.Tēja ne tikai sasilda un palīdz saaukstēšanās gadījumā, tai piemīt daudzas citas pozitīvās īpašības. Kāpēc jādzer šo aromātisko dzērienu, kad to vislabāk dzert, un kādos gadījumos vajadzētu atturēties no tējas dzeršanas? Mēģināsim tikt ar to visu skaidrībā..
7 argumenti par labu tējai.8
1. Tēja aizsargā no slimībām
Kā jau iepriekš tika minēts, tēja palīdz ne tikai saaukstēšanās gadījumā. Šis dzēriens ir bagāts ar antioksidantiem, kuri cīnās ar kaitīgiem brīvajiem radikāļiem organismā. Vēl antioksidanti aizkavē organisma novecošanos, palīdz cīnīties ar infekcijas slimībām, kā arī kalpo kā lielisks profilakses līdzeklis pret vēža slimībām.
Аntioksidanti ir visos tējas veidos, neatkarīgi no tā, vai tā ir melnā, zaļā, sarkanā vai baltā utt. tēja. Tikai ņemiet vērā: ja Jūs tējai pievienosiet citronu, tad dzēriens zaudēs visas antioksidantu īpašības. Toties saņem papildus С vitamīna (šis vitamīns ir ne tikai citrona, bet arī tējas sastāvā) devu. Pateicoties kam, dzēriens paaugstina imunitāti un aizsargā mūs no vīrusiem un baktērijām.
2. Tēja uzmundrina un tonizē
Kofeīns, kurš atrodas tējas sastāvā, labi tonizē un uzmundrina. Starp citu, jebkuras tējas – neatkarīgi no tā, vai tā ir melnā, zaļā, sarkanā vai baltā utt. sastāvā atrodas vienāds kofeīna daudzums. Tāpēc atgūt mundrumu palīdzēs ne tikai melnā tēja (kā mēs esam pieradušas domāt).
Tiesa, ja Jūs esat ļoti nogurusi un Jūsu stāvolis ir tuvs saslimšanai, tad tēja nepalīdzēs: iespējama paradoksāla asinsvadu reakcija – tie nevis sašaurināsies, bet paplašināsies, un tā vietā, lai kļūtu mundrāka, Jūs aizmigsiet.
Vēl tēja nepalīdzēs cilvēkiem ar augstu asinsspiedienu – šādā gadījumā dzēriens izraisīs galvassāpes.
3. Tēja normalizē asinsspiedienu
Tēja līdzīgi kā kafija paaugstina asinsspiedienu. To paveic kofeīns, kurš atrodas tējas sastāvā. Tāpēc cilvēkiem ar pazeminātu asinsspiedienu tēja palīdz to normalizēt. Un otrādi: cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu tēju vajadzētu dzert ļoti uzmanīgi. Bet vēl labāk – vispār izslēgt no savas ēdienkartes.
Šiem cilvēkiem tējas vietā labāk dzert matē un roibušu. Šajos dzērienos nav kofeīna, bet tai pat laikā tie labi tonizē smadzeņu asinsvadus. Bez tam, matē un roibuša sastāvā ir vairāk antioksidantu, nekā pārējos tējas veidos.
4. Tēja nostiprina asinsvadus
Pateicoties P vitamīnam, tēja nostiprina asinsvadu sieniņas un padara tās elastīgākas.
Bez tam, Р vitamīns pastiprina C vitamīna ( kurš arī atrodas tējas sastāvā) iedarbību un uzlabo šī vitamīna uzsūkšanos organismā.
5. Tēja palīdz atbrīvoties no galvas sāpēm un mazina stresu
Pateicoties kofeīnam, tēja palīdz atbrīvoties no galvas sāpēm un mazināt stresu. Bet tikai tad, ja tā tiks dzerta pirmajā dienas pusē. Pēc 13.00 tēju vairs nav ieteicams dzert – atkal dēļ kofeīna, kurš var negatīvi ietekmēt miega režīmu un izraisīt bezmiegu.
Angļiem Five o`clock tea – ieradums dzert tēju piecos vakarā izskaidrojams ar to, ka to pārsvarā dzer miglainās Albionas iedzīvotāji, bez tam tā ir ļoti viegla tēja, kura atšķaidīta ar pienu. Pareizāk sakot, viņi dzer nevis tēju ar pienu, bet gan pienu ar tēju.
Piens mazina uzmundrinošo tējas ietekmi, samazina miecvielu līmeni un aizsargā kuņģa gļotas.
6. Tējas dzeršana vingrina plaušas
Tējas dzeršanas laikā (protams, ja vien tā nav tēja, kura izdzerta no rīta lielā steigā) mēs atslābināmies un sākam dziļāk ieelpot un izelpot. Tādējādi, mēs vingrinām savas plaušas. Tai pat laikā smadzenēs ieplūst liels skābekļa daudzums un uzlabojas asinsrite.
Starp citu, karstam pienam vai zāļu tējai būs tāds pat efekts.
7. Tēja palīdz atbrīvoties no liekajiem kilogramiem
Zaļā tēja un Puera tēja palīdz novājēt. Zaļā tēja ir bagāta ar katehīniem, kuri veicina tauku sadalīšanos. Tāpēc tām dāmām, kuras vēlas atbrīvoties no dažiem liekiem kilogramiem, ja vien viņām nav nevienas nopietnas slimības, kura neļautu dzert tēju, tad viņas droši var izmēģināt tējas diētu.
Puera tēja – spēcīgi tonizējoša tēja, kura paātrina vielapmaiņu. Tāpēc tiek samazināts ķermeņa svars.