietošana varētu novest līdz nopietnai glutēna nepanesamībai un alerģijai.
Haizivs Riska/ieguvuma proporcija ēdot zivis (omega3 taukvielas un dzīvsudrabs) parasti nosveras par labu omega3 taukvielām un to lielo ieguldījumu veselībā. Haizivs ir viens no izņēmumiem. Neraugoties uz omega3 līmeni, kas ir līdzīgs kā tuncim, haizivs gaļa satur trīs reizes lielāku dzīvsudraba līmeni. Labāk izvēlēties lasi ar lielu omega3 taukvielu un niecīgu dzīvsudraba līmeni.
Rafinēti un pārstrādāti graudaugi Diemžēl tā ir lielākā daļa lielveikala piedāvāto ogļhidrātu. Rafinēti graudaugi ir ēdiens, piemēram, dažas no brokastu pārslām, makaroni, rīsu produkti, kuru pamatā ir graudaugi, kas pārstrādāti tik ļoti, ka to dabīgums ir zudis, par vitamīniem un minerāliem nemaz nerunājot. Pārtikas ražotāji aizvieto dabīgos vitamīnus ar sintētisku vitamīnu versijām. Dažreiz (un, jāatzīst, tas ir diezgan viltīgi) sintētiskie vitamīni un minerāli tiek pievienoti dabā sastopamos daudzumos, lai produkts sastāvētu no ‘’veseliem graudiem’’.
Ar cukuru saldināti dzērieni Ja pārtrauksiet lietot tikai vienu no šeit minētajiem produktiem, tiem noteikti ir jābūt ar cukuru saldinātiem dzērieniem. Tukšās kalorijas peld pa jūsu organismu, neradot nekādu sāta sajūtu. Kā arī – cukurs veic “lielisku” darbiņu, samazinot jūsu labo holesterīnu un paaugstinot triglicerīdu līmeni (divi no sirds slimību galvenajiem iemesliem). Lietojot cukurotus dzērienus, palielinās arī iekasumu risks, padarot grūtāku spēku atgūšanu pēc fiziskām aktivitātēm un palielinot risku saslimt ar hroniskām slimībām. Tā vietā, lai sniegtos pēc limonādes vai saldinātas tējas, jautājiet pēc ūdens vai bezkaloriju dzērieniem, piemēram, meloņu sulas.
Kukurūzas putraimi Vēl viens pārstrādāts ogļhidrāts, kukurūzas putraimi ir niecīgs kukurūzas pārstrādes pārpalikums. No uzturvielu viedokļa, kukurūzas putraimi satur niecīgu vitamīnu un minerālu daudzumu. Tie ir diezgan bezgaršīgi, tāpēc tiem parasti pievieno sviestu vai kādu mērci, radot asinsķermenīšus iznīcinošu, baisu vienkāršo ogļhidrātu un piesātināto tauku savienību.